Hírek

2011.08.24. 02:29

Államalapítás ünnepe: méltó megemlékezés Gotthárdon

Idén is méltóképpen megünnepelték a várossá alapítás 28. évfordulóját, valamint az államalapítóról is megemlékeztek Szentgotthárdon. Autós ügyességi verseny, kirakodóvásár és kulturális programok várták tegnap az érdeklődőket, akik nem is maradtak el.

Bajdó Bettina

- Augusztus huszadika Szent István államalapító királyunk ünnepe - kezdte beszédét a polgármester. - Keresztény államunkat megalapító és a magyar keresztény egyházat megszervező apostoli királyunk ünnepének városunkban hol is találhattunk volna méltóbb helyszínt, mint Magyarország egyik legszebb templomában, a szentgotthárdi Nagyboldogasszony plébániatemplomban. Ezúton is köszönet illeti Rimfel Ferenc plébános urat, amiért lehetővé tette, hogy az ünnepséget e megszentelt helyen rendezzük meg. István királyt a középkori krónikások dinamikus, határozott személyiségként, erőskezű, országépítő uralkodóként írták le. Ugyanakkor szigorú, ámde igazságos bíróként, valamint önmegtartóztató és egyházépítő szentként is ábrázolták.

A polgármester hozzátette: augusztus 20-át - a hagyomány szerint - Szent László és hetedik Gergely pápa jelölte ki ünneppé, István király szentté avatása alkalmából. Ez a nap már Nagy Lajos uralkodásától kezdve szerepel egyházi ünnepként a naptárakban, 1774-ben pedig Mária Terézia országos ünneppé nyilvánította. A továbbiakban Szent István ünnepének ugyanolyan hullámzó történelem adatott, mint magának Magyarországnak. A Magyar Országgyűlés 1991-ben a Magyar Köztársaság hivatalos állami ünnepévé nyilvánította.

- A nemzeti ünnep mellett augusztus huszadika Szentgotthárdon a várossá nyilvánítás ünnepe is - folytatta Huszár Gábor. - A szentgotthárdi apátságot harmadik Béla király Szent István halála után 100 évvel, 1183-ban alapította. Ennek 800. évfordulóján, 1983-ban, ezen a napon kapott városi rangot településünk. Kormányunk most elkötelezte magát a járási rendszer bevezetése mellett. Szentgotthárdnak és a kistérségünkben élőknek elemi érdeke, hogy városunk járásközpont legyen, minden más megoldás elfogadhatatlan számunkra. A térségünk falvaiban lakók esetében pedig el sem tudnám képzelni, hogy messzebbre kerüljön a közigazgatási központ. Gondoljunk csak Felsőszölnökre, e község esetében a következő legközelebbi város több mint 40 kilométerre van.

Ebéd után folytatódtak a programok, méghozzá autós ügyességi versennyel.

Mintegy negyvenen álltak rajthoz, és közel kétezren izgulták végig a szalag mögül a versenyzést. Gumicsikorgatástól volt hangos a Széll Kálmán tér. De azoknak sem kellett unatkozniuk, akik nem akarták végignézni az autós versenyt, ők a templom mellett körbejárhatták a sokszínű, érdekes kirakodóvásárt.

A Pannon Kapu Kulturális Egyesület szervezésében zenével is várták az érdeklődőket.

Több éves kihagyás után idén ismét megválasztották a legszebb lányt Szentgotthárdon. A tik között harmadik helyre Fűzfa Rebeka, másodikra Németh Cintia került. A koronát Kiss Laura nyerte el. A felnőtteknél Biliczki Edina állhatott a dobogó harmadik fokára, második helyezett Gráczer Judit lett. A korona Horváth Judit fejére került. A lányok értékes ajándékot kaptak.

 

- Augusztus huszadika Szent István államalapító királyunk ünnepe - kezdte beszédét a polgármester. - Keresztény államunkat megalapító és a magyar keresztény egyházat megszervező apostoli királyunk ünnepének városunkban hol is találhattunk volna méltóbb helyszínt, mint Magyarország egyik legszebb templomában, a szentgotthárdi Nagyboldogasszony plébániatemplomban. Ezúton is köszönet illeti Rimfel Ferenc plébános urat, amiért lehetővé tette, hogy az ünnepséget e megszentelt helyen rendezzük meg. István királyt a középkori krónikások dinamikus, határozott személyiségként, erőskezű, országépítő uralkodóként írták le. Ugyanakkor szigorú, ámde igazságos bíróként, valamint önmegtartóztató és egyházépítő szentként is ábrázolták.

