Hírek

2007.05.18. 02:27

Jubiláló motorosok

Körmend (bb) - Idén ünnepli fennállásának tizenötödik évfordulóját a Vasparipa Egylet. Nemrég motorostalálkozót tartottak, az év során különféle programokkal várják az érdeklődőket.

Bajdó Bettina

A háromnapos motorostalálkozóra hazánk szinte minden részéről érkeztek résztvevők, de szlovén és osztrák motorosok is ellátogattak a Rába-partra. A szombati nap gumifüstöléssel és motorblokkhajítással kezdődött, majd sörivó verseny, motokrossz-bemutató, autóalázás és -szétverés, játékos vetélkedők is várták az érdeklődőket. Kettőkor 110 motorkerékpár sorakozott fel a 8-as főúton, s kezdetét vette a motorosok felvonulása, amelyen szinte minden korú és fajtájú vasparipát megcsodálhattak az érdeklődők. Este az Exodus, a Shabby Blues Band és a Floyd koncertezett, majd az elmaradhatatlan erotikus show-val és tábortűzzel ért véget a nap. A vasárnap délelőtt az egyik áruház parkolójában a veterán motorok börzéjén bárki eladhatott, vehetett, illetve cserélhetett, majd a találkozó az őriszentpéteri túrával és Rába-parti gulyáspartival fejeződött be.

Bujdosó László, az egylet elnöke elmondta: nagyon jól sikerült az első háromnapos motorostalálkozó, ezért jövőre is megszervezik a bulit.

Az egyesületünk idén ünnepli fennállásának 15. évfordulóját, s ezért meglepetéssel készülünk. Egy nagyszabású kiállítást szeretnénk megszervezni, ahol igazi ékszereket is láthatnak majd az érdeklődők. De természetesen az egylet addig is hallat magáról. Veterán motorosaink hamarosan indulnak Szlovéniába egy találkozóra, de például augusztusban meglátogatnak bennünket a zalai veteránosok is. Augusztus 19-én és 20-án pedig az egylet indulására emlékezünk meg, természetesen a programunkon mindenkit várunk szeretettel.

Az egylet jogelődje 1889-ben alakult, akkoriban a körmendi Udvary fivérek velocipéddel tették meg a párizsi világkiállításra vezető utat. Visszafelé Torinóban felkeresték az agg Kossuth Lajost. A hagyomány szerint az ő tanácsára adták a Vasparipa elnevezést. Az egylet hosszú idő után 1992-ben éledt újjá Cziráki Lajos, az egylet örökös elnöke és Gueth Lajos, az egylet örökös szakosztályvezetője áldozatos szervezőmunkája nyomán.

Cziráki Lajos aktívan részt vesz az egylet munkájában, most éppen szájról szájra jár legutóbbi cselekedete. Nemrég külföldön járt a 44 éves, oldalkocsis Pannóniájával, mely 2005-ben saját kategóriájában elnyerte az Európa legszebb motorja címet és egy Guinness-rekordkísérletben vett részt. Meg szerettük volna dönteni a rekordot, amelyre eddig a hollandok lehettek büszkék. Pár éve 948 huszonöt év feletti motor 15 kilométert tett meg közösen. Most ezren sorakoztunk fel a pályán, s ebből 995-en értünk célba. Ezzel új világcsúcsot állítottunk fel. Magyarországról sokan eljöttek, s megyénket is többen képviselték.

Bujdosó László, az egylet elnöke elmondta: nagyon jól sikerült az első háromnapos motorostalálkozó, ezért jövőre is megszervezik a bulit.

Az egyesületünk idén ünnepli fennállásának 15. évfordulóját, s ezért meglepetéssel készülünk. Egy nagyszabású kiállítást szeretnénk megszervezni, ahol igazi ékszereket is láthatnak majd az érdeklődők. De természetesen az egylet addig is hallat magáról. Veterán motorosaink hamarosan indulnak Szlovéniába egy találkozóra, de például augusztusban meglátogatnak bennünket a zalai veteránosok is. Augusztus 19-én és 20-án pedig az egylet indulására emlékezünk meg, természetesen a programunkon mindenkit várunk szeretettel.

Az egylet jogelődje 1889-ben alakult, akkoriban a körmendi Udvary fivérek velocipéddel tették meg a párizsi világkiállításra vezető utat. Visszafelé Torinóban felkeresték az agg Kossuth Lajost. A hagyomány szerint az ő tanácsára adták a Vasparipa elnevezést. Az egylet hosszú idő után 1992-ben éledt újjá Cziráki Lajos, az egylet örökös elnöke és Gueth Lajos, az egylet örökös szakosztályvezetője áldozatos szervezőmunkája nyomán.

Cziráki Lajos aktívan részt vesz az egylet munkájában, most éppen szájról szájra jár legutóbbi cselekedete. Nemrég külföldön járt a 44 éves, oldalkocsis Pannóniájával, mely 2005-ben saját kategóriájában elnyerte az Európa legszebb motorja címet és egy Guinness-rekordkísérletben vett részt. Meg szerettük volna dönteni a rekordot, amelyre eddig a hollandok lehettek büszkék. Pár éve 948 huszonöt év feletti motor 15 kilométert tett meg közösen. Most ezren sorakoztunk fel a pályán, s ebből 995-en értünk célba. Ezzel új világcsúcsot állítottunk fel. Magyarországról sokan eljöttek, s megyénket is többen képviselték.

