2024.03.26. 09:28

Vármegyei II. osztály: ikszelt Hermánban az Újperint, ötöt rúgott a Gérce és a Pecöl - fotók

A 19. forduló mérkőzéseivel folytatódott a vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság az északi és a déli csoportban.

Északi csoport

Kemenesalja FC–Gencsapáti KSE 3-3 (1-2). Vönöck, vezette: dr. Polgár T.

Kemenesalja: Kovács K. – Németh M. (Őri), Szakál, Horváth B., Lőrincz (Németh R.), Czöndör, Péter, Kóbor, Manganelli, Erdélyi, Varga R.

Gencsapáti: Horváth Gy. – Kovács G., Janzsó, Soldatenko, Iker, Fülöp (Lőrincz), Bokor (Czika), Tóth B., Sátori, Janek, Skrapits.

Gól: Czöndör, Kóbor, Varga R., ill. Soldatenko (2), Iker.

Kiállítva: Kovács G. (90., Gencsapáti).

Schott Lukácsháza SE–Alsóújlaki SC 0-0. Lukácsháza, v.: Imre B.

Lukácsháza: Bán – Ágoston, Markó (Bolfán), Mester, Gombás, Dan, Kovács Á. (Osztrosits), Toldi, Krancz (Németh Cs.), Rozmán, Bősze.

Alsóújlak: Gábor – Gampel (Hancz), Kaposi, Pados (Nagy Z.), Hantó (Toldi), Varga Á., Varga N., Tóth Á., Vasas, Pintér (Káldi), Varga R.

Jól előkészített pálya fogadta a csapatokat – viszont viharos erejű szélben kellett lejátszani a mérkőzést. Az első félidőben nem alakult ki folyamatos játék, sokat állt a játék, mindkét gárda gyengén teljesített. A második félidőben a széllel szemben játszó hazaiak kezdeményeztek többet, a hármas cserének köszönhetően a játékuk is feljavult – igyekeztek gól szerezni, dűlőre vinni a találkozót. De vagy a vendégek kapusa, vagy a vendég védelem akadályozta ezt meg – vagy a játékvezető sípja maradt néma egy elmaradt büntetőnél. A végeredmény igazságos, a gól nélküli találkozón a lelkes vendégek nagyot küzdve egy ponttal távoztak a gyengébb napot kifogó Lukácsháza otthonából.

Kemenesmagasi FC–Uraiújfalu SE 2-1 (0-1). Kemenesmagasi, v.: Pázsi M.

Kemenesmagasi: Papp Á. (Kelemen D.) – Koronczai (Csemer), Bándoli, Molnár Zs., Szénégető (Princzes), Kerekes, Csite, Kopházi, Poós, Palotai, Kelemen B. (Csempesz).

Uraiújfalu: Horváth B. (Szabó M.) – Binder, Vajnai, Burka, Kollárits, Pungor Sz., Csete, Bokor, Szabó T., Dornai (Pungor I.), Pethő.

Gól: Kopházi, Poós, ill. Szabó T.

Boba SE–Bozsoki SE 0-3 (0-1). Boba, v.: Szabó B.

Boba: Fábián – Magyar, Kovács M., Fodor, Géczi, Szabó J., Dákai, Gorácz, Szigeti, Nagy R. (Borsodi), Prépost.

Bozsok: Varga M. – Kalmár (Iker), Bigner, Kratochwill, Csizmazia (Kovács P.), Nagy Zs., Marti, Dévényi, Varga B. (Pál), Németh O. (Tompek), Kiss M.

Gól: Kratochwill, Varga B., Nagy R. (öngól).

Répcelaki SE–Merseváti SE 3-0 (2-0). Répcelak, v.: Szabó III. Z.

Répcelak: Németh M. – Kiss Z., Gallen A., Gallen I., Dulicz, Németh B. (Kiss G.), Pinezits, Németh D. (Németh N.), Csontár, Németh G., Krétai.

Mersevát: Patyi (Szalai B.) – Dénes (Gönye), Takács M. (Szabó K.), Szalai Cs., Orbán, Nagy Á. (Folta), Mesterházy, Homlok, Kulman, Döbröntei, Takács B.

Gólszerzők: Pinezits (2), Krétai.

Sé Honvéd SE–Szeleste-Pósfa SE 3-3 (2-1). Sé, v.: Pungor Z.

Sé: Papp K. – Séfer, Kiss Márton Balázs (Lendvai), Kovács K., Werderits, Halmos, Fichtacher (Nemes), Szalay, Kiss Máté Gergő, Uri, Kalmár (Medve).

Szeleste: Szentgyörgyvári – Vajda (Németh B.), Maráczi, Kovács R., Fülöp (Horváth E.), Molnár G., Baranyai, Nagy Á., Kiss Á., Nagy N. (Pethő), Horváth L.

Gól: Halmos (2), Kovács K., ill. Kiss Á. (2), Maráczi.

Kiállítva: Uri (23., Sé).

