2024.04.20. 18:50

Egy negyeddöntő még nem dőlt el - ellenfélre vár a Falco!

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság negyeddöntőinek harmadik mérkőzését rendezték pénteken.

Forrás: MTI

Fotó: Kovács Tamás

Eredmények: NHSZ-Szolnoki Olajbányász–NKA Universitas Pécs 99-80, Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Budapesti Honvéd SE 94-60, Zalakerámia ZTE KK–DEAC 82-66, Arconic-Alba Fehérvár–Sopron KC 99-82.
A címvédő, alapszakaszgyőztes Falco, a friss Magyar Kupa-győztes Szolnok, valamint a szombathelyi csapat talán legfőbb kihívójának számító Alba ezzel 3-0-ra tudta le az egyik fél három megnyert meccsig tartó párharcát, és jutott be a legjobb négy között. Míg a Zalaegerszeg–Debrecen csatában 2-1-re vezet a ZTE –a felek hétfőn (18.30) Debrecenben csapnak össze negyedszer (és ha még szükség lesz rá, akkor szerdán is pályára lépnek).
A folytatásban Alba–Szolnok elődöntőt rendeznek, a Falco pedig még vár az ellenfelére. Az elődöntők első mérkőzését április 27-én, szombaton rendezik.