2006.11.30. 03:28

Nem sikerült a Savaria-bravúr

Szombathely (tg) - Nem sikerült a bravúr, kiesett a kupából a Savaria BC. A B-csoportos szombathelyi lányokat az A-csoportban vitézkedő Kanizsa verte a Sugár úti régi csarnokban 55:99-re.

Savaria BC-Szombathely (NB I/B)-Kanizsai Vadmacskák SE (NB I/A) 55:99 (19:26, 13:23, 10:23, 13:27). - Szombathely, 300 néző, női Magyar Kupa kosárlabda-mérkőzés a legjobb 16 közé jutásért, vezette: Horváth A., Németh S.

Savaria: Magyar Gy. 1, Magyar A. 5/3, SPARKS-HOLLÓSY 12/6, Somogyi - , KALAMÁR 15. Csere: Ányos 5/3, SZABADFI 9/3, Müller 3, Hanzséros 5, Tóth M. - , Földi Gy. - , Szalai D -. Edző: Szalai János.

Kanizsa: Panic -, Völgyi 13, Horváth A. 12, VARGA 18/6, PARRADO 11. Csere: Fekete 3, Pálosi 6, MOLINET 29/3, Horváth B. 2, Mozsolics 1, Burucz 4. Edző: Gábor Erzsébet.

Nem ijedt meg a Savaria a légiósokkal felálló A-csoportos kupaellenfelétől. A szombathelyiek bátran kezdtek, keményen védekeztek, ráadásul Hollósi és Kalamár ponterős játékának köszönhetően támadásban is jól teljesítettek (7. perc: 15:15). Aztán ahogy teltek a percek, úgy talált egyre jobban magára a Kanizsa, a negyed vége egyértelműen a vendégeké volt, így átvették a mérkőzés irányítását. A folytatásban aztán egyre nehezebben talált gyűrűbe a Savaria. A Kanizsa ekkor már higgadtan, nyugodtan kosárlabdázott, a hazaiak viszont sok hibát vétettek: több eladott labda, sok elkapkodott támadás miatt bosszankodhattak a szombathelyi drukkerek (15. perc: 25:39). Az A-csoportos vendégek egyre növelték előnyüket, és a nagyszünetre már megnyugtató fórral térhettek az öltözőbe (20. perc: 32:49). Fordulás után nagy lendülettel esett neki ellenfelének a Savaria, ami egy kicsit meglepte a vendégeket (22. perc: 37:50). Aztán a hazaiak lendülete elfogyott, talán egy kicsit el is fáradtak Szalai János tanítványai. Ekkor már a vendégek azt csináltak, amit akartak, szinte minden pontjukat gyors leindításokból szerezték. A harmadik negyedben eldőlt a mérkőzés (30. perc: 42:72). Az utolsó játékrészben mindkét csapatban minden játékos pályára lépett.

Szalai János: - Két és fél negyedig az történt a pályán, amit elterveztünk, a folytatásban azonban kijött az osztálykülönbség.

Gábor Erzsébet: - Sajnálom, hogy nem jött össze a száz pont.