Hírek

2008.05.09. 02:27

Kórustalálkozó vendégei voltak

Répcelak (VN) - Ünnepi kórustalálkozóra volt hivatalos a Répce-parti városka Szent István Katolikus Énekkara Mezőkövesdre. Az ezeréves Egri Főegyházmegyére emlékező eseményen lépett fel a mindössze három- esztendős vegyeskar.

Vas Népe

Fontos állomás volt a mezőkövesdi fellépés a mindössze három esztendővel ezelőtt alakult Szent István Katolikus Énekkar életében. Bár a fiatal vegyeskar a templomi szolgálaton kívül rendszeresen szerepel helyi jótékonysági koncerteken, ad önálló műsort a szomszédos településeken, a mezőkövesdi esemény volt az első nagyszabású kórustalálkozó, amelynek részesei voltak. A mintegy kéttucatnyi, különböző korosztályú tagot tömörítő énekkart a Dicsérjétek az Urat! V. ünnepi kórustalálkozóra hívták meg a mezőkövesdi Szent László- templomba, ahol az ezeréves Egri Főegyházmegyére emlékeztek az egybegyűltek. A Biblia évének főegyházmegyei rendezvénysorozatába illeszkedő áprilisi esemény fővédnöke dr. Ternyák Csaba egri érsek volt.

Hogy mi módon kerültek a répcelakiak Matyóföldre? Erről Szekeres Tibor egyházközségi tag így beszélt: Németországban vendégszerepelt a múlt nyáron a mezőkövesdi Szent László Katolikus Kórus; hazafelé jövet megálltak Répcelakon, s nagy sikerű koncertet adtak. Ennek viszonzásaképpen invitálták meg a vasiakat most, bízva egy hosszabb távú barátság létrejöttében. A kapcsolat gyümölcsözővé válását segíti, hogy a répcelaki énekkar vezetője, Tanda Ibolya mezőkövesdi születésű, testvére, Tanda Bertalan pedig a matyóföldi kórus tagja.

Nos, hosszas szervezőmunkát, szorgos énekkari próbákat követően több mint 40 fős répcelaki küldöttség indult útnak. Elkísérték a kórust az egyházközségi képviselő-testület tagjai, velük volt dr. Németh Kálmán polgármester, s Görbe László atya, a Szent István- templom plébánosa is. A városi elöljáró s az önkormányzat anyagilag is támogatta a vegyeskar fellépését.

A kórustalálkozón a répcelakiakon kívül bemutatkozott a csincsei Vikár Béla Népdalkör, a mezőszemerei Sarlós Boldogasszony Női Kar, a mezőkövesdi Szent István Katolikus Általános Iskola énekkara, a Jézus Szíve Templom vegyeskara és férfikara, a Gaál István Énekkar, valamint a vendéglátó Szent László Kórus.

Az eseményen jelen volt a Szent László-templom prelátusa, Jéger Károly, Tállai András, Mezőkövesd polgármestere, Csiger Lajos alpolgármester, és a helyi képviselő-testület több tagja is. A répcelaki énekkar a fellépésének mottójául Szent Ágoston szavait választotta: ,,Aki énekel, az kétszer imádkozik!

A nívós műsorban egyebek mellett Hndel, Mendelssohn művei szerepeltek, az egyházi dalok szólóit Tóth Katalin, Tóth Klaudia, Csőszné Bolfert Enikő, Horváth Krisztina, Horváth Péter énekelte. Az előadás oly remekül sikerült, hogy a hallgatóság felállva, vastapssal fejezte ki az elismerését. Ezzel persze nem ért véget a répcelakiak vendégszereplése: másnap délelőtt a Szent László-templomban a Görbe László celebrálta szentmisén énekeltek, délután Szihalom község templomában adtak koncertet, majd este ismét a mezőkövesdi templom volt az önálló hangverseny helyszíne. A fellépés érdekessége egy családi műsorszám volt: Tanda Ibolya, a testvére, Bertalan, s a laki kórusvezető leányai, Tóth Katalin és Klaudia, továbbá Kérges Albert dalolt szívhez szólóan. Hosszabb távú barátság kezdete lehet a két énekkar közötti együttműködés

Hogy mi módon kerültek a répcelakiak Matyóföldre? Erről Szekeres Tibor egyházközségi tag így beszélt: Németországban vendégszerepelt a múlt nyáron a mezőkövesdi Szent László Katolikus Kórus; hazafelé jövet megálltak Répcelakon, s nagy sikerű koncertet adtak. Ennek viszonzásaképpen invitálták meg a vasiakat most, bízva egy hosszabb távú barátság létrejöttében. A kapcsolat gyümölcsözővé válását segíti, hogy a répcelaki énekkar vezetője, Tanda Ibolya mezőkövesdi születésű, testvére, Tanda Bertalan pedig a matyóföldi kórus tagja.

