2007.11.06. 03:27

A Gotthárdé a rangadó

Körkép (tg) - Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság soros játéknapján a Szentgotthárd - némi meglepetésre - a Cell vendégeként nyert megyei rangadót, a Főiskola idegenben kapott ki.

Celldömölki VSE-Mávépcell-BorHotel Szentgotthárdi KK 20:21 (10:7). - Celldömölk, 200 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Jüngling, Balaskó.

CVSE: Sárfi - Pacher 3, Egyed 2, Horváth Cs. 5, Török 2, Pozsonyi 3, Erős 3. Csere: Dénes (kapus), Horváth Zs., Bakonyi, Berghoffer, Kazári 2, Koronczai, László. Játékos-edző: Horváth Csaba.

Szentgotthárd: MONEK 1 - Senger, CSÁSZÁR, dr. WOTH 3, Ernst A. 4, KOZÁK 4, KOCSIS GY. 9. Csere: Tóth, SOLTÉSZ, Kocsis T., Szloboda. Játékos-edző: Ernst Attila.

Kevés gól esett a megyei rangadó első félidejében. Mindkét csapat sok hibával, lassan játszott. Nehézségeik ellenére a hazaiak némi előnynyel zárták az első 30 percet, ám nem tudtak meglépni, a szívósan küzdő celliek tartották a lépést. Sőt, a második félidőben az irányítást is átvették. A szívvel-lélekkel küzdő vendégek főként kemény, hatékony védekezésüknek köszönhetően nyerték meg egyetlen góllal a kiélezett mérkőzést: a hazaiak nem tudtak mit kezdeni a felállt fallal. A gotthárdiak sikere kissé váratlan, hiszen a bajnokságot remekül kezdte a CVSE, a hazai pálya előnye is Törökék mellett szólt, ráadásul a vendégek hosszú évek óta képtelenek voltak nyerni Celldömölkön. - Ifi: 26:28 (12:15 ). - Jók: László, Németh B., illetve Senger, Vilics, Gaál.

Horváth Csaba: - Ezzel a meccsel eldőlt, hogy a bajnokság élmezőnyének a harcába nem fogunk beleszólni.

Ernst Attila: - A fiatal Cellt a rutinunkkal és a csapategységünkkel győztük le.

Szombathelyi Főiskola SE-Ajka KK 31:37 (17:20). - Szombathely, 50 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Salamon, Szakatits.

SZFSE: ORBÁN - BAKONYI 4, Kovácsovics 5, Németh Zs. 7, Szakács 2, Skoda 5, Józsa 1. Csere: Csipszer, Lepsényi 3, Sipos 1, Benczik, SZALAI 3. Edző: Bölöni Roland.

A listavezetőt, a bajnoki cím első számú várományosát fogadta a Főiskola. Ám a hazaiak nem feltartott kézzel léptek pályára, megnehezítették az Ajka dolgát. Bár a mérkőzést a vendégek irányították, a szívósan küzdő hazaiak két-három gólnál jobban nem hagyták ellépni ellenfelüket. A mérkőzés csak a hajrában dőlt el (51. perc: 32:28). - Ifi: 30:25 (13:9). - Jók: Kmety, Sipos, Pekár.