Helyi sport

2024.02.25. 18:38

Vezettek, majd simán kikaptak

Négy góllal kikapott a magyar női labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligája osztályozójának első mérkőzésén Belgium ellen.

Vaol.hu

Magyarország–Belgium 1-5 (1-2). Felcsút, 1113 néző, női Nemzetek Ligája labdarúgó-mérkőzés, osztályozó, 1. meccs, vezette: Pesu. Magyarország: Szőcs – Kovács L., Turányi, Németh H., Savanya (Nagy F., 78.) – Csiszár, Süle – Zeller, Kaján (Siber, 65.), Szabó V. (Vachter, 89.) – Pápai (Zágor, 89.). Szövetségi kapitány: Margret Kratz. A párharc győztese az A-ligában, vesztese a B-ligában szerepel a következő kiírásban. Az esélyek a vendégek mellett szóltak, a belga csapat a 18., a magyar a 41. helyet foglalja el a világranglistán. A 7. percben a magyarok megszerezték a vezetést, Turányi talált be. Az előny három percig tartott, a tizedikben Kees egyenlített. Kratz együttese több veszélyes támadást vezetett, mégis a vendégek szerezték a következő gólt Wullaert révén. A második félidőben sokáig jól tartotta magát a magyar válogatott, de a hajrában a belgák további két találattal biztossá tették a sikerüket. Margret Kratz: – Az első félidőben nagyszerűen játszottunk, sokat birtokoltuk a labdát. A második játékrészre elfogyott az energiánk, megtörtünk, szembesültünk a korlátainkkal. A belgák ritmust váltva kihasználták a helyzeteiket.