Nos, hosszas szervezőmunkát, szorgos énekkari próbákat követően több mint 40 fős répcelaki küldöttség indult útnak. Elkísérték a kórust az egyházközségi képviselő-testület tagjai, velük volt dr. Németh Kálmán polgármester, s Görbe László atya, a Szent István- templom plébánosa is. A városi elöljáró s az önkormányzat anyagilag is támogatta a vegyeskar fellépését.

A kórustalálkozón a répcelakiakon kívül bemutatkozott a csincsei Vikár Béla Népdalkör, a mezőszemerei Sarlós Boldogasszony Női Kar, a mezőkövesdi Szent István Katolikus Általános Iskola énekkara, a Jézus Szíve Templom vegyeskara és férfikara, a Gaál István Énekkar, valamint a vendéglátó Szent László Kórus.

Az eseményen jelen volt a Szent László-templom prelátusa, Jéger Károly, Tállai András, Mezőkövesd polgármestere, Csiger Lajos alpolgármester, és a helyi képviselő-testület több tagja is. A répcelaki énekkar a fellépésének mottójául Szent Ágoston szavait választotta: ,,Aki énekel, az kétszer imádkozik!

A nívós műsorban egyebek mellett Hndel, Mendelssohn művei szerepeltek, az egyházi dalok szólóit Tóth Katalin, Tóth Klaudia, Csőszné Bolfert Enikő, Horváth Krisztina, Horváth Péter énekelte. Az előadás oly remekül sikerült, hogy a hallgatóság felállva, vastapssal fejezte ki az elismerését. Ezzel persze nem ért véget a répcelakiak vendégszereplése: másnap délelőtt a Szent László-templomban a Görbe László celebrálta szentmisén énekeltek, délután Szihalom község templomában adtak koncertet, majd este ismét a mezőkövesdi templom volt az önálló hangverseny helyszíne. A fellépés érdekessége egy családi műsorszám volt: Tanda Ibolya, a testvére, Bertalan, s a laki kórusvezető leányai, Tóth Katalin és Klaudia, továbbá Kérges Albert dalolt szívhez szólóan. Hosszabb távú barátság kezdete lehet a két énekkar közötti együttműködés

Hogy mi módon kerültek a répcelakiak Matyóföldre? Erről Szekeres Tibor egyházközségi tag így beszélt: Németországban vendégszerepelt a múlt nyáron a mezőkövesdi Szent László Katolikus Kórus; hazafelé jövet megálltak Répcelakon, s nagy sikerű koncertet adtak. Ennek viszonzásaképpen invitálták meg a vasiakat most, bízva egy hosszabb távú barátság létrejöttében. A kapcsolat gyümölcsözővé válását segíti, hogy a répcelaki énekkar vezetője, Tanda Ibolya mezőkövesdi születésű, testvére, Tanda Bertalan pedig a matyóföldi kórus tagja.

Nos, hosszas szervezőmunkát, szorgos énekkari próbákat követően több mint 40 fős répcelaki küldöttség indult útnak. Elkísérték a kórust az egyházközségi képviselő-testület tagjai, velük volt dr. Németh Kálmán polgármester, s Görbe László atya, a Szent István- templom plébánosa is. A városi elöljáró s az önkormányzat anyagilag is támogatta a vegyeskar fellépését.

A kórustalálkozón a répcelakiakon kívül bemutatkozott a csincsei Vikár Béla Népdalkör, a mezőszemerei Sarlós Boldogasszony Női Kar, a mezőkövesdi Szent István Katolikus Általános Iskola énekkara, a Jézus Szíve Templom vegyeskara és férfikara, a Gaál István Énekkar, valamint a vendéglátó Szent László Kórus.

Az eseményen jelen volt a Szent László-templom prelátusa, Jéger Károly, Tállai András, Mezőkövesd polgármestere, Csiger Lajos alpolgármester, és a helyi képviselő-testület több tagja is. A répcelaki énekkar a fellépésének mottójául Szent Ágoston szavait választotta: ,,Aki énekel, az kétszer imádkozik!

