2009.12.12. 03:29

Booker eldöntötte

A MJUS-Fortress Körmend kosárcsapata végig nyílt, izgalmas csatában Booker mérkőzés végén szerzett duplájával győzte le a Nyíregyházát.

Vastag Nándor

A találkozó első kosarát Thomas szerezte, de a jó folytatás elmaradt, a hazaiak még a tiszta dobóhelyzeteket is elhibázták. A nyíregyháziaknál viszont Doyne és Sitku is pontosan célzott, ezért Sabáli Balázsnak gyorsan ki kellett kérni első idejét (3. perc: 2:10). A körmendieknek sikerült rendezniük soraikat, támadásaikra jobban figyeltek, így alig négy perc alatt kiegyenlítettek (7. perc: 17:17). Sőt a következő támadásnál Alekszejev kosarával a vezetést is átvette a házigazda, de az első negyed végéig nem tudta leszakítani riválisát, mert Sitku 15 pontig jutott a kisszünetig (10. perc: 28:27). A második játékrészben szinte végig fej fej mellett haladtak a felek (13. perc: 30:31), egyik csapat sem tudott jelentős előnyre szert tenni. A félidőhöz közeledve Kutasi triplájával kicsit ugyan ellépett a Körmend (18. perc: 44:39), de az eredményesen játszó Doyne gyorsan lefaragta a különbséget. A végén Thomas betörésből szerzett ziccere és triplája kellett, hogy hazai fórt mutasson az eredményjelző (20. perc: 49:45). A harmadik negyedben gyors kosárváltások után a Rába-partiak vették kézbe az irányítást (23. perc: 57:50), ám Henderson gyorsan felhozta csapatát (24. perc: 57:56). Thomas hármassal próbált új lendületet adni a piros-feketéknek, de nem járt sikerrel, ráadásul az egyik akciónál Alekszejev az oldalára esett, és nem is tudta folytatni a játékot. Közben a vendégek határozottan védekeztek, és pontosabb támadás- befejezésekre törekedtek, aminek meg is lett az eredménye (28. perc: 60:66). A hajrában Thomas törte meg a hosszú hazai gólcsendet, majd Scott faragta a hátrányt (30. perc: 66:69). Az utolsó etapot szigorú védekezéssel kezdték a vasiak, de a támadásaikba továbbra is sok hiba csúszott (33. perc: 71:69). Nagy izgalmak közepette folytatódott a találkozó, a játékosoknak minden egyes pontért szívósan meg kellett küzdeniük (37. perc: 83:80). A végjáték pedig teljesen kiélezett lett, mert az utolsó percre fordulva Szarvas triplával kiegyenlített (40. perc: 86:86). Egy-egy elhibázott támadás következett, majd öt másodperccel a vége előtt Booker betöréssel eldöntötte a meccset.

Sabáli Balázs: - Irtó nehéz mérkőzés volt. Nem játszottunk jól, de köszönjük a közönség szurkolását, egyedül ők biztosították nekünk a hazai pályát.

Ferenczi Tamás: - A mérkőzés vége előtt 40 másodperccel esélyünk nyílt a győzelemre, de amíg mi kihagytuk a lehetőségeinket, a Körmend nem hibázott.