2024.03.05. 11:02

Elrajtolt a tavasz: Lukácsházán nyert rangadót a Gérce - fotók

A 16. forduló mérkőzéseivel elrajtolt a vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság tavaszi idénye.

Kőszeg-Kemenesmagasi

Északi csoport

Répcelaki SE–Boba SE 1-1 (0-0). Répcelak, vezette: Ódor Á.

Répcelak: Németh M. – Kiss Z., Gallen A., Krétai, Németh B., Pinezits, Malomsoki (Németh D.), Németh G., Csontár, Dulicz, Gallen I.

Boba: Fábián – Kovács M., Fodor, Géczi (Horváth A.), Szabó J., Szigeti, Gorácz, Kecskés, Dákai, Nagy R. (Magyar), Balogh M.

Gólszerzők: Pinezits, ill. Fodor.

Kőszegi Lóránt FC–Kemenesmagasi FC 7-1 (3-0). Kőszeg, v.: Szabó B.

Kőszeg: Berber – Kiss B., Lintner, Szolyák, Marti, Réti (Németh B.), Varga D., Takács, Kovács T. (Fehér), Őri (Mézer), Rácz.

Kemenesmagasi: Papp Á. – Koronczai (Veszprémi), Molnár Zs. (Princzes), Csite, Kerekes, Molnár T., Kelemen B., Csempesz (Bándoli), Csemer (Solymos), Poós, Kopházi.

Gól: Réti (3), Mézer (2), Szolyák, Marti, ill. Kopházi. Kiállítva: Varga D. (49., Kőszeg).

A hazai csapat az elejétől fogva nagy nyomás alatt tartotta ellenfelét, helyzetek sokaságát kialakítva, melyek közül hármat góllal zárt az első játékrészben. Az ellenfél csupán meddő ellentámadásokat tudott vezetni. A szünet után nem sokkal a kőszegiek egyik játékosa a kiállítás sorsára jutott, ez kis időre megváltoztatta a mérkőzés képét. A vendégek nagy offenzívába kezdtek, egy a kapu előtti kavarodást követően be is találtak. Ám a hazai csapat rendezte sorait, és gyors támadásvezetéseinek köszönhetően még négy alkalommal sikerült a sportszerű vendégek kapujába találni. Megérdemelt a hazai siker.

Schott Lukácsháza SE–Gérce-Vásárosmiske KSE 2-4 (1-1). Szombathely, v.: Pázsi M.

Lukácsháza: Bán – Ágoston (Németh Cs.), Lipics, Markó (Horváth M.), Mester, Gombás (Krancz), Dan, Toldi, Döbör (Rozmán), László, Bősze.

Gérce: Lengyel – Lakatos, Máthé, László, Németh B. (Kovács T.), Mórocz (Kiss L.), Major, Kövesdi A. (Lerik), Nunkovics (Németh Z.), Csonka, Kövesdi D.

Gól: Dan, Lipics, ill. Major (2), Máthé, Csonka. Kiállítva: Horváth M. (83.), ill. Németh Z. (85.).

A hazai csapat jól kezdte a rangadót, már a 3. percben megszerezte a vezetést. Ám a félidő vége felé egy védelmi hibát kihasználva egyenlített a vendég. A második félidőt is jobban kezdték a hazaiak, helyzeteket-ziccert hibáztak – míg a vendég két újabb védelmi hibát kihasználva megszerezte a vezetést, növelte az előnyét. A lukácsháziak a hajrában betaláltak, visszajöttek a meccsbe, mentek az egyenlítésért – de a játékvezető által egy ajándékba adott jogtalan büntetővel a vendég eldöntötte a találkozót. A két jól felkészített csapat meccsén a hazaiak hibáit jól kihasználó vendég nyert.

Merseváti SE–Elektromol-Spari FC 1-2 (0-0). Mersevát, v.: Bagoly G.

Mersevát: Patyi – Dénes, Barabás, Falka, Homlok, Mesterházy, Nagy Á., Takács M., Szalai Cs., Döbröntei, Takács B.

Spari: Pungor – Tóth A. (Sipos, Mészáros), Boldizsár, Varsányi, Pulai, Jónás, Majtényi, Schmidt, Kovács A., Bolfán, Kelemen.

Gól: Homlok, ill. Pulai, Varsányi.

Bozsoki SE–Sé Honvéd SE 4-0 (3-0). Bozsok, v.: Szabó III. Z.

Bozsok: Farkas G. – BIGNER, Kratochwill, Nagy Zs. (Kaposi), NÉMETH O., PÁL, Varga B. (Iker), Kovács P., Csizmazia, Kiss M., Marti (Dévényi).

Sé: Papp K. – Séfer, Kiss Márton Balázs (Sümegi), Kovács K., Werderits, Tóth F., Nemes (Pados), Fichtacher (Medve), Lendvai (Halmos), Kiss Máté Gergő, Kalmár (Parti).

