2014.03.19. 19:20

Elbukott a Falco

Szombathely - Az NB I. A-csoportos kosárbajnokság alsóházi középszakaszában harmadik meccsén elszenvedte második vereségét a Falco-Trend Optika KC Szombathely. A vendég Pécs simán nyert.

Hazai oldalon a négy légiós közül a betegségéből felépült Zseljko Zagorac maradt a padon. Ám Timberlake a bemelegítés utolsó percében combizomsérülést szenvedett. A jegyzőkönyvben pedig már nem lehetett változtatni...

A támadásban pontosabb vendégek kezdtek jobban (3. perc: 4-8). Rendezte sorait a házigazda, és egyenlített (8. perc: 12-12). De általában a vendégek vezettek egy-két ponttal. Érdekesség, hogy amíg a pécsiek szorgalmasan forgatták a csapatukat, addig hazai oldalon csak a 12. percben történt az első csere. A második negyed elején egy pillanatra átvette a vezetést a Falco, de a 13. percben kénytelen volt időt kérni Mandics mester (25-27). Szabó Miklós vezérletével lendült támadásba a Falco (15. perc: 32-31). Ám a remekül, agresszívan védekező Pécs visszaverte a rohamokat. Így visszazökkent minden a régi kerékvágásba, felváltva vezettek a csapatok. Az etap hajrája azonban a vendégeknek sikerült jobban. Elsősorban azért, mert támadásban erőtlen, ötlettelen, lassú, pontatlan volt a Falco. Kereken tízpontos előnyt harcolt ki magának nagyszünetig a PVSK (20. perc: 36-46).

Fordulás után is görcsösen, sok hibával játszott a Falco (25. perc: 40-48). Nagyot küzdöttek a felek, és a nagy rohanásban bosszantó hibákat vétettek. A Falco gürcölt, rendkívül gyengén dobott. Míg a Pécs magabiztosabban kosarazott, és sokkal jobban célzott. Nagyon úgy tűnt, hogy nincs elég erő, nincs elég tudás a két légióssal dolgozó hazaikban (28. perc: 43-59). Az utolsó negyednek a Pécs vághatott neki nyugodtabban (30. perc: 50-65). Mindent egy lapra téve, nagy lendülettel nyitotta az utolsó játékrészt a Falco. Csirke Ferenc rögtön időt is kért (33. perc: 55-67). Sikerült is felráznia a csapatát, a mérkőzés pedig korán eldőlt (36. perc: 57-75). Az utolsó perceknek nem maradt tétje. A nézők hazaindultak, és fütyültek. Fájó vereséget szenvedett el a Falco a játék minden elemében jobb ellenfelétől.

Andjelko Mandics: - Lassúak voltunk, nem volt ötlet a játékunkban, védekezésben és támadásban is sokat hibáztunk. Ez katasztrofális volt, nagy problémáink vannak... A Pécs győzelme megérdemelt.

Csirke Ferenc: - Az idény egyik legérettebb játékát nyújtottuk, végig kontrolláltuk a meccset, megérdemelten nyertünk. Fontos győzelmet arattunk!

Falco-Trend Optika KC Szombathely _Pécsi VSK-Pannonpower 63-83 (18-19, 18-27, 14-19, 13-18). Szombathely, 1200 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, alsóházi középszakasz, vezette: Földházi, Török, Boros.

Falco: Vlahovics9/3, Váradi 6, Perl 9, SZABÓ M. 16, Mitchell 13. Csere: Will 8/6, Bognár -, Simon L. 2. Edző: Andjelko Mandics.

PVSK: NELSON 14, CSABAY 14/9, Bíró 6, BUDIMIR 25/9, Sarilja 11. Csere: HALÁSZ 9/3, Délity -, Bödör 2, Nagy 2. Edző: Csirke Ferenc.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 4-8. 8. perc: 12-12. 13. perc: 25-27. 17. perc: 36-38. 20. perc: 36-46. 25. perc: 40-48. 28. perc: 43-59. 30. perc: 50-65. perc: 33. perc: 55-67. 36. perc: 57-75.