2024.04.13. 20:04

Pocsékul rajtoltak a körmendiek a playoutban - fotók

A férfi NB I.-es kosárlabda-bajnokság alsóházi playoutjának első fordulójában az Egis Körmend hat ponttal kikapott hazai pályán a Kecskeméttől.

Fotó: © Cseh Gábor

Egis Körmend–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 74-80 (17-25, 11-15, 28-24, 18-16)

Körmend, 1850 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur T., Fodor A., Földesi Á.

Körmend: Basic 17/9, Morgan 4, Takács K. 4, Djogo 6, Konaté 19. Csere: Durázi 10, Ferencz 8, Doktor 6/6, Schmera –. Edző: Kocsis Tamás.

Kecskemét: Sinik 16/6, Wittmann 15/6, Ivkovics –, Kucsera 11/9, Karahodzsics 12. Csere: Bogues 14/3, Dramicsanin 6/3, Tóth B. 6/6, Körmendi –. Edző: Ivkovics Sztojan.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 3-2. 6. perc: 11-14. 10. perc: 17-25. 13. perc: 20-30. 16. perc: 24-33. 20. perc: 28-40. 23. perc: 32-48. 26. perc: 40-54. 30. perc: 56-64. 33. perc: 61-70. 36. perc: 65-73. 39. perc: 70-76.

Kipontozódott: Djogo (36. p.).

"És elszabadul a pokol Körmenden... 1987: aranyérmes a Dózsa MTE!" - ezzel a felirattal emlékezett a Rába-parti B közép arra a pillanatra, amikor 1987. április 12-én a körmendi gárda a vidéki csapatok közül elsőként elhódította a bajnoki címet. Több volt ugyan az üres szék a lelátón a megszokottnál, viszont a piros-fekete keménymag ezúttal is teljes létszámban űzte-hajtotta a csapatot, mintha nemis a playout, hanem a playoff kezdődött volna el az Egis Körmend számára.

Az első öt percben felváltva vezettek a felek, a hazaiak meglehetősen szellősen védekeztek, a minden hájjal megkent Karahodzsiccsal nem nagyon tudtak mit kezdeni, illetve jól célzott távolról is az alföldi alakulat. Ivkovics mester 3-4 percenként rotálta együttesét, Kocsis Tamás ezzel szemben mindössze Durázit és Ferenczet tudta pályára küldeni a padról. A negyed második fele abszolút a Kecskemété volt, mivel nagyon rosszul céloztak a hazai játékosok közelről és távolról is, kísérleteik mindössze 35 százaléka talált gyűrűbe, míg a vendégek 52 százalékos hatékonysággal használták ki helyzeteiket. Fél perccel az etap vége előtt már 13-23 volt az állás. Az utolsó másodpercekben Morgan és Sinik büntetői is ültek, így 17-25-tel zárult az első 10 perc. A folytatásban újabb öt perc elteltével mindössze 3 pontra volt képes a házigazda, finoman fogalmazva nem égett 1000 fokon a hazai csapat, míg a lelkesen játszó vendégeknél Wittmann triplája (20-33) kicsapta a biztosítékot Kocsis Tamásnál, aki alaposan leszedte játékosai fejét, mire a tábor is felszólította a piros-feketéket, hogy harcoljanak. A szurkolókon nem múlt semmi, igyekeztek tűzbe hozni a csapatot, de valahogy semmi sem akart összejönni. Az egyre feszültebb hangulatban Ivkovics is időt kért, hogy kicsit lenyugtassa a kedélyeket. A második negyedben nem kényeztették a csapatok a publikumot, irdatlan sok hiba csúszott a játékba mindkét oldalon. 28 pontig jutott a Körmend hazai pályán egy félidő alatt, ami édes kevés, így nem meglepő, hogy a nagyszünetig 12 pontos előnyre tett szert a Kecskemét (28-40). A mindeközben elhalkult piros-fekete szurkolósereget nem volt nehéz túlkiabálnia a maroknyi vendégtábornak.

Fordulás után sem tudott váltani a házigazda, képtelen volt betalálni távolról, míg a túloldalon ez korántsem tűnt megoldhatatlan feladatnak. A harmadik negyed derekán a Körmend 14 triplakísérletéből csak egy talált gyűrűbe, a Kecskemét viszont 22 próbálkozásából 9 elsüllyedt. A 25. percben Bogues hármasával már 16 pont volt közte (36-52). Az addigi egyetlen vasi triplát jegyző Basic a 27. percben újra betalált távolról (43-54), majd nem sokkal később Doktor és Durázi remek összjátékának eredményeként bejött 10 pont alá a Körmend (48-56) - mint már oly sokszor eddig a bajnokságban, most is visszajött a meccsbe az MTE. A saját árnyékát azonban nem tudta átlépni a Rába-parti alakulat, a vendégek az utolsó másodpercekben megint 8-10 pontos előnyre tettek szert, Sinik negyedzáró duplája pedig érthetetlenül könnyedén született a hazai védelem asszisztálása mellett (56-64). Ezzel együtt még mindig nem volt veszve semmi körmendi részről. Doktor triplájával újra kezdtek hinni a hazaiak a sikerben (59-64). A rutinos Kecskemét azonban remekül megoldotta a számára kritikus perceket, Kucsera és Wittmann fontos lélektani pillanatokban dobott hármast, így a 34. percben ismét megnyugtató előnyben voltak az alföldiek (61-73). A hazaiak viszont gondoskodtak róla, hogy ne nyugodhasson meg teljesen az Ivkovics-legénység, ugyanis 2,5 perccel a záró dudaszó előtt Doktor hintett ismét egy triplát (70-75). Ezalatt a 2,5 perc alatt számtalanszor fordíthatott volna a piros-fekete gárda, mert nagyon kiesett a ritmusból a Kecskemét. Azonban kivétel nélkül minden támadást elidegeskedtek a hazaiak, így ahelyett, hogy a vendégeket verték volna, saját magukat intézték el. Bogues büntetőivel 20 másodperccel a vége előtt el is dőlt a meccs (70-78), innen már nem volt visszaút a Körmendnek. Végül hat ponttal győztek Ivkovicsék, rémálomszerűen kezdte a playoutot a Rába-parti együttes.