2009.12.09. 03:29

Két újabb SZoESE siker az NB II-es női kosárlabda-bajnokságban

Két újabb győzelemmel folytatta az NB II-es női kosárlabda-bajnokságot a Szombathelyi Egyetemi SE gárdája.

SZoESE : Horváth P. 10, HAKLITS 17/6, Wagner 2, SZALAI 22/12 , Handler 2. Csere: Ányos 6 ,Orbán 4, Földi 3/3, SÁNDOR 8/3 , Stieber -. Edző: Magyar Gyöngyi.

Az éllovas SZoESE és a tabellán második Paks találkozója izgalmas csatát hozott. Jobban kezdtek a vendégek, de a második negyedben átvette az irányítást a remekül dobó Paks. Fordulás után feljavult a vasiak védekezése (30. perc: 53:57). A nagyon szoros végjátékot végül Sándor Ivett utolsó másodpercben dobott triplája döntötte el.

Atomerőmű KSC Szekszárd-Szombathelyi Egyetemi SE 54:68 (12:17, 18:15, 9:14, 15:22). - Szekszárd, 50 néző, NB II-es női kosárlabda-mérkőzés, vezette: Domokos, Maár.

SZoESE: Wagner -, Szalai 1, HAKLITS 29/9, HORVÁTH P. 9/3, ORBÁN 11. Csere: Handler 2, ÁNYOS 9/3, Sándor 4, Stieber, Földi 3/3.

Az első 20 percben fej fej mellett haladtak a csapatok, a második félidőben azonban már egyértelműen az történt a pályán, amit a szombathelyiek akartak. A végére csak a különbség mértéke maradt kérdéses. A SZoESE a tabella éléről várja a pontvadászat folytatását.