nba

2021.04.13. 08:07

Megszakadt a Utah Jazz hazai veretlenségi sorozata

A Utah Jazz 125–121-re kikapott a vendég Washington Wizardstól az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján, a vesztes gárda hazai környezetben 24 győztes meccset követően maradt ismét alul.

A vendégek legjobbja Bradley Beal volt 34 ponttal, míg Russell Westbrook 25 ponttal, valamint 14-14 lepattanóval és gólpasszal újabb tripla duplát tett a közösbe. A Jazzben Donovan Mitchell 42 pontot dobott, a klub történetében ő a harmadik játékos, Adrian Dantley (1984) és Karl Malone (1988 és 1990), aki sorozatban négy mérkőzésen szerzett legalább 35 pontot.

A New York Knicks meglepetésre nyert a címvédő Los Angeles Lakers ellen, igaz, a kaliforniaiaknál továbbra is hiányzik LeBron James, valamint Anthony Davis. A sorozatban harmadik sikerét arató Knicksben a korábbi Lakers-játékos Julius Randle 34 ponttal és 10 lepattanóval volt csapata legjobbja. James március 20. óta nem lépett pályára a Lakersben, azóta öt győzelem és hét vereség a gárda mérlege.

Zsinórban nyolc győzelmet követően most egymást követő második találkozóját veszítette el a Denver Nuggets, amely ezúttal a Golden State Warriors vendégeként kapott ki. A hazaiaknál Stephen Curry tarthatatlan volt, 53 pontot dobott, a hárompontos vonalon kívülről 18 kísérletéből 10 sikeres volt. A kétszeres liga-MVP az első negyedben szerzett 21 pontjának köszönhetően megelőzte Wilt Chamberlaint a klub legeredményesebb pontszerzői örökranglistájának élén.

Triplaháborút vívott egymással a Phoenix Suns és a Houston Rockets, amely során előbbi NBA-rekordot állított be az első félidőben szerzett 18 hárompontossal, végül a két csapat összesen 42-vel zárt, amely egyel marad el az NBA-csúcstól.