2014.04.22. 19:10

Újabb Falco-győzelem

Szombathely - Az NB I. A-csoportos kosárbajnokság alsóházi középszakaszában az első fordulóból elhalasztott meccs pótlásán a Falco-Trend Optika KC Szombathely biztosan verte meg a Nyíregyházát.

Falco-Trend Optika KC Szombathely - MARSO Nyíregyházi KK 93-83 (21-22, 27-21, 23-19, 22-21).

Szombathely, 2000 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, alsóházi középszakasz, vezette: Török, Söjtöry, Szalai.

Falco: Simon L. 2, Timberalke 6, PERL 12/6, Zagorac 9/6, SZABÓ M. 15. Csere: VÁRADI B. 21/6, Mitchell 8, WILL 11/9, Harazin 5, Simon K. , Bognár 4. Edző: Kálmán László.

NYKK: POLYÁK 15/9, DOYNE 21/12, Walker 6, Kósa 4, POSCIC 17. Csere: Cseh 11/3, Jakab , Molnár 9, Skorcov . Edző: Sitku Ernő.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 2-6. 8. perc: 17-20. 14. perc: 33-32. 20. perc: 48-43. 26. perc: 59-53. 30. perc: 71-62. 33. perc: 82-73. 38. perc: 84-75.

Kipontozódott: Simon L. (32.), ill. Doyne (26.).

Váradi Benedek (labdával) ponterősen, remekül irányította a Falcót, sokat tett a győzelemért (Fotó: Horváth Csaba)

Az utolsó előtti, a biztos bentmaradásért hajtó Falco fogadta a már az osztályozóra készülő, sereghajtó Nyíregyházát. A tét nem nyomta rá a bélyegét a meccsre, nagy elánnal estek egymásnak a riválisok. A Falco pontatlanul játszott, így gyorsan vezetésre tett szert az NYKK. Kálmán Kászló kénytelen volt korán időt kérni (3. perc: 6-11). Rendezte is a sorait, felgyorsította játékát a Falco, de az alacsony szerkezettel dolgozó vendég remek dobóformát fogott ki. Szabó Miklós pontjaival, vezérletével az első etap vége előtt azért mégiscsak átvette a vezetést a Falco (21-20). A folytatásban felváltva vezettek a felek. Motiváltan játszottak a vendégek, amikor kellett, mindig betalált tőlük valaki, ráadásul jól is védekeztek. A Falco azonban hajtott becsülettel, igyekezett ráerőltetni akaratát ellenfelére (14. perc: 33-32). A hazai cserék jól szálltak be, lendületet vittek a játékba. A vendégek ekkor főként Doyne egyéni játékára építettek. Nagyszünetre a házigazda vonulhatott némi előnnyel (20. perc: 48-43). Fordulás után nagy dobópárbajba bonyolódtak a csapatok és gyűjtötték becsülettel a személyi hibákat. Doyne viselte nehezen, hogy egyedül cipeli csapatát, komoly földharcot kezdeményezett, a lökdösődésbe mindkét oldalról többen beszálltak, az egykori szombathelyi kedvenc pedig kipontozódott. Hosszú szünet után folytatódott a játék. A játékvezetők pedig elveszítették a fonalat... Az NYKK könnyű síppal megítélt büntetőkel tartotta a lépést. Ám a Falco egyre jobban belejött, Sitku mester időkéréssel próbálta megtörni a hazaiak lendületét (29. perc: 66-58). A negyedik negyedben sem lankadt a küzdelem. Próbálta eldönteni a meccset a Falco (33. perc: 76-67), de mindig visszajött a Nyíregyháza. Ám a percek múltak, a szűk rotációval dolgozó vendégcsapat játékába pedig egyre több hiba csúszott. Így az utolsó perceknek már nyugodtabban futhatott neki a Falco (38. perc: 86-77). És a rendkívül egységes, motivált csapat benyomását keltő szombathelyiek már nem is engedték ki a kezükből a győzelmet.

Kálmán László: - Tudtam, hogy nehéz lesz, de nem gondoltam, hogy ennyire. Többször is megnyerhettük volna a meccset, de az NYKK mindig visszajött. Ám a csapatom jól harcolt, megérdemelten nyert. Szurkolok Sitku Ernőnek, hogy a csapata ne essen ki!

Sitku Ernő: - Gratulálok Lacikának, örülük, hogy ő ül a Falco kispadján! Nagyot küzdöttünk, ám megint egy olyan meccset buktunk el, amikor közel volt a győzelem.