A nívós műsorban egyebek mellett Hndel, Mendelssohn művei szerepeltek, az egyházi dalok szólóit Tóth Katalin, Tóth Klaudia, Csőszné Bolfert Enikő, Horváth Krisztina, Horváth Péter énekelte. Az előadás oly remekül sikerült, hogy a hallgatóság felállva, vastapssal fejezte ki az elismerését. Ezzel persze nem ért véget a répcelakiak vendégszereplése: másnap délelőtt a Szent László-templomban a Görbe László celebrálta szentmisén énekeltek, délután Szihalom község templomában adtak koncertet, majd este ismét a mezőkövesdi templom volt az önálló hangverseny helyszíne. A fellépés érdekessége egy családi műsorszám volt: Tanda Ibolya, a testvére, Bertalan, s a laki kórusvezető leányai, Tóth Katalin és Klaudia, továbbá Kérges Albert dalolt szívhez szólóan. Hosszabb távú barátság kezdete lehet a két énekkar közötti együttműködés

Nos, hosszas szervezőmunkát, szorgos énekkari próbákat követően több mint 40 fős répcelaki küldöttség indult útnak. Elkísérték a kórust az egyházközségi képviselő-testület tagjai, velük volt dr. Németh Kálmán polgármester, s Görbe László atya, a Szent István- templom plébánosa is. A városi elöljáró s az önkormányzat anyagilag is támogatta a vegyeskar fellépését.

A kórustalálkozón a répcelakiakon kívül bemutatkozott a csincsei Vikár Béla Népdalkör, a mezőszemerei Sarlós Boldogasszony Női Kar, a mezőkövesdi Szent István Katolikus Általános Iskola énekkara, a Jézus Szíve Templom vegyeskara és férfikara, a Gaál István Énekkar, valamint a vendéglátó Szent László Kórus.

Az eseményen jelen volt a Szent László-templom prelátusa, Jéger Károly, Tállai András, Mezőkövesd polgármestere, Csiger Lajos alpolgármester, és a helyi képviselő-testület több tagja is. A répcelaki énekkar a fellépésének mottójául Szent Ágoston szavait választotta: ,,Aki énekel, az kétszer imádkozik!

A nívós műsorban egyebek mellett Hndel, Mendelssohn művei szerepeltek, az egyházi dalok szólóit Tóth Katalin, Tóth Klaudia, Csőszné Bolfert Enikő, Horváth Krisztina, Horváth Péter énekelte. Az előadás oly remekül sikerült, hogy a hallgatóság felállva, vastapssal fejezte ki az elismerését. Ezzel persze nem ért véget a répcelakiak vendégszereplése: másnap délelőtt a Szent László-templomban a Görbe László celebrálta szentmisén énekeltek, délután Szihalom község templomában adtak koncertet, majd este ismét a mezőkövesdi templom volt az önálló hangverseny helyszíne. A fellépés érdekessége egy családi műsorszám volt: Tanda Ibolya, a testvére, Bertalan, s a laki kórusvezető leányai, Tóth Katalin és Klaudia, továbbá Kérges Albert dalolt szívhez szólóan. Hosszabb távú barátság kezdete lehet a két énekkar közötti együttműködés

Nos, hosszas szervezőmunkát, szorgos énekkari próbákat követően több mint 40 fős répcelaki küldöttség indult útnak. Elkísérték a kórust az egyházközségi képviselő-testület tagjai, velük volt dr. Németh Kálmán polgármester, s Görbe László atya, a Szent István- templom plébánosa is. A városi elöljáró s az önkormányzat anyagilag is támogatta a vegyeskar fellépését.

A kórustalálkozón a répcelakiakon kívül bemutatkozott a csincsei Vikár Béla Népdalkör, a mezőszemerei Sarlós Boldogasszony Női Kar, a mezőkövesdi Szent István Katolikus Általános Iskola énekkara, a Jézus Szíve Templom vegyeskara és férfikara, a Gaál István Énekkar, valamint a vendéglátó Szent László Kórus.

Az eseményen jelen volt a Szent László-templom prelátusa, Jéger Károly, Tállai András, Mezőkövesd polgármestere, Csiger Lajos alpolgármester, és a helyi képviselő-testület több tagja is. A répcelaki énekkar a fellépésének mottójául Szent Ágoston szavait választotta: ,,Aki énekel, az kétszer imádkozik!

