2024.01.20. 19:39

Zsinórban 13. győzelmét aratta – erődemonstrációt tartott egy jó csapat ellen a Falco!

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság 17. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a Szegedet gázolta el 30 ponttal (110-80).

Jegyzőkönyv

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–SZTE Szedeák 110-80 (32-11, 26-24, 37-23, 15-22)

Szombathely, 2930 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: dr. Mészáros B., Goda L., Pozsonyi L.

Falco: Pot 13/6, Tanoh Dez 2, Benke 19/15, Tiby 13, Keller 2. Csere: Perl 17/3, Barac 10, Pongó 10/6, Kriacsevics 7, Verasztó 3/3, Jordano 8/6, Kovács B. 6/6. Edző: Milos Konakov.

Szeged: Woolridge 10, Balogh 10, Locke 6/6, Bognár 14/3, Lake 17. Csere: Mucza 2, Zsíros 4, Cohill 5/3, Mayer 10/6, Laluska 2. Edző: Nikola Lazics.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 11-0. 8. perc: 25-4. 12. perc: 36-13. 16. perc: 50-24. 20. perc: 58-35. 25. perc: 75-44.  30. perc: 95-58. 34. perc: 97-68. 36. perc: 102-70.

Kipontozódott: Mucza (31.).

Az éllovas, címvédő, szinte tökéletes szezont futó Falco egyetlen bajnoki vereséget szenvedett el a szezonban, éppen a soros ellenfél, a Szeged gyűrte le egyetlen egy ponttal (80-79) – a 4. forduló meglepetését szolgáltatva ezzel. A szombathelyiek természetesen a visszavágás reményében léptek pályára – és esélyesként!

Kimaradt helyzetekkel kezdtek a csapatok. Aztán a Falco belelendült, remek védekezés, jó lepattanózás után könnyű kosarakkal meglépett. A 3. percben már 9-0-ra vezetett a házigazda. Benke hálószaggató zsákolása után pedig kénytelen volt időt kérni Lazics mester – ellentmondást nem tűrően kezdett a Falco! De nem változott a játék képe, maradt az irányítás a szombathelyieknél. Igaz, Lake megtörte a szegedi gólcsendet (13-2). Válaszként Benke megszerezte a meccs első, majd a második tripláját. A különbség egyre nőtt, olyannyira, hogy 20 pont fölé nőtt a hazai fór (8. perc: 25-4). Más sebességben játszott a Falco, egyszerűen átrobogott ellenfelén. Bognár dudaszós duplája zárta az első negyedet, így „csak” 21 ponttal nyerte meg az első játékrészt a Falco – minden tekintetben óriási volt a hazai fölény... A második etap váltott pontokkal kezdődött, állandósult a 20 pont körüli, fölötti hazai előny (12. perc: 36-13). A szombathelyi stáb sokat cserélt – ellentétben a szűkebb kerettel rendelkező vendéggel. Amint benézett 20 pont alá  a Szeged, rögtön érkezett a hazai válasz (16. perc: 50-24). A sárga-fekete közönség mindenesetre jól szórakozott. A félidő végére nagy előnye birtokában kicsit kiengedett a Falco, de igazán ekkor sem tudott faragni a hátrányából a Szeged. Sőt, Benke triplája zárta az etapot – csak azért a szombathelyi játékosé, mert Woolridge saját térfele közepéről elengedett hármasa dudaszó után ért célba. Nagyon úgy tűnt, hogy korán eldőlt a mérkőzés (20. perc: 58-35).

A második félidőt pedig Perl demoralizáló, dudaszós triplája nyitotta... A szegediek bánatára nem lassított a Falco – így a 25. percben, a kilencedik szombathelyi tripla után 30 pont fölé nőtt a hazai előny (25. perc: 75-44)! Elképesztő tempót diktált a házigazda! A hazai gárda láthatón élvezte a meccset, csapatként játszott, megosztoztak a pontokon, a terheken a játékosok. Míg a Szeged Bognár és Lake egyéni megoldásaiban bízhatott. A negyedik negyedre nem maradt izgalom (30. perc: 95-58). Ki is engedett a Falco, így kozmetikázhatott az eredményen a kulcsembereit már pihentető Szeged. Közben Jordano triplájával átlépte a 100 pontot a Falco (102-70). És maradt még egy feladat hazai oldalon: a szezonban az Alba ellen dobott a legtöbbet, 108-at a Falco – ezt sikerült megdönteni Krivacsevics begyötört duplájával!