Jól előkészített, de esőtől felázott mély talajú pályán kezdődött az ütközet. A hazai csapat nagy lendülettel kezdett, fölényben futballozott, mely gólokban is megmutatkozott. Előbb szöglet után, majd egy nagyszerű fejesből szerzett góllal mattolta ellenfelét. Aztán a 20. percben egy jogos kiállítás miatt emberhátrányba került a hazai alakulat. Ez nagyot változtatott a mérkőzés képén, a vendégek egyre gyakrabban tűntek fel a hazai kapu előtt és egy fejesgóllal szépíteni tudtak. A második játékrészben a Szeleste ragadta magához a kezdeményezést és sok helyzete közül egyet értékesítve egyenlített. Ezután kiegyenlített játék folyt, nagy iramban zajlott a találkozó, a helyzetek mindkét oldalon kimaradtak. Tíz perccel a vége előtt egy figyelmetlenséget kihasználva már a látogatónál volt az előny. Eldőlni látszott a mérkőzés, de a hazai játékosok utolsó erőtartalékaikat mozgósítva nagy offenzívába kezdtek és a hosszabbításban sikerült egyenlíteniük. Nagyszerű, színvonalas meccsen igazságos döntetlen született – a 70 percet emberhátrányban futballozó hazai csapat minden játékosát dicséretet illeti.

Elektromol-Spari FC–Pecöl SE 0-5 (0-5). Szombathely, v.: Szabó III. Z.

Spari: Pungor – Tóth A. (Holdosi), Németh V., Varsányi, Tóth Mi. (Tóth Ma.), Pulai, Majtényi (Vertetics), Dienes, Schmidt, Bolfán (Mészáros), Kelemen.

Pecöl: Kollarics – Láda (Németh I.), Orsós, Szabó P. (Horváth B.), Oszkó (Márok), Farkas A. (Boncz), Kiss B., Joó (Maczek), Kasza K., Nagy D., Kasza P.

Gólszerzők: Szabó P., Farkas A., Láda, Nagy D., Kasza K.

A sérülések, eltiltások miatt létszámproblémákkal küzdő Sparinak most ennyire futotta.

Gérce-Vásárosmiske KSE–Kőszegi Lóránt FC 5-1 (1-1). Gérce, v.: Kondor T.

Gérce: Komáromi Z. – Pencz, Lakatos, Máthé, László (Lerik), Németh B. (Kiss L.), Mórocz, Major, Nunkovics, Kovács T., Csonka.

Kőszeg: Kiss B. – Szolyák, Marti, Kovács Zs. (Réti Ma.), Réti Mi., Varga D., Takács, Őri (Varga Sz.), Mézer (Puporka), Rácz, Berber.

Gól: Mórocz (4), Máthé, ill. Varga Sz.

A hazai csapat végig irányította a mérkőzést, és a második félidőben már gólokkal is párosult a jó játéka – a gércei győzelem ilyen arányban is megérdemelt.

A 20. forduló menetrendje, szombat, 16.30: Kőszeg–Répcelak. Vasárnap, 16.30: Bozsok–Gérce, Pecöl–Boba, Uraiújfalu–Spari, Szeleste–Kemenesmagasi, Gencsapáti–Sé, Alsóújlak–Kemenesalja, Mersevát–Lukácsháza.

Bajánsenye SE–Nárai SK 6-2 (2-1). Bajánsenye, 100 néző, vezette: Elek T.

Bajánsenye: Kalamár – Kircsi, Varga D. (Bacsák), Koczor (Vörös), Horváth B., Horváth M. (Horváth A.), Kosár, Fábián, Kósa, Horváth Z. (Hodács), Propszt.

Nárai: Holbok – Bárdics, Király (Czömpöl), Vajda B., Takács, Sásdi, Czirók, Lakatos, Hompasz, Szén, Németh R.

Gól: Horváth B. (2), Kósa, Horváth A., Kosár, Koczor, ill. Czirók (2).

Az elmúlt hetek hullámvölgyét követően a hazaiak a mérkőzés egészét uralták, jól futballoztak. Az első játékrészben a gólhelyzetek egy részét még kihagyták, a másodikban azonban látványos találatokat szerezve megérdemelt győzelmet arattak.

Gyöngyöshermán-Szentkirály SE–Újperint SE 2-2 (1-1). Szombathely, v.: Pintér B.

Gyöngyöshermán: Karba (Balázs) – Kis Z., Berta (Németh Sz.), Kondor, Bazsó (Kis L.), Radányi, Neudl, Bihun, Nagy T., Kovács D., Séfer.

Újperint: Tanai – Tóth B., Németh P. (Varga G.), Kovács G., Gergely (Kiss K.), Horváth M., Hegedűs, László, Beke (Fritz), Kovács Zs., Szalay.

Gól: Neudl, Bazsó, ill. Szalay (2).

Kiállítva: Varga G. (94., Újperint).