Gól: Pál (2), Csizmazia, Bigner.

Remekül kezdték a tavaszt a hazaiak, Bigner fejes góljával már a 3. percben megszerezték a vezetést. Ezt követően sem hagyott alább a bozsokiak lendülete, egy formás akcióból, majd egy szabadrúgásból is betaláltak, háromgólos előnnyel mehettek szünetre. A második félidőben feléledtek a vendégek, mezőnyfölényt alakítottak ki a középpályán, de komoly helyzetig nem jutottak. A mérkőzés végén, egy jól végig vitt kontra állította be a végeredményt.

Pecöl SE–Kemenesalja FC 3-0 (0-0). Pecöl, v.: Monostori I.

Pecöl: Kollarics – Orsós, Szabó P., Márok (Horváth B.), Oszkó (Pálfi), Farkas A. (Kiss B.), Hóbor, Joó, Láda (Őri), Kasza, Sipos (Németh I.).

Kemenesalja: Kovács K. – Horváth B., Lőrincz, Czöndör (Smidéliusz), Péter (Őri), Binder, Kóbor (Németh M.), Manganelli, Erdélyi, Varga R., Ölbei.

Gól: Joó, Kasza, Farkas A.

Erős szélben, nehéz talajú pályán fogadta a harmadik Kemenesalját a Pecöl. Az első félidő tapogatózó játékot hozott, mindkét oldalon adódtak helyzetek – a pecöli kapus kétszer is bravúrral hárított. A második játékrészben viszont már a házigazda diktálta a tempót, csapatként működött, három gólt is szerzett. A Pecöl megérdemelten nyert a jó erőkből álló Vönöck ellen.

Uraiújfalu SE–Alsóújlaki SC 3-2 (2-0). Uraiújfalu, v.: dr. Polgár T.

Uraiújfalu: Horváth B. – Szabó Má., Binder, Gáspár (Bokor), Szabó B. (Pethő), Burka, Kollárits, Pungor Sz., Csete, Szabó T., Agg.

Alsóújlak: Baba – Gampel, Kaposi (Papp A.), Hantó (Tóth Á.), Pados, Toldi, Varga N., Káldi M., Vasas, Pintér (Káldi I.), Varga R.

Gól: Pungor Sz., Szabó T., Pethő, ill. Varga R., Kaposi.

Az erős szél rányomta a bélyegét a mérkőzés alakulására. Az első félidőben a hazai csapat kétgólos előnyt szerzett. A második félidőben a vendég egalizált, azonban a hajrában a vendéglátónak sikerült megszereznie a győztes gólt. A hazai csapat nagyot küzdött a három pontért. A megsérült hazai játékosnak mielőbbi felépülést kíván az Uraiújfalu SE.

Szeleste-Pósfa SE–Gencsapáti KSE 1-1 (0-1). Szeleste, v.: Sebesi P.

Szeleste: Szentgyörgyvári – Vajda, Maráczi, Kovács R., Fülöp, Baranyai, Szabó B., Kiss Á. (Németh B.), Nagy N., Horváth L. (Horváth E.), Kovács Á. (Pethő).

Gencsapáti: Horváth Gy. – Kovács G., Janzsó (Egyed), Sulyok (Iker), Soldatenko, Dancs, Bokor, Tóth B. (Varga R.), Sátori (Lőrincz), Janek, Skrapits (Fülöp).

Gól: Kiss Á., ill. Dancs. Kiállítva: Szabó B. (42., Szeleste-Pósfa).

Az első félidőben a széltől támogatott hazaiak játszottak mezőnyfölényben, több nagy helyzetet kihagytak – és ahogyan ilyenkor lenni szokott, a Gencsapáti az első támadásából gólt szerzett. Ráadásul a Szeleste egy fegyelmezetlenség után 10 főre fogyatkozott. Szünet után gyorsan egyenlítettek a hazaiak, és a létszámhátrány ellenére is jobban játszottak ellenfelüknél – de az eredmény már nem változott.

A 17. forduló menetrendje, szombat, 15.00: Kemenesalja–Uraiújfalu, Kemenesmagasi–Bozsok, Boba–Mersevát. Vasárnap, 15.00: Alsóújlak–Szeleste-Pósfa, Sé–Pecöl, Spari–Kőszeg, Gérce–Répcelak, Gencsapáti–Lukácsháza.

Déli csoport

Tutitextil-Körmend VSE–Rum KSC 4-2 (2-2). Körmend-Horvátnádalja, vezette: Andrejek Sz.

Körmend: Kónya – Papp P., Tompa, Horváth Á., Szatmáry (Tomasics), Szemes, Gaál, Jóna (Krajczár), Szabó P., Pesti, Molnár I. (Barbalits).

Rum: Kozma – Székely (Lang), Horváth T. (Tárkányi), Horváth M. (Kovács Z.), Bíró, Szegleti, Varga M., Koronczai, Rosta, Kalmár, Horváth Á.

