2024.03.30. 21:16

Búcsú a nyolctól - Kikapott, így lemarad a playoffról a Körmend

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság alapszakaszának záró, 26. fordulójában második negyedbeli gyenge teljesítményével nem tehetett csodát az Egis Körmend Pécsett.

Fotó: Szendi Péter

NKA Universitas Pécs - Egis Körmend 92-75 (25-28, 30-8, 16-20, 21-19).

Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia Fűzy Ákos Centerpálya, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Goda László, Frányó Péter, Horváth Csongor Béla.

NKA Pécs: Nikolics 28/9, Kovács P. 3, Herger -, Manjgafics 26/6, Durmo 20. Csere: Benke K. -, Rátgéber -, Scherer 3/3, Lados -, Kerpel-Fronius G. 3, Walker 9/3, Henry -. Edző: Csirke Ferenc.

Egis Körmend: Basic 6/6, Takács K. 9/3, Djogo 16/3, Tolbert 21, Konate 2. Csere: Morgan 5, Doktor P. -, Ferencz 11/9, Durázi 3, Schmera -, Kiss M. 2. Edző: Kocsis Tamás.

Az eredmény alakulása: 2. perc: 2-7. 6. perc: 11-18. 10. perc: 25-28. 13. perc: 34-32. 17. perc: 44-36. 20. perc: 55-36. 24. perc: 61-49. 28. perc: 63-53. 30. perc: 71-56. 33. perc: 76-63. 36. perc: 83-63. 39. perc: 92-73.

Kipontozódott: -.

A pécsi meccs volt az utolsó dobása az Egis Körmendnek, hogy bebiztosítsa magának a rájátszást, azaz a legjobb nyolcba kerülést. Az előjelek ezúttal sem a vasiaknak kedveztek, akik immár négy meccse nem tudtak nyerni. Ettől függetlenül most tényleg csak a győzelem jöhetett szóba. A pontgyártást Tolbert kezdte ey zsákoláásal,majd Takás Kristóf süllyesztette el  meccs első tripláját. 0-5-nél Manjgafic szerezte a házigazda első pontjait, szám szerint kettőt. Szépen tartotta, sőt növelte előnyét a Rába-parti gárda, amely a negyedik percben 7-14-re lépett le.

A pontgazdag első negyed végül hárompontos vasi előnnyel zárult (25-28), végig vezetett a Körmend a nyitó etapban. Ami azonban azután következett, az szó szerint fekete leves volt a piros-feketék számára. A második negyed első percében egyenlített és fordított a Pécs (29-28). A 16. percig szinte fej-fej mellett a haladt a két csapat (38-36), aztán Manjgafic és Nikolic vezérletével állva hagyta a hazai alakulat a Kocsis-legénységet. A 18. percben már 46-36-ot mutatott az eredményjelző és a nagyszünetig végülis 55 pontot termelt a Pécs, míg a Körmend megrekedt 36-on. Gyakorlatilag a második negyed második felében – Morgan zsákolását követően – bő öt percig nem talált gyűrűbe a vendég együttes. Innen pedig már nagyon nehéz volt visszajönni a meccsbe.

Fordulás után óriási energiákat mozgósított a Körmend, aminek eredményeként Djogo közelijével 15 pontra sikerült zárkóznia (61-46). Itt azonban nem álltak Ferenczék, a 25. percben már csak 10 volt közte Tolbert zsákolásának köszönhetően, majd Djogo közelijével benézett 10 alá a piros-fekete gárda (61-53). Felcsillant a remény a Körmend számára, ám a nagy zárkózás rengeteget kivett a játékosokból, a házigazda pedig váltani tudott és a negyed vége megint az övé volt (71-56).

A Körmend nem akart leszakadni, 7-0-val kezdte a záró etapot, így újra nyitott lett a találkozó (71-63). Két és fél perc elteltével talált be a Pécs, majd rengeteg hiba csúszott mindkét oldalon a játékba. Nikolic állt a mecsekaljaiak élére, pontjaival hamar szertefoszlatta a körmendi reményeket. A 36. percben ismét 20 pontosra nőtt a különbség (83-63). A Rába-partiak a végére kozmetikázni tudtak ugyan az eredményen, de ez a lényegen mit sem változtatott. Kikapott Kocsis Tamás együttese, amely hosszú idő után marad le a playoffról.

További eredmények: Honvéd–Zalaegerszeg 76-75, Kaposvár–Szolnok 90-96, Szeged–DEAC 91-96, Paks–Kecskemét 90-78, Oroszlány–Sopron 103-87.

Az alapszakasz első nyolc helyezettje: 1. Falco, 2. Fehérvár, 3. Szolnok, 4. ZTE, 5. DEAC, 6. Sopron, 7. Pécs, 8. Honvéd.