A nívós műsorban egyebek mellett Hndel, Mendelssohn művei szerepeltek, az egyházi dalok szólóit Tóth Katalin, Tóth Klaudia, Csőszné Bolfert Enikő, Horváth Krisztina, Horváth Péter énekelte. Az előadás oly remekül sikerült, hogy a hallgatóság felállva, vastapssal fejezte ki az elismerését. Ezzel persze nem ért véget a répcelakiak vendégszereplése: másnap délelőtt a Szent László-templomban a Görbe László celebrálta szentmisén énekeltek, délután Szihalom község templomában adtak koncertet, majd este ismét a mezőkövesdi templom volt az önálló hangverseny helyszíne. A fellépés érdekessége egy családi műsorszám volt: Tanda Ibolya, a testvére, Bertalan, s a laki kórusvezető leányai, Tóth Katalin és Klaudia, továbbá Kérges Albert dalolt szívhez szólóan. Hosszabb távú barátság kezdete lehet a két énekkar közötti együttműködés

A kórustalálkozón a répcelakiakon kívül bemutatkozott a csincsei Vikár Béla Népdalkör, a mezőszemerei Sarlós Boldogasszony Női Kar, a mezőkövesdi Szent István Katolikus Általános Iskola énekkara, a Jézus Szíve Templom vegyeskara és férfikara, a Gaál István Énekkar, valamint a vendéglátó Szent László Kórus.

Az eseményen jelen volt a Szent László-templom prelátusa, Jéger Károly, Tállai András, Mezőkövesd polgármestere, Csiger Lajos alpolgármester, és a helyi képviselő-testület több tagja is. A répcelaki énekkar a fellépésének mottójául Szent Ágoston szavait választotta: ,,Aki énekel, az kétszer imádkozik!

A nívós műsorban egyebek mellett Hndel, Mendelssohn művei szerepeltek, az egyházi dalok szólóit Tóth Katalin, Tóth Klaudia, Csőszné Bolfert Enikő, Horváth Krisztina, Horváth Péter énekelte. Az előadás oly remekül sikerült, hogy a hallgatóság felállva, vastapssal fejezte ki az elismerését. Ezzel persze nem ért véget a répcelakiak vendégszereplése: másnap délelőtt a Szent László-templomban a Görbe László celebrálta szentmisén énekeltek, délután Szihalom község templomában adtak koncertet, majd este ismét a mezőkövesdi templom volt az önálló hangverseny helyszíne. A fellépés érdekessége egy családi műsorszám volt: Tanda Ibolya, a testvére, Bertalan, s a laki kórusvezető leányai, Tóth Katalin és Klaudia, továbbá Kérges Albert dalolt szívhez szólóan. Hosszabb távú barátság kezdete lehet a két énekkar közötti együttműködés

A kórustalálkozón a répcelakiakon kívül bemutatkozott a csincsei Vikár Béla Népdalkör, a mezőszemerei Sarlós Boldogasszony Női Kar, a mezőkövesdi Szent István Katolikus Általános Iskola énekkara, a Jézus Szíve Templom vegyeskara és férfikara, a Gaál István Énekkar, valamint a vendéglátó Szent László Kórus.

Az eseményen jelen volt a Szent László-templom prelátusa, Jéger Károly, Tállai András, Mezőkövesd polgármestere, Csiger Lajos alpolgármester, és a helyi képviselő-testület több tagja is. A répcelaki énekkar a fellépésének mottójául Szent Ágoston szavait választotta: ,,Aki énekel, az kétszer imádkozik!

A nívós műsorban egyebek mellett Hndel, Mendelssohn művei szerepeltek, az egyházi dalok szólóit Tóth Katalin, Tóth Klaudia, Csőszné Bolfert Enikő, Horváth Krisztina, Horváth Péter énekelte. Az előadás oly remekül sikerült, hogy a hallgatóság felállva, vastapssal fejezte ki az elismerését. Ezzel persze nem ért véget a répcelakiak vendégszereplése: másnap délelőtt a Szent László-templomban a Görbe László celebrálta szentmisén énekeltek, délután Szihalom község templomában adtak koncertet, majd este ismét a mezőkövesdi templom volt az önálló hangverseny helyszíne. A fellépés érdekessége egy családi műsorszám volt: Tanda Ibolya, a testvére, Bertalan, s a laki kórusvezető leányai, Tóth Katalin és Klaudia, továbbá Kérges Albert dalolt szívhez szólóan. Hosszabb távú barátság kezdete lehet a két énekkar közötti együttműködés

Az eseményen jelen volt a Szent László-templom prelátusa, Jéger Károly, Tállai András, Mezőkövesd polgármestere, Csiger Lajos alpolgármester, és a helyi képviselő-testület több tagja is. A répcelaki énekkar a fellépésének mottójául Szent Ágoston szavait választotta: ,,Aki énekel, az kétszer imádkozik!