A polgármester hozzátette: augusztus 20-át - a hagyomány szerint - Szent László és hetedik Gergely pápa jelölte ki ünneppé, István király szentté avatása alkalmából. Ez a nap már Nagy Lajos uralkodásától kezdve szerepel egyházi ünnepként a naptárakban, 1774-ben pedig Mária Terézia országos ünneppé nyilvánította. A továbbiakban Szent István ünnepének ugyanolyan hullámzó történelem adatott, mint magának Magyarországnak. A Magyar Országgyűlés 1991-ben a Magyar Köztársaság hivatalos állami ünnepévé nyilvánította.

- A nemzeti ünnep mellett augusztus huszadika Szentgotthárdon a várossá nyilvánítás ünnepe is - folytatta Huszár Gábor. - A szentgotthárdi apátságot harmadik Béla király Szent István halála után 100 évvel, 1183-ban alapította. Ennek 800. évfordulóján, 1983-ban, ezen a napon kapott városi rangot településünk. Kormányunk most elkötelezte magát a járási rendszer bevezetése mellett. Szentgotthárdnak és a kistérségünkben élőknek elemi érdeke, hogy városunk járásközpont legyen, minden más megoldás elfogadhatatlan számunkra. A térségünk falvaiban lakók esetében pedig el sem tudnám képzelni, hogy messzebbre kerüljön a közigazgatási központ. Gondoljunk csak Felsőszölnökre, e község esetében a következő legközelebbi város több mint 40 kilométerre van.

Ebéd után folytatódtak a programok, méghozzá autós ügyességi versennyel.

Mintegy negyvenen álltak rajthoz, és közel kétezren izgulták végig a szalag mögül a versenyzést. Gumicsikorgatástól volt hangos a Széll Kálmán tér. De azoknak sem kellett unatkozniuk, akik nem akarták végignézni az autós versenyt, ők a templom mellett körbejárhatták a sokszínű, érdekes kirakodóvásárt.

A Pannon Kapu Kulturális Egyesület szervezésében zenével is várták az érdeklődőket.

Több éves kihagyás után idén ismét megválasztották a legszebb lányt Szentgotthárdon. A tik között harmadik helyre Fűzfa Rebeka, másodikra Németh Cintia került. A koronát Kiss Laura nyerte el. A felnőtteknél Biliczki Edina állhatott a dobogó harmadik fokára, második helyezett Gráczer Judit lett. A korona Horváth Judit fejére került. A lányok értékes ajándékot kaptak.

 

A polgármester hozzátette: augusztus 20-át - a hagyomány szerint - Szent László és hetedik Gergely pápa jelölte ki ünneppé, István király szentté avatása alkalmából. Ez a nap már Nagy Lajos uralkodásától kezdve szerepel egyházi ünnepként a naptárakban, 1774-ben pedig Mária Terézia országos ünneppé nyilvánította. A továbbiakban Szent István ünnepének ugyanolyan hullámzó történelem adatott, mint magának Magyarországnak. A Magyar Országgyűlés 1991-ben a Magyar Köztársaság hivatalos állami ünnepévé nyilvánította.

- A nemzeti ünnep mellett augusztus huszadika Szentgotthárdon a várossá nyilvánítás ünnepe is - folytatta Huszár Gábor. - A szentgotthárdi apátságot harmadik Béla király Szent István halála után 100 évvel, 1183-ban alapította. Ennek 800. évfordulóján, 1983-ban, ezen a napon kapott városi rangot településünk. Kormányunk most elkötelezte magát a járási rendszer bevezetése mellett. Szentgotthárdnak és a kistérségünkben élőknek elemi érdeke, hogy városunk járásközpont legyen, minden más megoldás elfogadhatatlan számunkra. A térségünk falvaiban lakók esetében pedig el sem tudnám képzelni, hogy messzebbre kerüljön a közigazgatási központ. Gondoljunk csak Felsőszölnökre, e község esetében a következő legközelebbi város több mint 40 kilométerre van.

Ebéd után folytatódtak a programok, méghozzá autós ügyességi versennyel.

Mintegy negyvenen álltak rajthoz, és közel kétezren izgulták végig a szalag mögül a versenyzést. Gumicsikorgatástól volt hangos a Széll Kálmán tér. De azoknak sem kellett unatkozniuk, akik nem akarták végignézni az autós versenyt, ők a templom mellett körbejárhatták a sokszínű, érdekes kirakodóvásárt.

