2022.03.22. 13:00

U20: mindkét vasi gárda győzött

A Körmend és a Falco korosztályos kosárcsapata is nyert az U20-as bajnokságban.

KTE-Duna Aszfalt–Egis Körmend 69-76 (15-23, 20- 13, 16-14, 18-26). Kecskemét, U20-as férfi-kosárlabdamérkőzés, vezette: Baukó, Kovács I.
Körmend: Kenéz 7, Kiss M. 29/12, Dunai 21/12, Nagy 3/3, Hiezl 12. Csere: Vargovics 2, Tóth-Erdei B. 2, Geröly –, Tóth-Erdei M. –. Edző: Kocsis Tamás, Németh Levente. Jól kezdtek a vendégek, aztán felzárkóztak a szívós hazaiak. Fordulás után fej fej mellett haladtak a csapatok, a döntés a negyedik negyedre maradt – a Körmend robbantott, és egy 12-0-s rohammal megnyerte a mérkőzést.

Falco-Volvo Alpok Szombathely–DEAC 84-67 (19-21, 19-16, 26-18, 20-12). Szombathely, U20-as férfi-kosárlabdamérkőzés, vezette: Bognár T., Schneider B.
Falco: Nárai 16, Gosztom 2, Sövegjártó 27/6, Varga G. 2, Takács Zs. 22/6. Csere: Várkony 8, Lengl 2, Hansen 4, Hansági 1, Bíró –. Edző: Svajda Gábor, Karagity Milán.

A Falco támadásban az egész meccsen remekül teljesített, védekezésben azonban akadtak hibák, így a vendég az első félidőben tartotta a lépést. Fordulás után védekezésben is rendezte sorait a szombathelyi gárda, végül fölényes győzelmet aratott. Az Egis Körmend az első, a Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely a második helyről várja az alapszakasz utolsó meccsét.