Teke

2024.03.24. 14:25

Vasi tekegyőzelmek - A Répcelak és a Gotthárd is diadalmaskodott

A férfi teke Szuperliga 17. fordulójában a Szentgotthárd hazai pályán, míg a Répcelak idegenben győzött.

A szentgotthárdi Cseh Bence remekelt, 643 fát ütött

Forrás: Unger Tamás

Szentgotthárdi VSE–Köfém SC 5:3 (3576-3468). Szentgotthárd, férfi teke Szuperliga-mérkőzés, 17. forduló.

Szentgotthárdi VSE: Cseh B. 643, Oswald 616, Borsos 581, Karba B. 543, Takács T. 601, Pákai 592.  Edző: Tróbert József.

Köfém SC: Tóbiás 549, Poroszlai 553, Kéri 596, Botka 567, Czeilinger 582, Németh A. 621.

Nagyszerűen kezdték a mérkőzést a szentgotthárdiak, 60 dobás után már 100 fa volt az előnyük, végül Cseh Bence a nap legjobb eredményével (643 fa) győzött és Oswald Dániel is megnyerte párharcát. A második sorban már nem ment ilyen jól a vasiaknak, Borsos és Karba sem szerzett pontot. A harmadik fordulóban viszont Takács Tamás győzött, ez a siker kellett a Szentgotthárd diadalához. Küzdelmes mérkőzésen gyűjtötte be a fontos két pontot a hazai alakulat.  Ezzel eldőlt, hogy az utolsó forduló eredményétől függetlenül – győzelmével – a Szentgotthárd bebiztosította 5. helyét a bajnokságban.

Ifjúsági: 4:0 (1195-1069). Kropf 619, Reibling 576.

Bábolna SE–Répcelaki SE 2:6 (3278-3421). Bábolna, férfi teke Szuperliga-mérkőzés, 17. forduló.

Bábolna SE: R. Tóth 597, Morvai 525, Brázik 554, Tóth D./Mogyorósi 522, Balom 553,  Imre 527.

Répcelaki SE: Danóczy 599, Bíró 589, Tóth Á. 515, Molnár 572, Szabó A. 534, Móricz 612. Edző: Kiss Zolt.

Az első sorban Danóczy Richárd nagy végjátékban megszerezte pontját. Biró Patrik pedig a kezdeti gyengébb szett után a másik három szettben nyert és szintén hozta csapatpontját (0:2). A középső sorban Tóth Áron nem fogott ki jó napot és vereséget szenvedett. Molnár Pál viszont fél szettet veszítve megnyerte párharcát. Az utolsó sorban Szabó Attila kikapott ellenfelétől, míg Móricz Zoltán a nap legjobb eredményével (612 fa) győzött, így hozta a csapatpontot, kialakítva a 6-2-es répcelaki győzelmet.

Ifjúsági: 0:4 (951-1020). Simon Sz. 527, Kiss B. 493.

További eredmények: Zalaegeeszegi RK–Pápai Vasas 7:1, Investment Közutasok Kaposvári TK–Rába ETO Győri SE 8:0, Szanki OBSE–Szegedi TE 1:7.

A bajnokság állása: 1. Investment Közutasok Kaposvár 31 pont, 2. Szegedi TE 30, 3. Répcelaki SE 28, 4. Zalaegerszegi TK 24, 5. Szentgotthárdi VSE, 17, 6. Köfém SC 13, 7. Szanki OBSE 11, 8. Bábolna SE 9, 9. Rába ETO Győri SE 5, 10. Pápai Vasas TK 2.

A következő hétvégén nem rendeznek fordulót. A zárófordulóban pedig majd a vasi rangadón a Répcelak a Szentgotthárdot fogadja.