2014.02.15. 19:34

Nehezen, de hozta a kötelezőt a Falco

Szombathely – Az alacsony színvonalú mérkőzés nagy részében tapadt vendéglátójára a Nyíregyháza, de a végére a várakozásnak megfelelően fellülkerekedett a Falco-Trend Optika KC Szombathely kosárlabdacsapata az NB I. alapszakaszának 20. fordulójában.

Falco-Trend Optika KC Szombathely–MARSO Nyíregyházi KK
97-86 (24-23, 24-23, 19-21, 30-19).

– Szombathely, 1300 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Győrffy, Gorka, Németh Cs.

Falco:  Váradi 12/9,  Timberlake 6/3, PERL 17/9, WILL 23/15, SZABÓ 21. Csere: Vlahovics 10, Harazin 6, Mitchell 2. Edző: Andjelko Mandics.
Nyíregyháza: WALKER 27, Doyne 17/9, Mohácsi 16/9, HALL 17, Poscic 9. Csere: Polyák – , Molnár –, Kósa –. Edző: Sitku Ernő.
Az eredmény alakulása. 5. perc:15-4. 9. perc: 16-15. 15. perc: 35-35. 20. perc: 48-46. 26. perc: 56-61. 30. perc: 67-67. 34. perc: 78-71. 37. perc: 87-79.
Kipontozódott: Poscic a 31. percben.

A Falco mindkét új légiósa a cserepadon kezdte a mérkőzést, a kezdőben az elküldött Robinsont és a beteg Zagoracot Váradi Benedek és Szabó Miklós helyettesítette. A hazaiak kaptak lendületet, Perl, Szabó és Váradi kosaraival az 5. percben már több mint 10 ponttal jártak előrébb ellenfelüknél (15-4). Nyugodt mérkőzésnek ígérkezett, főként hogy a nyíregyháziak elsősorban a Falco hathatós védekezése miatt nem tudtak eredményes támadásokat vezetni, ráadásul Poscsics megkapta harmadik hibáját is. Ám mégis fordult a kocka. Mohácsi triplájával zárkóztak a nyírségiek, illetve a szombathelyiek eladott labdái, illetve kihagyott dobásai segítségével. A 9. percre már csak egy pont volt a különbség, miután négy perc alatt egyetlen jó büntetőre futotta a hazaiaknak (16-15). Jött Vlahovics, öt pontra nőtt az előny, de aztán elkezdődött a Walker-show... (24-23). A második negyedben rendkívül pontosan támad(hat)tak a vendégek, a kívülről háborítatlanul dobó Walker a félidőig 16 pontot szerzett. Közben-közben négy-öt ponttal sikerült ellépni – Mitchell is bemutatkozott, nem valami fényesen –, de kétszer is felzárkóztak nyíregyháziak, és folytatódhatott a bizonytalan kimenetelű, szoros küzdelem (20. perc: 48-46).

A harmadik negyed elején már harmadszor került egypontos előnybe az NYKK, és ezúttal meg sem állt ötpontos fórig (56-61). Will Tamás tartotta életben a hazai reményeket, aki sorozatban négy hárompontos süllyesztett el, és egálra hozta az eredményt (30. perc: 67-67). A záró negyedben ismét a maga kezébe tudta venni a játék irányítását a Falco. Perl triplával nyitott, Váradi is megtoldotta eggyel, s közben Will már duplákat is jegyezve eljutotta a 21. pontjáig (37. perc: 87-79). Doyne harmadik hármasával még öt pontra közelített a Nyíregyháza (87-82), de innen már nem engedte ki a kezéből a meccset a Falco.

Andjelko Mandics: – Ahogyan számítottunk is rá a nehézségeink miatt, nehéz meccset játszottunk. Jól kezdtünk, de a Nyíregyháza összeszedte magát, kimaradt néhány gyors indításunk, és az utolsó két percig szoros csatát kellett vívnunk a győzelemért. Összességében meg vagyok elégedve a hozzáállással és a csapatjátékkal.

Sitku Ernő: – Sajnálatos módon már sokadszor nem úgy kezdtünk, nem olyan hőfokon játszottunk, ahogy elvárható lenne. Visszakapaszkodtunk, de ebben ki is égtünk. Meg kell tanulnunk idegenben okosabban játszani, az elkerülhető faultokat beütő kulcsjátékosokat nem tudjuk pótolni.