A Pannon Kapu Kulturális Egyesület szervezésében zenével is várták az érdeklődőket.

Több éves kihagyás után idén ismét megválasztották a legszebb lányt Szentgotthárdon. A tik között harmadik helyre Fűzfa Rebeka, másodikra Németh Cintia került. A koronát Kiss Laura nyerte el. A felnőtteknél Biliczki Edina állhatott a dobogó harmadik fokára, második helyezett Gráczer Judit lett. A korona Horváth Judit fejére került. A lányok értékes ajándékot kaptak.

 

A polgármester hozzátette: augusztus 20-át - a hagyomány szerint - Szent László és hetedik Gergely pápa jelölte ki ünneppé, István király szentté avatása alkalmából. Ez a nap már Nagy Lajos uralkodásától kezdve szerepel egyházi ünnepként a naptárakban, 1774-ben pedig Mária Terézia országos ünneppé nyilvánította. A továbbiakban Szent István ünnepének ugyanolyan hullámzó történelem adatott, mint magának Magyarországnak. A Magyar Országgyűlés 1991-ben a Magyar Köztársaság hivatalos állami ünnepévé nyilvánította.

- A nemzeti ünnep mellett augusztus huszadika Szentgotthárdon a várossá nyilvánítás ünnepe is - folytatta Huszár Gábor. - A szentgotthárdi apátságot harmadik Béla király Szent István halála után 100 évvel, 1183-ban alapította. Ennek 800. évfordulóján, 1983-ban, ezen a napon kapott városi rangot településünk. Kormányunk most elkötelezte magát a járási rendszer bevezetése mellett. Szentgotthárdnak és a kistérségünkben élőknek elemi érdeke, hogy városunk járásközpont legyen, minden más megoldás elfogadhatatlan számunkra. A térségünk falvaiban lakók esetében pedig el sem tudnám képzelni, hogy messzebbre kerüljön a közigazgatási központ. Gondoljunk csak Felsőszölnökre, e község esetében a következő legközelebbi város több mint 40 kilométerre van.

Ebéd után folytatódtak a programok, méghozzá autós ügyességi versennyel.

Mintegy negyvenen álltak rajthoz, és közel kétezren izgulták végig a szalag mögül a versenyzést. Gumicsikorgatástól volt hangos a Széll Kálmán tér. De azoknak sem kellett unatkozniuk, akik nem akarták végignézni az autós versenyt, ők a templom mellett körbejárhatták a sokszínű, érdekes kirakodóvásárt.

A Pannon Kapu Kulturális Egyesület szervezésében zenével is várták az érdeklődőket.

Több éves kihagyás után idén ismét megválasztották a legszebb lányt Szentgotthárdon. A tik között harmadik helyre Fűzfa Rebeka, másodikra Németh Cintia került. A koronát Kiss Laura nyerte el. A felnőtteknél Biliczki Edina állhatott a dobogó harmadik fokára, második helyezett Gráczer Judit lett. A korona Horváth Judit fejére került. A lányok értékes ajándékot kaptak.

 

- A nemzeti ünnep mellett augusztus huszadika Szentgotthárdon a várossá nyilvánítás ünnepe is - folytatta Huszár Gábor. - A szentgotthárdi apátságot harmadik Béla király Szent István halála után 100 évvel, 1183-ban alapította. Ennek 800. évfordulóján, 1983-ban, ezen a napon kapott városi rangot településünk. Kormányunk most elkötelezte magát a járási rendszer bevezetése mellett. Szentgotthárdnak és a kistérségünkben élőknek elemi érdeke, hogy városunk járásközpont legyen, minden más megoldás elfogadhatatlan számunkra. A térségünk falvaiban lakók esetében pedig el sem tudnám képzelni, hogy messzebbre kerüljön a közigazgatási központ. Gondoljunk csak Felsőszölnökre, e község esetében a következő legközelebbi város több mint 40 kilométerre van.

Ebéd után folytatódtak a programok, méghozzá autós ügyességi versennyel.

Mintegy negyvenen álltak rajthoz, és közel kétezren izgulták végig a szalag mögül a versenyzést. Gumicsikorgatástól volt hangos a Széll Kálmán tér. De azoknak sem kellett unatkozniuk, akik nem akarták végignézni az autós versenyt, ők a templom mellett körbejárhatták a sokszínű, érdekes kirakodóvásárt.

A Pannon Kapu Kulturális Egyesület szervezésében zenével is várták az érdeklődőket.

