2007.05.03. 02:27

Oda a pályaelőny

Szombathely - A Falco KC Szombathely kosárlabda-csapata a negyeddöntő második mérkőzésén hazai pályán kapott ki az Atomerőmű gárdájától, így a párharc állása 1:1-re alakult.

Németh Zoltán

A paksiak Szombathelyen már nem számíthattak Mark Walters játékára, az irányító-hátvéd ugyanis az előző meccs után repülőre ült és hazautazott.

A vendégek dobták az első kosarat, de a hazaiak kezdtek jobban. A Falco keményen védekezett, gyors támadásokat vezetett, főleg Frazier volt elemében, aki egymaga jegyezte a sárga-feketék első hét pontját (3. perc: 9:4). A szombathelyiek jól szedték a lepattanókat, és alig engedték dobóhelyzetbe kerülni a paksiakat. Az ASE azonban nem hagyta magát, a csereként beálló Horváth Zoltán pontjaival megkezdte a felzárkózást, sőt megfordította az állást (7. perc: 12:14). Óriási rohamokkal nyitotta viszont a második negyedet a Falco, két perc alatt tízpontosra nőtt a csapatok közötti különbség (29:19). Zsoldos András rögtön időt kért. Egészpályás letámadással küldte vissza csapatát a pályára - ami megzavarta a hazaiakat. Az agresszíven küzdő vendégek ismét visszavették a vezetést (15. perc: 31:32). Parázs csata alakult ki a pályán, élesedtek a párharcok. A nagy rohanásból a vendégek jöttek ki jobban, egyre növelték előnyüket. Kálmánék sok labdát adtak el, a vendégek gyors leindításokból könnyű kosarakat szereztek (20. perc: 40:43).

Fordulás után sem tudott újítani a Falco: a hazaiak kapkodtak, futottak az eredmény után. Állandósult az ASE tíz pont körüli előnye (26. perc: 46:56). Stewarttal nem tudtak mit kezdeni a sárga-feketék, a vendégek légiósa képtelen volt hibázni. Az utolsó etapot Wiley triplája nyitotta, majd nekirontott ellenfelének a Falco. Visszatért a remény a Sugár útra, az összeszorított foggal küzdő hazaiak a 33. percben kiegyenlítettek (69:69). A nagy rohanásban azonban becsúszott egy-két hiba, az ASE pedig kíméletlenül kihasználta a lehetőségeket, és lehűtötte a kedélyeket (38. perc: 73:81). A vége fölényes paksi győzelem lett. Ez azt jelenti, hogy a címvédő kiegyenlített, a felek 1:1-es állásról csütörtökön, Pakson folytatják.

Szrecsko Szekulovics: - Gyengén védekeztünk, sok labdát adtunk el, fáradtan játszottunk. A Paks hosszabb kispadjával nyert. Megyünk tovább, nem adjuk fel, hiszen egyszer már nyertünk Pakson.

Zsoldos András: - Ma úgy játszottunk, ahogyan kell a playoffban. Ez az igazi Paks!