2007.07.17. 02:28

Aranyérem a karate Eb-ről

Budapest (vas) - A 3. IJKA Stílus Karate Európa-bajnokságon a szombathelyi Karate-do Klub versenyzője, Nagy Fanni aranyérmet nyert.

Vastag Nándor

A Nemzetközi Japán Karate Szövetség Stílus Karate Eb-jén 12 ország mintegy 250 sportolója tette próbára tudását, a népes mezőny hat kategóriában - gyermek, ifjúsági, kadett, junior, felnőtt és szenior - vívott színvonalas összecsapásokat három napon keresztül. A szombathelyi Karate-do Clubból hárman vettek részt a kontinensviadalon, és a Varjú Gyula edzette lányok nagyon jól szerepeltek. Az ifjúsági I. korcsoportban (13-14 évesek) meglepetésre Nagy Fanni győzött, formagyakorlatban - kata - utasította maga mögé maga- biztos teljesítménnyel vetélytársait. Küzdelemben - kumite - ötödikként zárt. A gyermek II-ben (11-12) Nagy Edit is jól helytállt, katában negyedik helyen végzett. Hozzá hasonlóan alig maradt le a dobogóról ifjúsági II-ben (15-16) Lőrincz Viktória, aki kata versenyszámban szintén negyedikként zárt. Varjú Gyula érthetően elégedett volt tanítványaival, különösen Nagy Fanni eredményével.