2007.09.27. 02:28

Izgalmas végjáték után nyert a Vasvár

Szombathely (vas) - A női kézilabda Magyar Kupa második fordulójában a Rectec Vasvár VSE nagy küzdelemben 24:22-re nyert a Szombathelyi Főiskola SE ellen, így a legjobb 32 közé jutott.

Vastag Nándor

Szombathelyi Főiskola SE-Rectec Vasvár VSE 22:24 (10:13). - Szombathely, 150 néző, Magyar Kupa mérkőzés, vezette: Salamon, Szakatics.

SZFSE: Kovács B. - Kovács A., Udvardi 2, Bouti 2, Zámolyi 1, Jámbor, SULYOK 10. Csere: Hofbauer (kapus), SKRAPICS 5, Kovács K. 2, Pukler, Takács. Edző: dr. Woth Péter.

Vasvár: Szabó 1 - Utasi 1, MATETITS 6, GOLOVKO 5, Major 2, NÉMETH 7, Szondy K. 2, Csere: Vízváry (kapus), Szondy N. Edző: Fancsali Ferenc.

A két NB I/B-s csapat találkozóján az első félidőben hullámzó volt a játék, előbb felváltva vezettek a csapatok, majd az SZFSE elhúzott két góllal (14. perc: 6:4). Innen fordított a Vasvár (24. perc: 7:11), majd könnyedén őrizte előnyét, mert a hazaiak rengeteg helyzetet elpuskáztak. A szünet után a szombathelyiek Sulyok vezérletével egy gólra zárkóztak fel (39. perc: 15:16), ám a Golovko, Németh és Matetits révén a vendégek ismét négygólosra tornázták a különbséget (19. perc: 16:20). Azonban a vasváriak is egyre több hibát vétettek, így a szívósan küzdő főiskolások Skrapics jó átlövéseinek köszönhetően a végjátékra egy találatra zárkóztak fel (28. perc: 22:23). Fordítaniuk azonban nem sikerült, az utolsó támadást elhibázták, az ellenakcióból pedig újabb gólt szerzett a rivális. Nagy küzdelemben a Vasvár nyert, és a legjobb 32 közé jutott az MK-ban.