Bujdosó László, az egylet elnöke elmondta: nagyon jól sikerült az első háromnapos motorostalálkozó, ezért jövőre is megszervezik a bulit.

Az egyesületünk idén ünnepli fennállásának 15. évfordulóját, s ezért meglepetéssel készülünk. Egy nagyszabású kiállítást szeretnénk megszervezni, ahol igazi ékszereket is láthatnak majd az érdeklődők. De természetesen az egylet addig is hallat magáról. Veterán motorosaink hamarosan indulnak Szlovéniába egy találkozóra, de például augusztusban meglátogatnak bennünket a zalai veteránosok is. Augusztus 19-én és 20-án pedig az egylet indulására emlékezünk meg, természetesen a programunkon mindenkit várunk szeretettel.

Az egylet jogelődje 1889-ben alakult, akkoriban a körmendi Udvary fivérek velocipéddel tették meg a párizsi világkiállításra vezető utat. Visszafelé Torinóban felkeresték az agg Kossuth Lajost. A hagyomány szerint az ő tanácsára adták a Vasparipa elnevezést. Az egylet hosszú idő után 1992-ben éledt újjá Cziráki Lajos, az egylet örökös elnöke és Gueth Lajos, az egylet örökös szakosztályvezetője áldozatos szervezőmunkája nyomán.

Cziráki Lajos aktívan részt vesz az egylet munkájában, most éppen szájról szájra jár legutóbbi cselekedete. Nemrég külföldön járt a 44 éves, oldalkocsis Pannóniájával, mely 2005-ben saját kategóriájában elnyerte az Európa legszebb motorja címet és egy Guinness-rekordkísérletben vett részt. Meg szerettük volna dönteni a rekordot, amelyre eddig a hollandok lehettek büszkék. Pár éve 948 huszonöt év feletti motor 15 kilométert tett meg közösen. Most ezren sorakoztunk fel a pályán, s ebből 995-en értünk célba. Ezzel új világcsúcsot állítottunk fel. Magyarországról sokan eljöttek, s megyénket is többen képviselték.

Az egyesületünk idén ünnepli fennállásának 15. évfordulóját, s ezért meglepetéssel készülünk. Egy nagyszabású kiállítást szeretnénk megszervezni, ahol igazi ékszereket is láthatnak majd az érdeklődők. De természetesen az egylet addig is hallat magáról. Veterán motorosaink hamarosan indulnak Szlovéniába egy találkozóra, de például augusztusban meglátogatnak bennünket a zalai veteránosok is. Augusztus 19-én és 20-án pedig az egylet indulására emlékezünk meg, természetesen a programunkon mindenkit várunk szeretettel.

Az egylet jogelődje 1889-ben alakult, akkoriban a körmendi Udvary fivérek velocipéddel tették meg a párizsi világkiállításra vezető utat. Visszafelé Torinóban felkeresték az agg Kossuth Lajost. A hagyomány szerint az ő tanácsára adták a Vasparipa elnevezést. Az egylet hosszú idő után 1992-ben éledt újjá Cziráki Lajos, az egylet örökös elnöke és Gueth Lajos, az egylet örökös szakosztályvezetője áldozatos szervezőmunkája nyomán.

Cziráki Lajos aktívan részt vesz az egylet munkájában, most éppen szájról szájra jár legutóbbi cselekedete. Nemrég külföldön járt a 44 éves, oldalkocsis Pannóniájával, mely 2005-ben saját kategóriájában elnyerte az Európa legszebb motorja címet és egy Guinness-rekordkísérletben vett részt. Meg szerettük volna dönteni a rekordot, amelyre eddig a hollandok lehettek büszkék. Pár éve 948 huszonöt év feletti motor 15 kilométert tett meg közösen. Most ezren sorakoztunk fel a pályán, s ebből 995-en értünk célba. Ezzel új világcsúcsot állítottunk fel. Magyarországról sokan eljöttek, s megyénket is többen képviselték.

Az egyesületünk idén ünnepli fennállásának 15. évfordulóját, s ezért meglepetéssel készülünk. Egy nagyszabású kiállítást szeretnénk megszervezni, ahol igazi ékszereket is láthatnak majd az érdeklődők. De természetesen az egylet addig is hallat magáról. Veterán motorosaink hamarosan indulnak Szlovéniába egy találkozóra, de például augusztusban meglátogatnak bennünket a zalai veteránosok is. Augusztus 19-én és 20-án pedig az egylet indulására emlékezünk meg, természetesen a programunkon mindenkit várunk szeretettel.