Több éves kihagyás után idén ismét megválasztották a legszebb lányt Szentgotthárdon. A tik között harmadik helyre Fűzfa Rebeka, másodikra Németh Cintia került. A koronát Kiss Laura nyerte el. A felnőtteknél Biliczki Edina állhatott a dobogó harmadik fokára, második helyezett Gráczer Judit lett. A korona Horváth Judit fejére került. A lányok értékes ajándékot kaptak.

 

- A nemzeti ünnep mellett augusztus huszadika Szentgotthárdon a várossá nyilvánítás ünnepe is - folytatta Huszár Gábor. - A szentgotthárdi apátságot harmadik Béla király Szent István halála után 100 évvel, 1183-ban alapította. Ennek 800. évfordulóján, 1983-ban, ezen a napon kapott városi rangot településünk. Kormányunk most elkötelezte magát a járási rendszer bevezetése mellett. Szentgotthárdnak és a kistérségünkben élőknek elemi érdeke, hogy városunk járásközpont legyen, minden más megoldás elfogadhatatlan számunkra. A térségünk falvaiban lakók esetében pedig el sem tudnám képzelni, hogy messzebbre kerüljön a közigazgatási központ. Gondoljunk csak Felsőszölnökre, e község esetében a következő legközelebbi város több mint 40 kilométerre van.

Ebéd után folytatódtak a programok, méghozzá autós ügyességi versennyel.

Mintegy negyvenen álltak rajthoz, és közel kétezren izgulták végig a szalag mögül a versenyzést. Gumicsikorgatástól volt hangos a Széll Kálmán tér. De azoknak sem kellett unatkozniuk, akik nem akarták végignézni az autós versenyt, ők a templom mellett körbejárhatták a sokszínű, érdekes kirakodóvásárt.

A Pannon Kapu Kulturális Egyesület szervezésében zenével is várták az érdeklődőket.

Több éves kihagyás után idén ismét megválasztották a legszebb lányt Szentgotthárdon. A tik között harmadik helyre Fűzfa Rebeka, másodikra Németh Cintia került. A koronát Kiss Laura nyerte el. A felnőtteknél Biliczki Edina állhatott a dobogó harmadik fokára, második helyezett Gráczer Judit lett. A korona Horváth Judit fejére került. A lányok értékes ajándékot kaptak.

 

Ebéd után folytatódtak a programok, méghozzá autós ügyességi versennyel.

Mintegy negyvenen álltak rajthoz, és közel kétezren izgulták végig a szalag mögül a versenyzést. Gumicsikorgatástól volt hangos a Széll Kálmán tér. De azoknak sem kellett unatkozniuk, akik nem akarták végignézni az autós versenyt, ők a templom mellett körbejárhatták a sokszínű, érdekes kirakodóvásárt.

A Pannon Kapu Kulturális Egyesület szervezésében zenével is várták az érdeklődőket.

Több éves kihagyás után idén ismét megválasztották a legszebb lányt Szentgotthárdon. A tik között harmadik helyre Fűzfa Rebeka, másodikra Németh Cintia került. A koronát Kiss Laura nyerte el. A felnőtteknél Biliczki Edina állhatott a dobogó harmadik fokára, második helyezett Gráczer Judit lett. A korona Horváth Judit fejére került. A lányok értékes ajándékot kaptak.

 

Ebéd után folytatódtak a programok, méghozzá autós ügyességi versennyel.

Mintegy negyvenen álltak rajthoz, és közel kétezren izgulták végig a szalag mögül a versenyzést. Gumicsikorgatástól volt hangos a Széll Kálmán tér. De azoknak sem kellett unatkozniuk, akik nem akarták végignézni az autós versenyt, ők a templom mellett körbejárhatták a sokszínű, érdekes kirakodóvásárt.

A Pannon Kapu Kulturális Egyesület szervezésében zenével is várták az érdeklődőket.

Több éves kihagyás után idén ismét megválasztották a legszebb lányt Szentgotthárdon. A tik között harmadik helyre Fűzfa Rebeka, másodikra Németh Cintia került. A koronát Kiss Laura nyerte el. A felnőtteknél Biliczki Edina állhatott a dobogó harmadik fokára, második helyezett Gráczer Judit lett. A korona Horváth Judit fejére került. A lányok értékes ajándékot kaptak.

 

Mintegy negyvenen álltak rajthoz, és közel kétezren izgulták végig a szalag mögül a versenyzést. Gumicsikorgatástól volt hangos a Széll Kálmán tér. De azoknak sem kellett unatkozniuk, akik nem akarták végignézni az autós versenyt, ők a templom mellett körbejárhatták a sokszínű, érdekes kirakodóvásárt.

