Helyi sport

2024.04.11. 19:00

Női futball: vezetés után vereség

A női labdarúgó-válogatott 2-1-es vereséget szenvedett Törökországtól Európa-bajnoki selejtező mérkőzésen.

Törökország–Magyarország 2-1 (0-1). Isztambul, női labdarúgó Európa-bajnoki selejtező-mérkőzés, 2. forduló. Magyarország: Szőcs – Kovács L. (Nagy V., 46.), Turányi, Németh H., Savanya – Csiszár, Papp (Süle, 89.), Csányi (Fenyvesi, 65.) – Zeller Dóra (Csiki, 46.), Kaján (Pápai, 81.), Szabó V. Szövetségi kapitány: Szarvas Alexandra. A pénteki, Azerbajdzsán elleni 1-1-es döntetlennel végződő összecsapás után a magyar válogatott Törökország ellen folytatta szereplését az Eb-selejtező sorozatban Az isztambuli összecsapáson a magyarok szereztek vezetést. A 45. percben Csányi Diána kapott labdát, melyet a tizenhatos vonaláról habozás nélkül a kapu bal felső sarkába bombázott (0-1) Fordulás után sokáig őrizte előnyét Szarvas Alexandra együttese, de a házigazda a 80. percben előbb kiegyenlített, majd a 87. percben fordítot, így végül 2-1-re megnyerte a mérkőzést. A csoport másik mérkőzésén: Azerbajdzsán–Svájc 0-4. Az állás: 1. Svájc 6 pont, 2. Törökország 3, 3. Magyarország 1, 4. Azerbajdzsán 1. Mivel a B ligában szerepel a magyar csapat, a négyeséből nem tud közvetlenül kijutni a kontinensviadalra. A júliusig tartó csoportküzdelmek után a négy csoportgyőztes és a két legjobb második keresztbe játszik ugyanezen liga két ros - szabb másodikjával és négy harmadikjával. A továbbjutóra még egy párharc vár – immár a részvételért. A magyar válogatott legközelebb május 31-én, Svájcban lép pályára.