2023.10.21. 20:25

Meglepetés: kikapott a Falco - A Szeged vette el a bajnokcsapat bajnoki veretlenségét

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság 4. fordulójában a Szeged vendégeként szenvedett meglepő vereséget a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely.

Forrás: VN-archív

A címvédő Falco az első három bajnokiját könnyed győzelemmel tudta le. Szerdán viszont játszott egy kőkemény Bajnokok Ligája-meccset az Unicaja Malaga gárdájával – a vendég spanyolok nyertek 87-78-ra. Sok idő nem maradt pihenni, regenerálódni, rákészülni a szombati szegedi mérkőzésre. Természetesen a Falco lépett pályára esélyesként.

A Szeged 5-0-val nyitott, amire a Falco három triplával válaszolt (3. perc: 5-9). Jól védekezett a szombathelyi gárda, jól járatta a labdát. De a házigazda jól küzdött, nem hagyta igazán meglépni ellenfelét – sőt, egyenlített (7. perc: 13-13)! Aztán ismét rákapcsolt a Falco – időt kért a Szedeák (13-17). Végül hat ponttal nyerte meg az első negyedet a szombathelyi gárda. A második etapot pedig 4-0-val nyitotta – elérte a tíz pontot a különbség (11. perc: 15-25). Aztán kicsit leült a Falco játéka. A sokadik elkönnyelműsködött támadás után Konakov mester maga köré rendelte tanítványait (13. perc: 19-25). Majd Jordano triplája törte meg a szombathelyi gólcsendet. De ekkor már éles meccset vívtak a felek, küzdött, hajtott a Szeged, ott loholt ellenfele nyomában. Nem használt az újabb szombathelyi időkérés sem (18. perc: 29-30). A félidő hajrája a hazaiaké volt, büntették a Falco eladott labdáit, kihagyott helyzeteit – és az utolsó pillanatban egyenlítettek (20. perc: 33-33).

Fordulás után sem változott a játék képe, felváltva került a gyűrűbe a labda – nem tudta ráerőltetni akaratát ellenfelére a Falco (24. perc: 41-41). Küszködött, sok hibával játszott. Perl húzta a szombathelyiek szekerét – de nem igazán nőtt fel mellé egyetlen csapattársa sem (28. perc: 48-49). Másfél perccel a harmadik etap vége előtt, a 11. szombathelyi eladott labda után időt kellett kérnie a vasi kispadnak (52-51). Hiába, 57-54-as állsáról kezdődött a záró játékrész – érett a meglepetés! A negyedik negyedet 5-0-val kezdte a Falco (57-59). Aztán váltott pontokkal, váltott vezetéssel folytatódott a csata – minden Falco-pontra érkezett válasz. Peregtek a percek, és nem bírtak egymással a felek. Így pedig éles állásnál fordultak rá a közvetlen hajrára – olykor extra, demoralizáló hármasokat dobott a Szeged. Az utolsó perc 76-77-es állásról kezdődött. Bognár fordított a Szegednek (78-77), majd a házigazda kivédekezte a Falco támadását. Ismét a Szedeák vitte fel a labdát, gyűrűbe talált (80-77), amire Perl két jó büntetővel felelt (80-79). Maradt 12 másodperc, a Szeged időt kért. Ám labdát szerzett a Falco, de Jordano triplája leperdült a gyűrűről – elszenvedte szezonbeli első bajnoki vereségét a bajnokcsapat.

Jegyzőkönyv

SZTE-Szedeák–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 80-79 (15-21, 18-22, 24-21, 23-25)

Szeged, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur T., Ádám J., Kovács N.

Szeged: Woolridge 22, Locke 30/12, Balogh S. –, Bognár 8, Lake 6. Csere: Cohill 9/9, Mucza –, Zsíros 5/3. Edző: Nikola Lazics.

Falco: Pongó 12/6, Tanoh Dez 2, Benke 8/6, Tiby 4, Keller 9. Csere: Perl 20, Pot 10, Barac 5, Krivacsevics –, Jordano 9/9, Kovács B. –, Verasztó –. Edző: Milos Konakov.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 5-9. 7. perc: 13-13. 11. perc: 15-25. 18. perc: 29-30. 20. perc: 33-33. 24. perc: 41-41. 27. perc: 48-49. 30. perc: 57-54. 33. perc: 59-59. 36. perc: 70-71. 39. perc: 76-77.

Kipontozódott: Zsíros (40.).

A sárga-fekete gárda erőltetett menete folytatódik: kedden 18.30-kor már a Bajnokok Ligájában meccsel, a görög Peristeri vendégeként lép pályára.