Gól: Szatmáry (2), Horváth Á., Pesti, ill. Kalmár, Horváth Á. Kiállítva: Tárkányi (83., Rum).

Hat kulcsemberét nélkülöző házigazda motiváltan, jól futballozott – és talán meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott.

Rábatótfalui SE–Telekes Medosz SE 5-1 (2-1). Szentgotthárd-Rábatótfalu, v.: Koronczai C.

Rábatótfalu: Szukics – Domján D., Sütő, Szakács, Németh Á., Domján B. (Kovács Á.), Falb (Anderkó), Keresztúri, Herczeg (Lovenyák), Náricza, Bánfi-Nagy.

Telekes: Dézsi – Németh M., Orsós, Görcsi, Czövek, Kónya, Vincze M., Vörös, Valkóczi, Vincze D., Kántor.

Gól: Németh Á. (4), Sütő, ill. Czövek.

Szentpéterfai SE–Gyöngyöshermán-Szentkirály SE 1-1 (1-1). Szentpéterfa, 150 néző, v.: Horváth P.

Szentpéterfa: Páll – Hazafi, Udvardi (Mersits), Török, Jagodits (Kalmár), Gaál, Skrapits, Leidli, Wágner, Homor, Hoós B.

Gyöngyöshermán: Olasz – Kopácsi, Kis, Székely, Berta (Balázs), Bazsó, Radányi, Neudl (Kondor), Nagy T., Kovács D. (Bihun), Séfer.

Gól: Wágner, ill. Neudl. Kiállítva: Székely (85., Gyöngyöshermán).

A hazaiak becsülettel küzdöttek, küszködtek a kellemetlen, szeles időben, de igazából nem tudták ráerőltetni akaratukat szervezett ellenfelükre – a döntetlen igazságos.

Őriszentpéter SE–ÖTE Ikervár FC 1-2 (0-0). Őriszentpéter, v.: Busi L.

Őriszentpéter: Szemán – Szabó D., Varga A., Németh A., Sály, Sütő (Szép), Horváth L. (Papp D.), Csóbor, Kevy, Szabó S., Mihály.

Ikervár: Horváth B. – Szovák, Szalai, Őri, Horváth B., Cseh, Zsoldos, Pásti (Horváth D.), Varga R., Czeglédi, Vincze.

Gól: Sály, ill. Vincze, Cseh.

AGS Jáki SZSE–Bajánsenye SE 1-2 (1-0). Ják, v.: Kondor T.

Ják: Matyi – Svób, Bukits, Farkas E., Máté (Varga M.), Homor (Dobos), Molnár T., Fábián (Wágner), Bőle, Tót, Vizserálek.

Bajánsenye: Kalamár – Kircsi, Varga D. (Vitéz), Koltai, Kósa, Koczor, Kosár (Hodács), Fábián (Horváth A.), Horváth Z., Propszt, Horváth B.

Gól: Máté, ill. Koczor, Propszt. Kiállítva: Farkas E. (90., Ják).

Újperint SS–Tanakajdi TC 7-0 (2-0). Szombathely, v.: Marton A.

Újperint: Kovács Á. – Fliegler (Horváth B.), Horváth D., Balázs, Kovács G. (Szabó Z.), Vilics (Varga G.), Kiss K. (Szabó B.), Hegedűs, Kovács Zs. (Tóth B.), Szalay, Vass.

Tanakajd: Asztalos – Hankó (Varga M.), Kölkedi, Marcz G., Orsós (Nagy K.), Janó (Kiricsi), Hittaller, Németh Zs., Marcz M., Preiczer, Oláh-Vadász (Könczöl).

Gól: Szalay (3), Tóth B., Kiss K., Kovács G., Preiczer (öngól).

Egyházasrádóci SE–Nárai SK 1-0 (1-0). Egyházasrádóc, 100 néző, v.: Talabér N.

Egyházasrádóc: Bali – Berning, Merőtei, Németh Martin, Bányik, Halász (Szabó I.), Németh G. (Varga D.), Horváth Bé. (Mészáros), Zimonyi (Filipovits), Lendvai, Balogh A. (Németh Marcell).

Nárai: Holbok – Bárdics (Czömpöl), Máté (Czirók), Vajda, Takács, Odler, Tamás, Sásdi, Lakatos, Hompasz, Szén.

Gól: Balogh A.

A kiválóan előkészített pályán nagy küzdelmet, de nem túl magas színvonalat, döntetlen színezetű meccset hozott az idénynyitó. A hazaiak Balogh Adrián egyéni villanásával tartották otthon a három pontot.

A 17. forduló menetrendje. szombat, 15.00: Tanakajd–Egyházasrádóc, Bajánsenye–Újperint, Gyöngyöshermán–Őriszentpéter, Telekes–Körmend VSE. Vasárnap, 15.00: Ikervár–Ják, Rum–Szentpéterfa, Felsőcsatár–Rábatótfalu. Szabadnapos: Nárai

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] email-címre.