2012.02.20. 03:28

Papírforma-vereség

Az NB I. B-csoportos férfi kosárlabda-bajnokság 16. fordulójában a sereghajtó Sárvár a papírformának megfelelően kikapott az éllovas Kanizsától.

Sárvár: Horváth P. 7/3, Kalmár 6, Horváth D. 6, Szendi 6, Feigl 11. Csere: Szabó D. 7/3, Kun 3/3, Gerse 2, Szabó B. 2, Molnár 4. Megbízott játékos-edző: Szabó Dávid.

Kanizsa, legjobb dobók: Kertész 15/3, Stárics 14/6, Offmann 14/3.

Némi meglepetésre a sereghajtó hazai gárda okozott azért kellemetlen perceket a listavezető vendégeknek. A Sárvár lendületes, motivált játékkal nyitott, jó százalékkal dobott, egységes csapatként kosárlabdázott, jó ideig tartotta a lépést a lényegesen jobb erőt képviselő ellenfelével (20. perc: 30-38). Ám fordulás után kezdett fogyni az erő a hazai oldalon (25. perc: 38-47), így az egyre magabiztosabban, pontosabban, felszabadultabban játszó Kanizsa felőrölte a vendéglátót (30. perc: 41-62). Az utolsó negyedre nem maradt izgalom.

A Sárvárnak a tisztes helytállás azért sikerült, a győzelemre nem volt esélye.