2024.03.21. 13:30

Túlórázik a Tatu HE és a Löncs SE - A körmendi városi kosárbajnokság elődöntős párharcait rendezték

A Fülöp-Vill Körmend Városi Kosárlabda Bajnokság negyeddöntőjéne első és második fordulójában az Ultras legyűrte a Partizánt, míg a Löncs és a Tatu párharcában harmadik meccsre is szükség lesz.

Forrás: MW-archív

A Fülöp-Vill Körmend Városi Kosárlabda Bajnokság negyeddöntős párharcainak első felvonásában kiélezett, szoros meccset hozott a Tatu és a Löncs összecsapása, amelyet végül két ponttal a Löncs nyert meg. A „visszavágó” már nem volt ennyire izgalmas, ugyanis a Tatu 20 ponttal verte a Löncsöt, így kettejük csatája március 24-én, vasárnap dől majd el végleg. A győztesre a VargoBútor gárdája vár majd a legjobb négy között. Az Ultras esélyeshez méltóan előbb 12, majd a második találkozón 13 ponttal múlta felül a Partizánt, így ő már készülhet a Vasi Energia elleni elődöntőre. A párharc első meccsét március 30-án rendezik.

Eredmények:

Negyeddöntő 1. forduló. Tatu HE–Löncs SE 53-55. Tatu: Bodovics 18, Pungor 9, Bartik 16, Csépke 7, Krajczár 3. Löncs: Laposa –, Kriston 18, Kozma 5, Hadnagy 10, Csáky 2, Vaspöri 20, Bankó –, Mihály –, Vass –. Párharc állása: 1-0 a Löncs javára.

Ultras–Partizán OB 75-63. Ultras: Kutasi 14, Tóth 5, Nagy 24, Fodor 25, Tóth-Erdei 4, Szabó –, Horváth 3. Partizán: Papp –, Szatmáry 4, Petrovics 18, Horváth 24, Győrky –, Takács 17. Párharc állása: 1-0 az Ultras javára.

Negyeddöntő 2. forduló. Partizán OB–Ultras 41-54. Partizán: Papp –, Zsebe 14, Petrovics 7, Herczeg 7, Kiss 2, Csák Márton 2, Takács 6, Csák Máté 3. Ultras: Kiskós –, Szabó 17, Tóth 1, Nagy 10, Fodor 26. Párharc végeredménye: 2-0 az Ultras javára.

Löncs SE–Tatu HE 27-47. Löncs: Laposa –, Kozma –, Hadnagy 10, Hameed 2, Csáky 2, Vaspöri 11, Mihály 2. Tatu: Bíró 5, Belényes 12, Trummer 21, Pungor 9, Bartik –. Párharc állása: 1-1.

Menetrend.
Negyeddöntő 3. mérkőzés. Március 24. (vasárnap) 20.00: Löncs SE–Tatu HE.

Elődöntő 1. mérkőzés. Március 30. (szombat) 10.00: Vasi Energia–Ultras. 11.00: VargoBútor–Löncs SE/Tatu HE.

Elődöntő 2. mérkőzés. Április 6. (szombat) 11.00: Ultras–Vasi Energia. 12.00: Löncs SE/Tatu HE–VargoBútor.

Ha szükséges, elődöntő 3. mérkőzés. Április 7. (vasárnap) 11.00: Vasi Energia–Ultras. 12.00: VargoBútor–Löncs SE/Tatu HE.