Helyi sport

2024.02.26. 11:00

Négy gólt lőtt a Diósgyőr

A labdarúgó NB I. 22. fordulójában a Diós- győr kiütötte a mérkőzés nagy részében emberhátrányban futballozó Fehérvárt.

Az MTK otthonában ugyan korán vezetést szerzett a Mezőkövesd, ám a kék-fehérek megfordították a mérkőzést és 3-1-re nyertek. A kövesdiek továbbra is sereghajtók a tabellán, és egyre inkább leszakadnak a mezőnytől. A kiesés elől menekülő ZTE ugyancsak 3-1-re nyert, a zalaiak a Kecskemétet verték. Az elsó gólt az élete első NB I.-es találatát jegyző, korábbi Haladás-futballista, Kiss Bence szerezte. A középpályás egyébként éppen Kecskemétről érkezett Zalaegerszegre. A Diósgyőr 4-0-ra verte a Fehérvárt, igaz, a vendégek már a 18. percben tíz főre fogyatkoztak, ráadásul egy perc múlva öngólt vétettek. A Debrecen nagy csatában 1-0-ra verte a Puskás Akadémiát, a győztes gólt a csereként beálló Szécsi Márk fejelte. Az éllovas Paks a sereghajtó Kisvárda otthonából Mezei Szabolcs góljával elhozta a három pontot. MTK–Mezőkövesd 3-1 (1- 1). Gólszerzők: Németh K. 2 (46+1, 70.), Varju (72.), illetve Cseke (7.). ZTE–Kecskemét 3-1 (2-0). Gólszerzők: Kiss B. (10.), Croizet (41.), Gruber (81.), illetve Zeke (60.). Diósgyőri VTK–Fehérvár FC 4-0 (1-0). Gólszerzők: Szabó L. 2 (87. – 11-esből), 89., Gergényi (19.) – öngól, Feulissaier (70.). Kiállítva: Csoknyai (Fehérvár, 18.). Debrecen–Puskás Akadémia 1-0 (0-0). Gólszerző: Szécsi (75.). Kisvárda–Paks 0-1 (0-1). Gólszerző: Mezei Sz. (33. – 11-esből). Az Újpest–FTC-mérkőzés lapzártánk után ért véget.