2022.05.28. 16:00

Az amatőröknél is elkezdődött a negyeddöntő

Az Unita-NEOsport Körmend városi kosárlabda-bajnokság 10. zárófordulójával befejeződtek az alapszakasz küzdelmei, és a csapatok már bele is vetették magukat a negyeddöntős párharcokba.

Az Unita-NEOsport Körmend városi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában sem történt nagy meglepetés, azaz a listavezető, százszázalékos teljesítménynyel hasító VargoBútor együttese csaknem húsz ponttal múlta felül az Ultrast. Nagy csatában verte a Sunrise a TATU Kisállatrendelőt, míg a Partizán OverBerki és a Vasalja meccsének végeredménye játék nélkül dőlt el. Eredmények. Ultras–VargoBútor Kft. 56-75. Legjobb dobók: Horváth 17, Nagy 11, Sövegjártó 20 ill. Sárközi 25, Gergely 11, Sömenek 24. Sunrise–TATU Kisállatrendelő HE 70-61. L. d.: Monek 22, Takács 18, Darázs 10, ill. Belényes 21, Gaál 17, Pungor 9. Partizán OverBerki–Autó Egyed HSE Vasalja 0-20. Az alapszakaszgyőztes a veretlen VargoBútor lett, második a Vasalja, harmadik a Sunrise, negyedik a TATU, ötödik a Partizán, hatodik pedig az Ultras gárdája. A két győzelemig tartó negyeddöntős párharcok első mérkőzésein a TATU legyűrte a Partizánt, az Ultras pedig a Sunrise alakulatát. Eredmények. TATU Kisállatrendelő HE–Partizán OverBerki 55-46. L. d.: Belényes 15, Bartik 17, Kocsis 11, ill. Horváth Ák. 8, Tóth-Erdei 13, Csák Máté 18. Sunrise– Ultras 44-52. L. d.: Monek 15, Láng 14, ill. Tóth-Erdei 7, Kutasi 21, Szabó 8.