2007.10.17. 02:28

Büki siker a megyei rangadón

Körkép (vas) - Az NB II-es női kézilabda-bajnokság Vas megyei rangadóján a Bük nagy küzdelemben győzte le a Sárvárt. A Celldömölk otthon nyert, a Körmend idegenben kikapott.

Vastag Nándor

Büki TK-Sárvári Kinizsi 23:22 (12:12). - Bük, 150 néző, vezette: Békés, Hofbauer.

Bük: Harasztovics - BINDER 5, VLASICH 3, Elekes, Varga 5, BÁRKOVICS 8, Pup R. Csere: Novák (kapus), Petrik 1, Pukler, Hegyi 1. Edző: Mátés István.

Sárvár: Palkovits - Kertész 4, Pintér 6, Farkas 2, Virág V. 2, Fitos 2, Horváth 4. Csere: Takács (kapus), Szalai 2, Biczó, Hegedűs, Molnár, Virág N. Edző: Horváth János.

A bajnokság első és második helyezettjének Vas megyei rangadóján nehezen lendültek játékba a csapatok (6. perc: 2:2). A hazaiak a kezdeti bizonytalanság után fokozatosan elléptek riválisuktól (23. perc: 11:7), ám a félidő hajrájában gyors indítások révén egyenlítettek a vendégek. A második játékrészben is a bükiek ragadták magukhoz a kezdeményezést (44. perc: 18:15), ám a sárváriak nemcsak ledolgozták hátrányukat, hanem olykor vezettek is (48. perc: 18:19). Végül szoros végjáték után a házigazda győzött. - Ifi: 21:25 (8:13). - Ld.: Pup K. 7, Elekes 6, illetve Virág N. 12, Pártli 7.

Mátés István: - A sok kihagyott helyzet miatt saját magunk számára tettük nehézzé a mérkőzést.

Horváth János: - A csapat az elvárásoknak megfelelően teljesített, bár lehet, a döntetlen reálisabb lett volna.

Celldömölki VSE-Mávépcell-Győri ETO III. 39:24 (20:13). - Celldömölk, 50 néző, vezette: Akácsos, Nagyvizeli.

Celldömölk: WITTMANN - GEIGER 2, KAZÁRI 2, GÁCSER 9, SZILVÁGYI 8, SZOMORKOVICS A. 11, SZOMORKOVICS L. 4. Csere: Balogh (kapus), Farkas 3, Fűzfa. Edző: Salamonné Csótár Adrien.

A celliek már a mérkőzés elején kezükbe vették az irányítást (11. perc: 9:5), és jó játékkal a félidő végére eldöntötték a két bajnoki pont sorsát. A szünet után tovább nőtt a hazaiak előnye (45. perc: 30:18), s végül magabiztosan győzték le ellenfelüket.

Móri KSC-Körmendi DMTE 31:24 (17:10). - Mór, 100 néző, vezette: Porogi, Tóbiás.

A móriak gyors lerohanások révén állva hagyták a körmendieket (9. perc: 7:3), akik a szünetig még nagyobb hátrányba kerültek. A hazaiak a második félidőben is fölényben játszottak, a különbség tovább nőtt (40. perc: 22:14). A vendég csapat erejéből csupán a szépítésre futotta. - Ifi: 22:29 (12:13). - Ld.: Szőke 9, Sály 7.