Kézilabda

2024.03.30. 22:13

A SZISE otthonában is nyert az SZKKA

A női NB I/B.-s kézilabda-bajnokság 23. fordulójában a Szent Isván SE otthonából is elhozta a két pontot a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia együttese.

Fotó: © Cseh Gábor

SZISE-Bamba Marha–Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia 34-41 (18-21). Tököl, 150 néző, NB I/B.-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Matic D., Nádasdi Á.

SZKKA: Christe, Csatlós (kapusok), Pődör R. 11, Pálffy 5, Kulcsár D. 7, Pődör B. 4, Varga N. 1, Szeberényi 3, Szmolek 2, Böhm, Balogh P., Kazai 8. Edző: Vida Gergő.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 4-3. 13. perc: 10-13. 24. perc: 13-20. 34. perc: 21-25. 43. perc: 24-30. 55. perc: 31-38.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 0/2, ill. 2/3.

A főként fiatalok alkotta SZISE-csapat eddig jobbára otthon gyűjtögette pontjait a bajnokságban. Ezt jól jelzi, hogy hazai környezetben képesek voltak elkapni a tavaly még NB I.-es, idén pedig feljutásra pályázó, azaz vissza az élvonalba vágyó Érdet. A hazaiak támadójátéka figyelemre méltó, hogy általában sok gólt szereznek mérkőzéseiken. Ennek megfelelően bátran magához ragdta a SZISE a szombati meccs irányítását és az első két percben kétgólos előnyre tett szert (2-0). Az SZKKA hamar egyenílett, de a hazaiak maradtak lépéselőnyben egészen a 8. perc végéig, amikor előszöt jutott vezetéshez az SZKKA (6-7). Fordult a kocka, inenntől kezdve a szombathelyiek magabiztosan kézben tartották a találkozót és fokozatosan növelték előnyüket. A félidő hajrája előtt már 7 góllal is vezettek a vendégek (12-19), azonban az utolsó percekben ezt háromra csökkentette a házigazda (18-21).

Ennél közelebb azonban nem férkőzött a SZISE az SZKKA-hoz, ugyanis a szünet után ismét növelni kezdte előnyét a vasi alakulat. Voltak ugyan kisebb fellángolásai a hazaiaknak, amikor sorozatban több gólt is sikerült szerezniük, de így sem jelentettek komoly veszélyt a szombathelyiekre. A 41. percben már 22-30-ra húztak el a vendégek, ám a 49. percben megint csak háromgólosra olvadt az SZKKA-fór. Ezen a ponton ismét megrázta magát az elsőszámú bajnokesélyes és az 53. percben újfent megnyugtató volt a vasi előny (30-37). Innentől már állandósult a 6-7 gólos szombathelyi vezetés, miközben a vendégek 41 találatig jutottak a találkozó hátralevő részében. Begyűjtötte sorozatban 23. győzelmét is a Vida-csapat.