2007.07.18. 02:25

A csapattal nem sikerült

Pozsony (he) - Nem sikerült az éremszerzés, 11. helyen zárt a szombathelyi Vajda Attilát is soraiban tudó magyar ifjúsági fiú asztalitenisz-válogatot ...

Pozsony (he) - Nem sikerült az éremszerzés, 11. helyen zárt a szombathelyi Vajda Attilát is soraiban tudó magyar ifjúsági fiú asztalitenisz-válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon. A magyar trió veretlenül zárva a csoportmérkőzéseket a 16 közé jutott, ám ott 3:2-re kikapott Belgium csapatától, így csak a 9-16. helyért folytathatta. A svédeket 3:1-re legyőzték Nagy Krisztiánék, a portugáloktól 3:0-ra kikaptak, a 11-12. helyről döntő találkozón 3:0-ra kerekedtek felül az osztrákokon. Az utolsó két meccsen Vajda Attila nem játszott. A csapatverseny során öt mérkőzésen ötször állhatott asztalhoz, négy győzelem és egy vereség a mérlege.

Ma szünnap van az Eb-n, holnap megkezdődnek az egyéni versenyek. Vajda Attilának csak a harmadik selejtezőkörben kell bekapcsolódnia. A 32 közé jutásért a sorsolási tábla szerint vagy szlovák, illetve görög vagy montenegrói ellenfelet kap.