2024.02.14. 20:03

A Falco KC biztosan verte a Kecskemétet (is) - a  bajnok 19 pontot vert ellenfelére - fotók

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság 21. fordulójában az éllovas Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a sereghajtó Kecskemétet fogadta – és a mérkőzést végig az irányítása alatt tartva biztosan nyert 94-75-re.

Fotó: © Cseh Gábor

A listavezető fogadta az utolsót – természetesen a Falco lépett pályára esélyesként. A hazai csapból hiányzott Benke Szilárd.

Jegyzőkönyv

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 94-75 (31-17, 20-27, 21-16, 22-15)

Szombathely, 2900 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, negyeddöntő, vezette: dr. Mészáros B., Fodor A., Kapusi G.

Falco: Pot 6, Jordano 5, Tanoh Dez 11/3, Tiby 28/15, Keller Á. 5. Csere: Perl 24/6, Pongó –, Barac 4, Krivacsevics 5, Kovács B. 6, Verasztó –, Hansen –. Edző: Milos Konakov.

Kecskemét: Sinik 18/9, Bouges 17/3, Ivkovic M. 2, Lukovic 11/6, Karahodzsics. 9. Csere: Dramicanin 13/3, Kucsera 1, Wittmann 2, Tóth Barna 2, Körmendi –, Tóth P. –. Edző: Ivkovics Sztojan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 5-4. 8. perc: 25-11. 12. perc: 31-22. 16. perc: 41-37. 20. 51-44. 23. perc: 57-44. 27. perc: 65-51. 30. perc: 72-60. 33. perc: 78-62. 35. perc: 84-64. 38. perc: 91-71.

Kipontozódott: –.

Kényelmes tempóban, váltott kosarakkal kezdtek a felek – szerényen csorogtak a pontok. A Falco védekezése jól működött, támadásban viszont mintha könnyelműnek tűnt volna. Közben Tiby és Tanoh Dez kapta el a fonalat, kettejük pontjaira építve kezdett meglépni a házigazda (7. perc: 19-11) – Tiby két triplát is behintett gyorsan. Időt kért Ivkovics mester. De nem változott a játék képe, robogott tovább a Falco, 10 pont fölé növelte az előnyét (25-11). Teljesen más sebességben játszott a Falco, állva hagyta ellenfelét – a KTE szinte csak büntetőből tudott gyűrűbe találni. Végül 14 ponttal nyerte meg az elsőp negyedet a bajnok. A második etapot viszont 5-0-val kezdte a KTE (12. perc: 31-22) – amire 4-0-ával felelt a Falco. Küzdött becsülettel a vendég, de nem bírta csökkenteni a hátrányát. Időt kért, majd újra nekidurálta magát a KTE. És bizony benézett 10 pont alá (15. perc: 39-32). Akadozott a hazai gépezet – amit kihasznált, büntetett a motivált, jól védekező, és a távolról ekkor már jól dobó KTE. A 16. percben, 41-37-es eredménynél, teljesen nyílt állásnál kért időt Konakov mester. 4-0-val tért vissza a pályára a Falco, de tartott a lépést a vendég. Végül nagy küzdelemben, Tanoh Dez megoldásinak is köszönhetően hét pontos előnyt harcol ki magának nagyszünetre a Falco (20. perc: 51-44).

Fordulás után robbantott, 6-0-val tért vissza a pályára Falco (23. perc: 57-44). A folytatásban pedig állandósult a 10 pont fölötti hazai előny. Perl termelte a pontokat szorgalmasan. A KTE azért küzdött, hogy látótávolságban tartsa ellenfelét – tette mindezt érsékelt sikerrel (27. perc: 65-51). De nem adta fel, így nem lanyhulhatott a Falco figyelme. Tiby a hajrában esett triplájára dudaszós hármassal válaszolt a KTE. Maradt izgalom a negyedik negyedre, 30 perc alatt ugyanis nem dőlt el a meccs (72-60) – igaz, a 12 pontos előny azért nem nézett ki rosszul hazai szempontból. A Falco pedig rutinosan őrizte 10 pont feletti fórját. Sőt, Tiby és Perl extrájának köszönhetőn kezdett nyílni az olló (33. perc: 78-62). Frissebbnek, gyorsabbnak tűnt a Falco – a vendég szinte csak büntetőből tudott gyűrűbe találni. Múltak a percek, és a szombathelyi gárda érezhetően felőrölte, bedarálta ellenfelét, már a 20 pontot karcolt az előnye (35. perc: 83-64). El is dőlt a mérkőzés sorsa. Innen már csak a különbség mértéke maradt kérdéses. Tiby büntetőivel aztán össze is jött az a 20 pont (87-67). A 100 pontot már nem érte el a Falco, de ez senkit nem zavart, ugyanis végül 19 pontos versét ellenfelére a második félidőben parádé teljesítményt nyújtó sárga-fekete bajnokcsapat.

Milos Konakov: – Először is szeretnék gratulálni a Verasztó családnak – hiszen Verasztó Peti apuka lett! Jól kezdtük a meccset, de az első negyed után volt egy kicsii megingás a játékunkban. Aztán a harmadik negyed elején ismét jól kaptuk el a rajtot, lendületbe jöttünk, és ezt a ritmust, ezt a játékot már végig is tudtuk vinni. Most jöhet egy kis megérdemelt pihenő – az elkövetkező napokban a válogatottra fókuszálunk, fontos időszak vár a nemzeti csapatra!

Ivkovics Sztojan: – Megérdemelten nyert a Falco. Őszinte leszek, a 15-20 pontos különbséget előre aláírtam volna, ez a realitás, ennyi van a csapatok között. Persze szerettünk volna nyerni, az első félidő viszonylag szorosan is alakult, de voltak olyan periódusai a meccsnek, amikor nem tudtunk felnőni a Falcóhoz – sok labdát adtunk el, ki nem kényszerített hibákat vétettünk. És sajnos az első negyedben Kucsera személyében elvesztettünk egy fontos játékost sérülés miatt, akinek megéreztük a hiányát.