A Pannon Kapu Kulturális Egyesület szervezésében zenével is várták az érdeklődőket.

Több éves kihagyás után idén ismét megválasztották a legszebb lányt Szentgotthárdon. A tik között harmadik helyre Fűzfa Rebeka, másodikra Németh Cintia került. A koronát Kiss Laura nyerte el. A felnőtteknél Biliczki Edina állhatott a dobogó harmadik fokára, második helyezett Gráczer Judit lett. A korona Horváth Judit fejére került. A lányok értékes ajándékot kaptak.

 

Mintegy negyvenen álltak rajthoz, és közel kétezren izgulták végig a szalag mögül a versenyzést. Gumicsikorgatástól volt hangos a Széll Kálmán tér. De azoknak sem kellett unatkozniuk, akik nem akarták végignézni az autós versenyt, ők a templom mellett körbejárhatták a sokszínű, érdekes kirakodóvásárt.

A Pannon Kapu Kulturális Egyesület szervezésében zenével is várták az érdeklődőket.

Több éves kihagyás után idén ismét megválasztották a legszebb lányt Szentgotthárdon. A tik között harmadik helyre Fűzfa Rebeka, másodikra Németh Cintia került. A koronát Kiss Laura nyerte el. A felnőtteknél Biliczki Edina állhatott a dobogó harmadik fokára, második helyezett Gráczer Judit lett. A korona Horváth Judit fejére került. A lányok értékes ajándékot kaptak.

 

A Pannon Kapu Kulturális Egyesület szervezésében zenével is várták az érdeklődőket.

Több éves kihagyás után idén ismét megválasztották a legszebb lányt Szentgotthárdon. A tik között harmadik helyre Fűzfa Rebeka, másodikra Németh Cintia került. A koronát Kiss Laura nyerte el. A felnőtteknél Biliczki Edina állhatott a dobogó harmadik fokára, második helyezett Gráczer Judit lett. A korona Horváth Judit fejére került. A lányok értékes ajándékot kaptak.

 

A Pannon Kapu Kulturális Egyesület szervezésében zenével is várták az érdeklődőket.

Több éves kihagyás után idén ismét megválasztották a legszebb lányt Szentgotthárdon. A tik között harmadik helyre Fűzfa Rebeka, másodikra Németh Cintia került. A koronát Kiss Laura nyerte el. A felnőtteknél Biliczki Edina állhatott a dobogó harmadik fokára, második helyezett Gráczer Judit lett. A korona Horváth Judit fejére került. A lányok értékes ajándékot kaptak.

 

Több éves kihagyás után idén ismét megválasztották a legszebb lányt Szentgotthárdon. A tik között harmadik helyre Fűzfa Rebeka, másodikra Németh Cintia került. A koronát Kiss Laura nyerte el. A felnőtteknél Biliczki Edina állhatott a dobogó harmadik fokára, második helyezett Gráczer Judit lett. A korona Horváth Judit fejére került. A lányok értékes ajándékot kaptak.

 

Több éves kihagyás után idén ismét megválasztották a legszebb lányt Szentgotthárdon. A tik között harmadik helyre Fűzfa Rebeka, másodikra Németh Cintia került. A koronát Kiss Laura nyerte el. A felnőtteknél Biliczki Edina állhatott a dobogó harmadik fokára, második helyezett Gráczer Judit lett. A korona Horváth Judit fejére került. A lányok értékes ajándékot kaptak.

 

Több éves kihagyás után idén ismét megválasztották a legszebb lányt Szentgotthárdon. A tik között harmadik helyre Fűzfa Rebeka, másodikra Németh Cintia került. A koronát Kiss Laura nyerte el. A felnőtteknél Biliczki Edina állhatott a dobogó harmadik fokára, második helyezett Gráczer Judit lett. A korona Horváth Judit fejére került. A lányok értékes ajándékot kaptak.

 

Több éves kihagyás után idén ismét megválasztották a legszebb lányt Szentgotthárdon. A tik között harmadik helyre Fűzfa Rebeka, másodikra Németh Cintia került. A koronát Kiss Laura nyerte el. A felnőtteknél Biliczki Edina állhatott a dobogó harmadik fokára, második helyezett Gráczer Judit lett. A korona Horváth Judit fejére került. A lányok értékes ajándékot kaptak.

 

 

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!