2007.07.31. 02:29

Kosárbronz Észtországban

Tallinn (mti) - Az augusztusi Európa-bajnoki pótselejtezőre készülő magyar férfi kosárlabda-válogatott négy ponttal kikapott Ukrajnától a tallinni négyes torna záró napján, és a harmadik helyen végzett.

Csermák Zoltán

Ukrajna-Magyarország 59:55 (11:18, 23:13, 15:9, 10:15).

Ukrajna legjobb dobói: Koval 15/3, Podorvannij 10/6, Buckij 10.

Magyarország: FODOR M. 10/6, Németh 6, KÁMÁN 13/9, Horváth Z. 4, Bencze 5. Csere: Czigler, Simon B. 3, Hendlein 6/6, Ferencz 3/3, Wittmann 5/3. Szövetségi kapitány: Sztojan Ivkovics.

A magyar csapat remek védekezésével az első negyedben az ukránok nem tudtak mit kezdeni. A második tíz percben egyre több volt a hiba a magyarok játékában, és a rivális is egyre jobban magára talált (34:31). A harmadik játékrésztől Sztojan Ivkovics szövetségi kapitány a fiatal, eddig kevesebb lehetőséget kapó játékosokat szerepeltette, az ukránok pedig elhúztak 56:40-re, innen zárkózott fel a fiatal magyar gárda 56:51-re. Az utolsó percben 58:55-nél a magyarok támadhattak, de szabálytalankodtak, a büntetőt pedig értékesítették az ukránok.

A négyes torna végeredménye: 1. Lettország, 2. Ukrajna, 3. Magyarország, 4. Észtország.

A hét végén a szombathelyi Pannon-kupán vesz részt a magyar válogatott, s a szlovákok, valamint az észtek ellen folytatódhat a csapatépítés.