2006.08.17. 02:28

Mérsékelt szezonzáró

Fadd-dombori (gz) - A sprinttávú országos triatlonversenyen csak a senior Mesterné révén jutottak éremhez a vasiak.

Mórocz Zsolt

Népes mezőny állt rajthoz a sprinttávú országos triatlon egyéni és váltóbajnokságon. Az indulók között számos szlovén, angol, cseh, dél-afrikai volt, valamint a hazánkban edzőtáborozó mintegy 30 izaeli sportoló is szerencsét próbált. Az év utolsó versenyén - amelyet az aquatlon (futás, úszás, futás) és az Én Te, Ő váltó követett - a Szombathelyi Főiskola is képviseltette magát. Újonc kategóriában Mester Dóra a 11. lett. Serdülőknél Krammer Vilmos és Tóth Borbála a középmezőnyben végzett. Az ifjúságiaknál nagy reményekkel indult Holler Gábor. Az úszása remekül sikerült, a kerékpár viszont sokat kivett belőle, így futásban, a második kör teljesítésénél jelentősen visszaesett, és a 16. helyen zárt. Másnap váltóban viszont nagyot futott, és az 50 év alattiaknál triója a legjobbnak bizonyult. A felnőtt nőknél Pártosi Anna ezúttal is a bicajos számban rontott, így meg kellett elégednie a 8. hellyel. A senioroknál Mesterné Temesi Zsuzsa egyéniben a negyedik, váltóban (100 év felett) és aquatlonban egyaránt az első helyen végzett.

Szeptember 17-én a Margitszigeten rendezik meg a Triatlon Tour fináléját, amelyre a ranglista legjobb 32 férfi és 16 női versenyzője kvalifikálta magát. Megyénkből egyedül Pártosi Anna állhat rajthoz.