2012.04.16. 02:29

Legyőzte a Szerencset a sárvári kosárcsapat

Az NB I. B-csoportos férfi kosárbajnokság 21-24. helyért zajló rájátszásának első felvonásában a Sárvár magabiztosan győzte le a vendég Szerencset.

Sárvár: Horváth P. 14/6, Gerse 4, Horváth D. 14/3, Szabó B. 9, Feigl 11. Csere: Szendi 7, Szabó D. 11, Halmai -, Szakos -, Adorján -.

Szerencs, legjobb dobó: Endresz 22.

Remekül kezdte a mérkőzést a kiesés ellen küzdő Sárvár, az első negyedben szinte átrohant ellenfelén (9. perc: 24-4). A hazaiak motiváltan, agresszívan, gyorsan kosárlabdáztak, a játék minden elemében a Szerencs fölé nőttek. A második etapban már nagyobb ellenállást fejtett ki a vendégcsapat, de a nagyszünetben így is biztos vasi előnyt mutatott az eredményjelző (20. perc: 36-21). A harmadik játékrész is a szigorúan védekező hazaiaké volt (30. perc: 49-27), akik az utolsó etapban tetemes előnyük tudatában azért kiengedtek.

Ilyen arányban is megérdemelten nyert Sárvár. Így biztos, 23 pontos előnnyel utazhat a szombati, szerencsi visszavágóra. A sárvári kosárcsapat a most futó szezonban második győzelmét ünnepelhette.