2009.04.14. 02:29

Nem harcolt eléggé a Falco Szolnokon

Szolnok - Sima vereséggel tért haza Szolnokról a Falco KC kosárlabdacsapata. A bajnoki címvédő 109:81-es nagy zakóba futott bele az Olaj vendégeként.

Varga Csaba

Mindkét csapat fontos derbire készülődött, ugyanis a vendégek a négy-, míg a szolnokiak a nyolc közé jutásért harcolnak - három fordulóval az alapszakasz zárása előtt. Hatalmas érdeklődés kísérte a címvédő Falco és tavalyelőtti bajnok Olaj rangadóját. Csak a vendégszektor maradt üresen, a hírek szerint a kupamalőr és a Haladás-Loki futballmeccs tartotta otthon a szombathelyi híveket.

Valamivel nyugodtabban kezdett az Olaj, mint vasi vetélytársa. A mezőnyben és a palánkok alatt is jobban dolgozott a hazai alakulat. Különösen Barro remekelt, a center szinte minden pozícióból betalált a Falco kosarába, és Jurkunassal egyetemben jól szedte a lepattanókat is. A vendégektől, úgy tűnt, hogy néhányan fásultan és fáradtan játszanak, csak Kálmán küzdőszellemét és ponterősségét lehetett kiemelni. A második negyedben az Olaj egy 12:0-s rohammal indított és alaposan meglépett (38:21). Kálmán azonban riadót fújt, így felzárkózott a bajnoki címvédő, amely egy 13:2-es etapot produkált (45:39). A félidő utolsó perceiben azonban a szombathelyi nevelésű Váradi duplát, majd a dudaszó pillanatában triplát dobott egykori csapatának (50:39).

A fordulást követően ismét Barro percei következtek, aki továbbra is tarthatatlannak bizonyult a támadó palánk alatt, sorra dobálta a duplákat - nem bírtak vele a vasiak A folytatásban tartotta 12-16 pontos előnyét a hazai alakulat, mégis meglehetősen ideges hangulatú lett a mérkőzés. A záró játékrész 79:62-es Olaj vezetésről indult, a vendégek próbáltak felzárkózni, ám hiába igyekeztek. Ellenben a szolnokiaknak szinte minden sikerült, a fiatal Szabó Péter például sorozatban három triplával tette le névjegyét.

A végén már csak az ünneplés maradt, a jól játszó Olaj a vártnál jóval könnyebb győzelmet aratott a címvédővel szemben.

Pór Péter: - Gratulálok a fiúknak, hogy átérezték a meccs fontosságát. Az alapszakasz utolsó két találkozóján is ugyanilyen küzdőszellemben kell pályára lépnünk.

Szrecsko Szekulovics: - Gratulálok a Szolnok sima győzelméhez, csapatunk ma nem harcolt eléggé.

Szolnoki Olaj KK-Falco-Szova KC Szombathely 109:81 (27:21, 23:18, 29:23, 30:19). - Szolnok, 2400 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra, Gorka, Farkas.

Szolnok: ROSS 10/6, VÁRADI 17/6, Tutt 10/6, Jurkunas 3, BARRO 45. Csere: CZICZÁS 7, Haraz 4, SZABÓ P. 11/9, Cseh -, Kovács D. 2, Gaál -, Tóth V. -. Edző: Pór Péter.

Falco: KÁLMÁN 20/6, Hudson 11/6, CSIRICS 12/3, Perincic 14/3, Horváth Z. 10/3. Csere: Vrsaljko 7, Vida -, Feigl -, Lakatos 2, Pankár 3/3, Borszéki 2. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 16:9. 8. perc: 25:17. 14. perc: 36:21. 18. perc: 43:35. 24. perc: 61:47. 28. perc: 69:56. 34. perc: 87:69. 38. perc: 102:79.

Kipontozódott: Harazin a 40 percben.