2007.05.30. 02:28

Győzelem hazai medencében

Szombathely (tg) - Az OB I/B-s vízilabda-bajnokság felsőházi rájátszását hazai győzelemmel folytatták a szombathelyi pólósok.

Szombathelyi Vízilabda Klub-Hódmezővásárhelyi VSC 8:7 (1:2, 2:2, 3:1, 2:2). - Szombathely, 100 néző, OB I/B-s vízilabda-mérkőzés, vezette: Mucskai, Kovács.

Szombathely: Stojadinov - Gombos, Mányai 4, Offner, Nagy S. 1, Kriszt 3, Alibán D. Csere: Kiss Zs., Zácsik, Bakó. Játékos-edző: Vincze Zsolt.

A felsőházi rájátszás hetedik, utolsó előtti fordulójában szoros meccsen csikarták ki a győzelmet a szombathelyiek. A hazaiak elsősorban kemény védekezésüknek, és több remek egyéni teljesítménynek köszönhetik a sikert. A vasiak jelenleg ötödik helyen állnak az országos OB I/B-s mezőnyben. A bajnokság utolsó fordulójában, szombaton - 11 órás kezdéssel - a Kecskemét vizitál Szombathelyen. Ha Vincze Zsolt tanítványai azt a meccset megnyerik, illetve a többi medencében szerencsésen alakulnak az eredmények, úgy az OB I/B-ben első idényét töltő újonccsapat felléphet a negyedik helyre.

Vincze Zsolt: - Gratulálok a fiúknak, fontos győzelmet arattunk. Szombaton győzelemmel szeretnénk búcsúzni a bajnokságtól és a hazai közönségtől.