Az egylet jogelődje 1889-ben alakult, akkoriban a körmendi Udvary fivérek velocipéddel tették meg a párizsi világkiállításra vezető utat. Visszafelé Torinóban felkeresték az agg Kossuth Lajost. A hagyomány szerint az ő tanácsára adták a Vasparipa elnevezést. Az egylet hosszú idő után 1992-ben éledt újjá Cziráki Lajos, az egylet örökös elnöke és Gueth Lajos, az egylet örökös szakosztályvezetője áldozatos szervezőmunkája nyomán.

Cziráki Lajos aktívan részt vesz az egylet munkájában, most éppen szájról szájra jár legutóbbi cselekedete. Nemrég külföldön járt a 44 éves, oldalkocsis Pannóniájával, mely 2005-ben saját kategóriájában elnyerte az Európa legszebb motorja címet és egy Guinness-rekordkísérletben vett részt. Meg szerettük volna dönteni a rekordot, amelyre eddig a hollandok lehettek büszkék. Pár éve 948 huszonöt év feletti motor 15 kilométert tett meg közösen. Most ezren sorakoztunk fel a pályán, s ebből 995-en értünk célba. Ezzel új világcsúcsot állítottunk fel. Magyarországról sokan eljöttek, s megyénket is többen képviselték.

Az egylet jogelődje 1889-ben alakult, akkoriban a körmendi Udvary fivérek velocipéddel tették meg a párizsi világkiállításra vezető utat. Visszafelé Torinóban felkeresték az agg Kossuth Lajost. A hagyomány szerint az ő tanácsára adták a Vasparipa elnevezést. Az egylet hosszú idő után 1992-ben éledt újjá Cziráki Lajos, az egylet örökös elnöke és Gueth Lajos, az egylet örökös szakosztályvezetője áldozatos szervezőmunkája nyomán.

Cziráki Lajos aktívan részt vesz az egylet munkájában, most éppen szájról szájra jár legutóbbi cselekedete. Nemrég külföldön járt a 44 éves, oldalkocsis Pannóniájával, mely 2005-ben saját kategóriájában elnyerte az Európa legszebb motorja címet és egy Guinness-rekordkísérletben vett részt. Meg szerettük volna dönteni a rekordot, amelyre eddig a hollandok lehettek büszkék. Pár éve 948 huszonöt év feletti motor 15 kilométert tett meg közösen. Most ezren sorakoztunk fel a pályán, s ebből 995-en értünk célba. Ezzel új világcsúcsot állítottunk fel. Magyarországról sokan eljöttek, s megyénket is többen képviselték.

Az egylet jogelődje 1889-ben alakult, akkoriban a körmendi Udvary fivérek velocipéddel tették meg a párizsi világkiállításra vezető utat. Visszafelé Torinóban felkeresték az agg Kossuth Lajost. A hagyomány szerint az ő tanácsára adták a Vasparipa elnevezést. Az egylet hosszú idő után 1992-ben éledt újjá Cziráki Lajos, az egylet örökös elnöke és Gueth Lajos, az egylet örökös szakosztályvezetője áldozatos szervezőmunkája nyomán.

Cziráki Lajos aktívan részt vesz az egylet munkájában, most éppen szájról szájra jár legutóbbi cselekedete. Nemrég külföldön járt a 44 éves, oldalkocsis Pannóniájával, mely 2005-ben saját kategóriájában elnyerte az Európa legszebb motorja címet és egy Guinness-rekordkísérletben vett részt. Meg szerettük volna dönteni a rekordot, amelyre eddig a hollandok lehettek büszkék. Pár éve 948 huszonöt év feletti motor 15 kilométert tett meg közösen. Most ezren sorakoztunk fel a pályán, s ebből 995-en értünk célba. Ezzel új világcsúcsot állítottunk fel. Magyarországról sokan eljöttek, s megyénket is többen képviselték.

Cziráki Lajos aktívan részt vesz az egylet munkájában, most éppen szájról szájra jár legutóbbi cselekedete. Nemrég külföldön járt a 44 éves, oldalkocsis Pannóniájával, mely 2005-ben saját kategóriájában elnyerte az Európa legszebb motorja címet és egy Guinness-rekordkísérletben vett részt. Meg szerettük volna dönteni a rekordot, amelyre eddig a hollandok lehettek büszkék. Pár éve 948 huszonöt év feletti motor 15 kilométert tett meg közösen. Most ezren sorakoztunk fel a pályán, s ebből 995-en értünk célba. Ezzel új világcsúcsot állítottunk fel. Magyarországról sokan eljöttek, s megyénket is többen képviselték.

Cziráki Lajos aktívan részt vesz az egylet munkájában, most éppen szájról szájra jár legutóbbi cselekedete. Nemrég külföldön járt a 44 éves, oldalkocsis Pannóniájával, mely 2005-ben saját kategóriájában elnyerte az Európa legszebb motorja címet és egy Guinness-rekordkísérletben vett részt. Meg szerettük volna dönteni a rekordot, amelyre eddig a hollandok lehettek büszkék. Pár éve 948 huszonöt év feletti motor 15 kilométert tett meg közösen. Most ezren sorakoztunk fel a pályán, s ebből 995-en értünk célba. Ezzel új világcsúcsot állítottunk fel. Magyarországról sokan eljöttek, s megyénket is többen képviselték.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!