Szombathelyi kosárlabda

2014.11.26. 20:35

Kosárlabda: Simán, 30 ponttal nyert a Falco KC

Szombathely - Az NB I-es férfi kosárbajnokság 11. fordulójából előrehozott mérkőzésen a Falco-Trend Optika KC Szombathely a papírformának megfelelően biztosan verte meg a Nyíregyházát.

Egy perc sem telt el a meccsből, amikor Martinics triplája a nyíregyházi gyűrűbe hullott. Ez meg is adta a mérkőzés alaphangját. Sitku mester már a 3. percben kénytelen volt időt kérdi (11-5). De a Falco belelendült, gyorsan, pontosan kosarazott, könnyedén növelte tíz pont fölé az előnyét (6. perc: 22-10). Ám amint lazára vette a figurát, eladott néhány labdát, kihagyott egy-két ziccert, rögtön maga köré rendelte a tanítványait Kálmán László. Rendet tett a fejekben, helyreállt a rend, az NYKK csak tisztes távolságból tudta – próbálta – követni a házigazdát.

Bam Doyne (labdával) ismét csupaszív, ponterős, remek játékkal járult hozzá a hazai győzelemhez. Fotó: Unger Tamás

Az első negyed után már majdnem 20 pont volt a különbség a felek között. A szombathelyiek szorgalmasan forgatták a csapatukat, és igyekeztek erős tempót diktálni. A vendégek rendezetlen védekezését könnyedén játszották át – jól dobtak távolról is. A védekezéssel sem volt gond, igaz, az ellenfél e téren sem okozott komoly gondot, hiszen ha nagy ritkán helyzetbe került, általában elrontotta a dobást (13. perc: 43-20). Állandósult a hazaiak 20 pont körüli, fölötti előnye (18. perc: 51-28). A sárga-fekete drukkerek nyugodtan vonulhattak a büfébe a nagyszünetben (20. perc: 54-30). Fordulás után felváltva estek a pontok, visszaesett a tempó, a színvonal.

De a Falco komoly lépéselőnyben volt, nem kellett kapkodnia (25. perc: 63-37). Az NYKK pedig nem tudott újítani. A házigazda most már hibázgatott, a kulcsemberek sokat ültek a padon, de a hazaiak vezetése – a győzelem – egy pillanatig nem forgott veszélyben, érezhető volt, hogy korán eldőlt a mérkőzés sorsa (30. perc: 71-46). Az utolsó játékrésznek minden mindegy alapon futott neki a vendég. Rohantak a csapatok, potyogtak a pontok – de ez a stílus a hazaiaknak feküdt jobban (35. perc: 82-55). Ráadásul érezhető volt, hogy a szombathelyieknek nem is kell megfeszülniük. Nem maradt izgalom az utolsó percekre.

A két csapat ezúttal nem volt egy súlycsoportban. Félgőzzel is biztosan győzött a sokkal jobb erőkből álló, sokkal jobb, szervezettebb csapatnak tűnő szombathelyi együttes.

Kálmán László: – A Nyíregyháza kellemetlen stílusú csapat, mégis biztosan nyertünk, elégedett vagyok. Most is voltak hibáink, de összességében jól játszottunk, például jobban védekeztünk, mint a Kecskemét ellen. A csapat fáradt, de motivált volt.

Sitku Ernő: – Gratulálok a Falcónak, nagyon szépen játszott, esélyünk sem volt ezen a mérkőzésen. Sokat kell még fejlődnünk.

Falco-Trend Optika KC Szombathely - Marso Nyíregyháza KK 96-66 (37-18, 17-12, 17-16, 25-20). Szombathely, 1500 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Györffy, Boros, Surányi.

Falco: MARTINICS 18/6, DOYNE 18/9, Perl 11/3, Dukics 10, MAJSZTOROVICS 9. Csere: Váradi B. 7/3, Hall 7, Bognár 2, WILL 11/9, Bus 1, Bazsó , Simon K. 2. Edző: Kálmán László.

NYKK: Savic 7/3, WISE 24, Nagy 3/3, Garner 10/6, HUJDUROVIC 15/3. Csere: Helmeczi 2, Molnár 2, Garamvölgyi , Kósa 3/3. Edző: Sitku Ernő.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 9-5. 6. perc: 22-10. 13. perc: 43-20. 18. perc: 51-28. 20. perc: 54-30. 25. perc: 63-37. 30. perc: 71-46. 35. perc: 82-55.