A nívós műsorban egyebek mellett Hndel, Mendelssohn művei szerepeltek, az egyházi dalok szólóit Tóth Katalin, Tóth Klaudia, Csőszné Bolfert Enikő, Horváth Krisztina, Horváth Péter énekelte. Az előadás oly remekül sikerült, hogy a hallgatóság felállva, vastapssal fejezte ki az elismerését. Ezzel persze nem ért véget a répcelakiak vendégszereplése: másnap délelőtt a Szent László-templomban a Görbe László celebrálta szentmisén énekeltek, délután Szihalom község templomában adtak koncertet, majd este ismét a mezőkövesdi templom volt az önálló hangverseny helyszíne. A fellépés érdekessége egy családi műsorszám volt: Tanda Ibolya, a testvére, Bertalan, s a laki kórusvezető leányai, Tóth Katalin és Klaudia, továbbá Kérges Albert dalolt szívhez szólóan. Hosszabb távú barátság kezdete lehet a két énekkar közötti együttműködés

Az eseményen jelen volt a Szent László-templom prelátusa, Jéger Károly, Tállai András, Mezőkövesd polgármestere, Csiger Lajos alpolgármester, és a helyi képviselő-testület több tagja is. A répcelaki énekkar a fellépésének mottójául Szent Ágoston szavait választotta: ,,Aki énekel, az kétszer imádkozik!

A nívós műsorban egyebek mellett Hndel, Mendelssohn művei szerepeltek, az egyházi dalok szólóit Tóth Katalin, Tóth Klaudia, Csőszné Bolfert Enikő, Horváth Krisztina, Horváth Péter énekelte. Az előadás oly remekül sikerült, hogy a hallgatóság felállva, vastapssal fejezte ki az elismerését. Ezzel persze nem ért véget a répcelakiak vendégszereplése: másnap délelőtt a Szent László-templomban a Görbe László celebrálta szentmisén énekeltek, délután Szihalom község templomában adtak koncertet, majd este ismét a mezőkövesdi templom volt az önálló hangverseny helyszíne. A fellépés érdekessége egy családi műsorszám volt: Tanda Ibolya, a testvére, Bertalan, s a laki kórusvezető leányai, Tóth Katalin és Klaudia, továbbá Kérges Albert dalolt szívhez szólóan. Hosszabb távú barátság kezdete lehet a két énekkar közötti együttműködés

A nívós műsorban egyebek mellett Hndel, Mendelssohn művei szerepeltek, az egyházi dalok szólóit Tóth Katalin, Tóth Klaudia, Csőszné Bolfert Enikő, Horváth Krisztina, Horváth Péter énekelte. Az előadás oly remekül sikerült, hogy a hallgatóság felállva, vastapssal fejezte ki az elismerését. Ezzel persze nem ért véget a répcelakiak vendégszereplése: másnap délelőtt a Szent László-templomban a Görbe László celebrálta szentmisén énekeltek, délután Szihalom község templomában adtak koncertet, majd este ismét a mezőkövesdi templom volt az önálló hangverseny helyszíne. A fellépés érdekessége egy családi műsorszám volt: Tanda Ibolya, a testvére, Bertalan, s a laki kórusvezető leányai, Tóth Katalin és Klaudia, továbbá Kérges Albert dalolt szívhez szólóan. Hosszabb távú barátság kezdete lehet a két énekkar közötti együttműködés

A nívós műsorban egyebek mellett Hndel, Mendelssohn művei szerepeltek, az egyházi dalok szólóit Tóth Katalin, Tóth Klaudia, Csőszné Bolfert Enikő, Horváth Krisztina, Horváth Péter énekelte. Az előadás oly remekül sikerült, hogy a hallgatóság felállva, vastapssal fejezte ki az elismerését. Ezzel persze nem ért véget a répcelakiak vendégszereplése: másnap délelőtt a Szent László-templomban a Görbe László celebrálta szentmisén énekeltek, délután Szihalom község templomában adtak koncertet, majd este ismét a mezőkövesdi templom volt az önálló hangverseny helyszíne. A fellépés érdekessége egy családi műsorszám volt: Tanda Ibolya, a testvére, Bertalan, s a laki kórusvezető leányai, Tóth Katalin és Klaudia, továbbá Kérges Albert dalolt szívhez szólóan. Hosszabb távú barátság kezdete lehet a két énekkar közötti együttműködés

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!