2011.11.11. 03:29

Magabiztos Falco-győzelem a Szeged ellen

Az A-csoportos kosárlabda-bajnokság 8. fordulójának a nyitómeccsén a Falco a Szegedet fogadta. A szombathelyiek érvényesítették a papírformát, biztosan nyertek.

Fordulás után folytatódott az adok-kapok. Felváltva került a gyűrűbe a labda, lőtávolban tartotta a házigazdát a Szeged (24. perc: 56-50). Keményedett a csata, de közben a Falco ismét elkapta a fonalat (28. perc: 70-52). Rendezte sorait, lendületbe jött a hazai gárda, egyre pontosabban, jobban játszott a Szeged pedig hiába erőlködött. Eldőlni látszott a mérkőzés, nagy bajban voltak a teljesen tanácstalannak tűnő vendégek. Megnyugtató közel előnnyel vághatott neki az utolsó etapnak a sárga-fekete együttes (30. perc: 74-56). A Szeged nagy rohamokkal nyitotta a negyedik negyedet, de a Falco könnyedén visszaverte a támadást (34. perc: 82-64). A vendégek a folytatásban főként triplákkal próbálkoztak, és az utolsó pillanatig nem adták fel. Így az eredményen tudtak ugyan kozmetikázni, de a Falco biztos győzelme egy pillanatig nem forgott veszélyben (37. perc: 92-76).

Végig vezetve, a kisebb hullámvölgyektől eltekintve biztosan nyert a Falco.

Bencze Tamás: - Az történt amire számítottunk, egy kulturált, masszív ellenféllel találkoztunk. Viszont a mérkőzés nagy részében az történt amit mi akartunk, összességében megérdemelten nyertünk.

Fodor Péter: - Csak rövid időszakokra tudtuk megnehezíteni a házigazda dolgát, a fel-felcsillanó reményeinkkel pedig rosszul sáfárkodtunk. Vereségük elsősorban a rossz védekezésünk eredménye.

Falco-SZOVA KC Szombathely-Naturex-SZTE-Szedeák 104-80 (30-19, 15-20, 28-17, 30-24 ). -Szombathely, 2200 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Győrffy, Németh, Benedek.

Falco: KÁLMÁN 30/3, TIMBERLAKE 34/3, Simon L. -, SZABÓ ZS. 10, PANTELICS 15/3. Csere: Harazin 2, Szanati 6, Will -, Jarosevits -, Jancsikin 7/3. Edző: Bencze Tamás.

Szeged: Levy 11, Drahos 5, Kiss Zs. 11/9, IVOSEV 23/9, DUKIC 20/3. Csere: Vida 3, Tanács 4, Molnár 3/3. Edző: Fodor Péter.

Az eredmény alakulása, 6. perc: 19-10. 13. perc: 33-26. 20. perc: 46-39. 24. perc: 56-50. 28. perc: 70-52. 30. perc: 74-56. 34. perc: 82-64. 37. perc: 92-76.

Kipontozódott: Harazin a 36., ill. Levy a 37. percben.