2007.07.16. 02:29

Tereptriatlonos csapatarany

Visegrád (gz) - Vasi sikerrel zárult az Xterra tereptriatlon verseny, amely egyben az Olimpiai Ötpróba állomása is volt.

Gergácz Zoltán

A vasi megyeszékhelynek egyéniben és csapatversenyben is volt képviselője a Visegrádon 80 indulóval második alkalommal megrendezett országos Xterra tereptriatlon versenyen. Egyéniben Spilák Tamás a 18-23 évesek kategóriájában a második helyen végzett, abszolútban pedig nyolcadik lett 3:43,01 órával. Koller Szilárd a 30-39 év közöttieknél bronzérmet nyert, az abszolút sorrendben a negyedik helyet szerezte meg 3:35,36 órás teljesítménnyel.

A csapatversenyben a Hattyár Dániel, Spilák Tamás, Pelsőczy Attila összetételű trió indult, és 3:23,22 órás idővel, egyperces előnnyel a verseny győztese lett. Nem is akárhogyan. A nyitószámban, úszásban Spilák úszott. A 2x750 m-es kört a Dunában kellett megtennie, és az előkelő harmadik helyen váltott. A 2x8 körös, 1300 méter szintkülönbségű, 43 km-es bicajospályán Hattyár nemcsak tartotta a pozíciót, de egy helyet javított is. Másodikként adta át a stafétabotot a 13 km-es futásban érdekelt Pelsőczynek, aki hamar élre is állt, és előnyét egyre fokozta. Ám a rossz kitáblázás miatt pár száz méterrel a cél előtt eltévedt, így eltékozolta egyperces előnyét, és csak a második helyen ért be. Ám a győztes trió - a fair playt szem előtt tartva - lemondott első helyéről (nem sűrűn történik ilyen), így a szombathelyi csapat nyerte a versenyt.