2007.11.09. 03:24

Jelencsics Dorinaserdülőbajnok

Budapest (he) - Három arany és egy bronz volt az éremtermése a Rajczy Imre Sportiskola tornászainak a serdülő és kadett egyéni országos bajnokságon.

A szombathelyi Rajczy Imre Sportiskola nyolc tornásszal - Vizer Erzsébet és Rácz Gábor tanítványaival - vett rész a serdülő és kadett egyéni országos bajnokságon. Szabó Dóra a kadetteknél indult, a fiatalabbak a serdülőknél. Utóbbi kategóriában Jelencsics Dorina teljesítménye emelkedett ki, aki imponáló versenyzéssel két arany- és egy bronzérmet szerzett - ezzel a korosztály legeredményesebb versenyzője lett.

Az egyéni összetett verseny során 33 serdülőversenyző mutatta be gyakorlatait - ez volt az utóbbi évek legnagyobb indulói létszáma - két korcsoportban. Az 1997/98-ban születettek között Peresznyák Réka ötödik, Tóth Boglárka hatodik helyezést szerzett. Az 1996-ban és korábban születetteknél Jelencsics Dorina bronzérmes, Varga Angelika ötödik lett. A kadetteknél Szabó Dóra az ötödik helyen zárt.

A vasárnapi szerenkénti döntőkön öt szombathelyi tornász volt érdekelt. Jelencsics Dorina hiba nélkül tornászott, gerendán és ugrásban nem talált legyőzőre. Rédl Roxána felemás korláton negyedik, Varga Angelika gerendán hatodik helyezést szerzett. Dicséretes Tóth Fanni szereplése, aki fiatal kora ellenére gerendán első tartalék volt. A kadetteknél Szabó Dóra ugrásban magyar bajnok lett.

November 17-18-án a serdülőversenyzők az országos csapatbajnokságon és egyéni szerbajnokságon vesznek részt. November 23-25-én pedig a felnőtt csb-n és a mesterfokú bajnokságon szerepelnek majd a sportiskola tornászai.