Eredmények

2024.02.04. 13:00

Teke Szuperliga: sima gotthárdi siker, nagy csatában kapott ki a Répcelaki SE

A férfi teke Szuperliga 11. fordulójában a Répcelak nagy csatában kapott ki Szegeden. A Szentgotthárd hazai pályán simán győzött.

Borsos Bence 637 fával volt a szentgotthárdiak legeredményesebb játékosa

Szegedi TE–Répcelaki SE 5:3 (3757-3671).  Szeged, férfi teke Szuperliga-mérkőzés.

Szeged: Szél 612, Zapletán 647, Kozma 641, Karsai 607, Jovetic 610, Kiss N. 640.

Répcelak: Danóczy 570,  Tóth Á. 562, Somodi 597, Bíró 610, Molnár 649, Móricz 683. Edző: Kiss Zsolt.

Danóczy Richárd az első szettet megszerezte, de ellenfele onnantól több szettet nem adott át, 3-1-es szettaránnyal 612-570-re a Szegedé lett a pont. Tóth Áron a volt répcelaki Zapletán Zsomborral került szembe és 4-0-ra, 647-562-vel vesztette el pontját. A középső sorban Somodi Károly nagyot küzdve nem tudott csapatpontot szerezni Kozma Károly ellen. Biró Patrik az első szettet megnyerte, majd a következő két szettben kikapott, de az utolsó szettben ismét visszaszerezte a több fát és 2-2-es aránnyal 607-610-re megszerezte a Répcelak első pontját. Az utolsó sorban Molnár Pál és Móricz Zoltán remekelt. Ketten együtt 1332 fát ütve összesen egy szettpontot vesztettek és 82 fát hoztak vissza Kiss Norbert és Jovetic Milan ellen.A Szeged azonban végül 5-3-ra megnyerte a meccset.

Ifjúsági: 3:1 (1214-1062). Simon Sz. 576, Varga B. 486.

Szentgotthárdi VSE–Rába ETO  Győr SE 7:1 (3645-3507). Szentgotthárd, férfi teke Szuperliga-mérkőzés.

Szentgotthárd: Cseh B. 627, Oswald 601, Karba B. 561, Borsos 637, Takács T. 598,  Pákai 615. Edző: Tróbert József.

ETO: Koller 581, Kiss 583, Pete II. 583, Bóka 567, Fincziczki 591, Ambrus 602.

Cseh Bence kiegyensúlyozott játékának, valamint Oswld küzdésének köszönhetően megalapozták a mérkőzést a hazaiak: mindketten 600 fa felett gurítottak. Az első sor után 2:0-ra vezettek a vasiak. Karba Bálint hosszabb idő elteltével került újra a felnőtt csapatba és bár volt három kiemelkedő szettje, egyen tudása alatt játszott, így nem tudta megszerezni a csapatpontot. Borsos Bence remek teljesítményt nyújtott, 637-es fát ért el. A befejező sorban nagy csatában bíztositotta be a győzelmet Pákai Zsolt és Takács Tamás. Pákai az előző játéknap után ismét 610 felett gurított, míg Takácsnak két fán múlott a 600-as határ átlépése. A Szentgotthárd biztosan gyűjtötte be a két pontot.

Ifjúsági: 4:0 (1117-1069). Karba N. 551, Reibling 566.