A hazaiak rögtön támadólag léptek fel, a 30. percben meg is szerezték a vezetést. Sokáig nem tartott az öröm, ugyanis az Újperint gyorsan egyenlített. A második felvonásban inkább a küzdelem dominált. Neudl szenzációs találatával újra megszerezte a vezetést a hermáni gárda, ám erre a gólra is érkezett válasz a 74. percben – így a találkozó 2-2-es végeredménnyel zárult.

Telekes Medosz SE–Őriszentpéter SE 2-1 (1-0). Telekes, v.: Szendrődi B.

Telekes: Blaskovics – Dézsi (Valkóczi), Vörös B., Németh F., Czövek, Osvald, Kónya M., Molnár T., Vörös J., Kónya Sz., Nyári.

Őriszentpéter: Szemán – Szabó D., Németh A., Sály, Sütő, Horváth L., Mihályka (Fleisz), Kevy, Szabó S., Mihály, Farkas M.

Gól: Kónya Sz., Czövek, ill. Sály.

Rossz felfogásban, lassú játékkal, hibás döntésekkel kezdett a házigazda. Az ellenfél hasonló szintet képviselt, így gyenge első félidőt láthattak a nézők. Így is a 18. percben Czövekes bombájával előnybe került a házigazda. A második félidőt szintén gyenge játékkal nyitotta a Telekes – a jól küzdő Őriszentpéter pedig egyenlített a 70. percben. De nem sokáig örülhetett, mert a 71. percben egy higgadt befejezés után ismét a hazaiaknál volt az előny. A sok fiatalt felvonultató Telekes győzelme megérdemelt – korrekt játékvezetés mellett.

ÖTE Ikervár FC–Egyházasrádóci SE 0-2 (0-1). Ikervár, v.: Gaál Á.

Ikervár: Horváth B. – Szovák, Varga M., Horváth D., Szalai (Palkovits), Őri, Kurucz (Rövid), Cseh (Czeglédi), Zsoldos, Pásti (Molnár B.), Vincze.

Egyházasrádóc: Horváth Bá. – Loibenbeck, Merőtei (Mészáros), Zimonyi (Pataki), Németh Martin, Lengyel, Berning, Balogh A. (Németh G.), Lendvai, Horváth Bé. (Németh Marcell), Halász (Szabó I.).

Gól: Lengyel, Berning.

Nem érződött a csapatok tabellán elfoglalt helyezéséből fakadó különbség. A hazaiak mezőnyben felvették a kesztyűt, több helyzetet, ziccert is elhibáztak. A helyzeteivel jobban gazdálkodó csapat nyert.

Rum KSC–AGS Jáki SZSE 1-4 (0-2). Rum, v.: Szabó C.

Rum: Kozma – Székely, Pupp, Horváth T. (Reznyák), Horváth Á., Horváth M., Molnár M. (Lang), Bíró, Varga M., Baranyai (Károly), Kalmár.

Ják: Matyi – Svób, Bukits, Hajós, Máté, Homor, Molnár T., Tóta (Dobos), Bőle (Varga M.), Wágner (Fábián), Vizserálek.

Gól: Horváth M., ill. Máté, Fábián, Wágner, Molnár T.

A rumi csapat továbbra is gödörben van – a játék  minden elemében jobb Ják megérdemelten nyert.

Szentpéterfai SE–Pinkavölgye-Felsőcsatár KSK 0-0. Szentpéterfa, 200 néző, v.: Ódor Á.

Szentpéterfa: Páll – Udvardi (Mersits), Wágner, Geosits, Gaál, Skrapits, Leidli, Király, Homor, Jagodits (Völgyi), Hoós (Török).

Felsőcsatár: Sásdi – Szabó B., Virág K., Horváth L., Pehr, Pék, Szmolek, Krancz, Schmalzl (Krajczár), Böhm (Czlenner), Virág Á.

A vendégek az egy pontért jöttek, amit parádésan védő kapusuknak, valamint a felázott, játékra szinte alkalmatlan pályának köszönhetően be is gyűjtöttek.

Rábatótfalui SE–Tutitextil-Körmend VSE 0-3 (0-1).Szentgotthárd-Rábatótfalu, v.: dr. Polgár T.

Rábatótfalu: Szukics – Keresztúri (Lovenyák), Bánfi-Nagy, Domján D. (Nagy N.), Sütő, Szakács (Kovács Á.), Herczeg, Domján B. (Anderkó), Falb, Náricza, Németh Á.

Körmend: Kónya – Tompa, Horváth Á., Krajczár (Frühvirth), Szatmáry (Németh Cs.), Szemes (Kazinczki), Petrovics, Gaál (Papp P.), Szabó P., Pesti (Barbalits), Molnár I.

Gól: Pesti (2), Gaál.

A 20. forduló menetrendje, szombat, 16.30: Telekes–Ják, Egyházasrádóc–Gyöngyöshermán, Tanakajd–Bajánsenye. Vasárnap, 16.30: Őriszentpéter–Felsőcsatár, Újperint–Rum, Nárai–Ikervár, Szentpéterfa–Rábatótfalu. Szabadnapos: Körmend. Elmaradt mérkőzés pótlása, péntek, 16.30: Őriszentpéter–Rum.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] email címre.