Külföldi

2010.01.20. 23:19

Fizetnek a sok hírt olvasók a The New York Times portálján

Az Egyesült Államok vezető liberális napilapja, a The New York Times szerdán bejelentette: részben fizetőssé fogja tenni honlapját, az internetes hozzáférés a túl gyakori látogatók számára pénzbe fog kerülni.

MTI

Ilyen vagy hasonló lépést a nyomtatott sajtó folyamatos visszaszorulása közepette szinte minden nagy amerikai újság fontolgat évek óta, mindeddig azonban csak néhány újságportálnál létezik digitális előfizetés.
 
A NYTimes.com látogatói 2011 elejétől havonta korlátozott számú cikket ingyen elolvashatnak, afelett viszont átalánydíjat kell majd fizetniük a korlátlan hozzáférésért. A nyomtatott változat előfizetői a tervek szerint különdíj nélkül korlátlanul megtekinthetik majd az újság internetes tartalmát.

A lapot kiadó The New York Times Company vezetői egyelőre csak ennyit döntöttek el, arról még nincs egyetértés, milyen díjat számoljanak fel, és hány cikk felett lesz átalánydíj. Azt mindenesetre közölték: az ingyen hozzáférhető cikkek száma idővel változni fog a gazdasági helyzet és az olvasói igények függvényében.

Elemzők szerint a befolyásos The New York Times döntése hasonló lépés meghozatalára ösztönözhet más sajtókiadványokat is. Sok újság mindeddig azért nem tette fizetőssé az on-line tartalmakat, mert félt, hogy a digitális előfizetés elidegenítheti az olvasókat, így a reklámozókat is, és a bevétel nem ellensúlyozná a veszteségeket.

A Nielsen Online internetes piackutató cég szerint az Egyesült Államokban a NYTimes.com messze a legnépszerűbb internetes újságoldal, napi 17 milliósnál nagyobb a látogatottsága.
Az illegális felhasználásokat kiszűrő internetes programokat fejlesztett ki a francia hírügynökség

 Az Agence France Presse (AFP) hírügynökség internetes programokat fejlesztett ki a hír- videó- és fotószolgáltatásai illegális felhasználásának kiszűrésére a világhálón.A hírügynökség szerdai közleménye szerint az AFP számára életbevágóvá vált az olyan technológiai eszközök beszerzése, amelyekkel az interneten követni tudja, hogyan használják fel szolgáltatásait, valamint biztosítani tudja partnerei jogainak védelmét, miután az általa kínált tartalmak felhasználása a világhálón időként a szerzői jogok megsértésével történik.

 "Szerzői jogaink védelme elengedhetetlen a médiapiacon jelenleg zajló forradalomban. Ezekkel az új programokkal nyugodtabban nézünk az előttünk álló kihívások, nevezetesen az olyan új típusú médiumok, mint a közösségi oldalak és a blogok egyre nagyobb térnyerése elé" - hangsúlyozta Erik Monjalous, az AFP kereskedelmi és marketingigazgatója.

Az illegális felhasználások kiszűrésére a hírügynökség három programot fejlesztett ki. 
 
A Californien Attributor által egy exkluzív kereskedelmi szerződés keretében kifejlesztett Fair Share Guardian elnevezésű program a hírek azonnali felhasználását követi a világhálón. Egy másik, a Textguard által kidolgozott alkalmazás az elmúlt években kínált, de az interneten továbbra is fellelhető tartalmakat ellenőrzi. A harmadik, a Mecom alkalmazása pedig a fotókat tudja azonosítani a világhálón.
 
A kereskedelmi vezető szerint ezekkel a programokkal az AFP a kínált tartalmak felhasználását is jobban tudja kiértékelni, hogy a megrendelők igényei szerint folyamatosan javítson a szolgáltatásain, például a multimédia területén.

OLDALTÖRÉS: Programokkal követi a tartalmai sorát a francia hírügynökség


Programokkal követi a tartalmai sorát a francia hírügynökség


Programokkal követi a tartalmai sorát a francia hírügynökség


Programokkal követi a tartalmai sorát a francia hírügynökség

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!