2023.09.20. 12:29

A SZoSI U16-os atlétái értékes helyeket szereztek a Pécsen rendezett ob-n

A Szombathelyi Sportiskola (SZoSI) tíz U16-os atlétája kvalifikálta magát a korosztályos ob-ra, amelyen Pápai Nerina ezüstérmével kivívta a válogatottságot.

Forrás: SZoSI

Pécsen rendezték meg az U16-os országos atlétikai bajnokságot, amelyen a SZoSI kvalifikáltjai közül sérülések, betegségek miatt csak hét fő állt rajthoz. Horváth Anna kétszámban állt rajthoz. 1500 méter akadályon 6. helyen ért célba 5:46.06 idővel, míg 800 méteren 9. lett 2:24.82-es idejével. Megyes Dorina is ott volt 800 méteren, 2:43.99-es új szezoncsúccsal 22. pozícióban zárt. Hittaller Levente magasugráson 1.55 méterig jutott, ezzel 14-ként végzett. Földes Csongor 300 méter gáton 13. lett 46.89-es új egyéni csúccsal. Simon Márton két távon is megjavította egyéni legjobbját, 300 méteren 17. (39.15), 800 méteren pedig 15. helyen végzett (2:10.48). Standi Bence 100 méteren 7., 300 méteren pedig 13. lett új egyéni csúccsal (38.78). Pápai Nerina 300 méteren ezüstöt szerzett, ezzel tagja lett az U16-os válogatottnak. A futókat Horváth Loretta, Barcza Bence, Kamarás Ákos és Lengyák György készítette fel.