2007.07.18. 02:24

Két MTB-svasi érem

Zalaegerszeg (gz) - Ezúttal sem maradtak érem nélkül a vasi mountain bike-osok a Magyar Kupa 5. futamán.

Gergácz Zoltán

A zalaegerszegi Alsóerdőn rendezték meg az An-Za Tour Kupa MTB olimpiai crossversenyt, amely egyben a Magyar Kupa 5. futama is volt. Öt országból 185 versenyző vágott neki a 6,2 km hosszú körpályán a különböző távok megtételének. A körönként 200 m szintkülönbségű terep nyomvonala szinte végig erdei ösvényen haladt rövid, meredek emelkedőkkel és gyors, technikás lejtőkkel. A dombok leküzdésére kivétel nélkül csak kistányéros fokozatban volt esély. A legjobb hazai kerekesek mellet osztrák, szlovák, cseh és angol versenyzőket is felvonultató megmérettetésen megyénkből a Király SE-Epcos négy MTB-s bicajosa is szerencsét próbált. Az elit U19 férfi kategóriában Koczka Dániel az előkelő 4. helyen végzett, a nőknél Veres Boglárka az első kör megtétele után a verseny feladására kényszerült. Jól ment a tanulmányai miatt sok tréninget kihagyó Koczka Zsófia, aki az U23-as női versenyszámban a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A licenc nélküliek egykörös versenyében Gergácz Péter bizonyult a leggyorsabbnak.