2007.11.21. 03:30

Rangadót nyert a Gotthárd

Szombathely, Celldömölk (tg) - Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság 9. fordulójában a Főiskola otthonában nyert megyei rangadót a Gotthárd, a CVSE hazai pályán aratott fölényes győzelmet.

Szombathelyi Főiskola SE- BorHotel Szentgotthárdi KK 25:30 (14:15). - Szombathely, 150 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Békés, Hoffbauer.

SZFSE: Orbán - Skoda 1, Kovácsovics 10, Németh, SZAKÁCS 3, Bakonyi 3, JÓZSA 4. Csere: Luthár (kapus), Csipszer 1, Rozmán 2, Lepsényi, Sipos 1, Szalai. Edző: Bölöni Roland.

Szentgotthárd: MONEK - KOCSIS GY. 11, Kozák 4, Ernst A. 5, dr. WOTH 4, Kocsis T., TÓTH Á. 5. Csere: Soltész, Császár, Senger 1, Csitkovics, Ernst P. Játékos-edző: Ernst Attila.

A megyei rangadó első félideje nagy csatát hozott: felváltva vezettek a csapatok, egyik gárda sem tudott ellenfele fölé nőni. Fordulás után azonban a vendégek rákapcsoltak, állva hagyták a főiskolásokat (42. perc: 15:21). A folytatásban aztán már a gotthárdiak akarata érvényesült. Remekül védekeztek a vendégek - nem úgy mint az SZFSE -, a hazaiak tehetetlennek bizonyultak a felállt fallal szemben, ha pedig mégis helyzetig jutottak, akkor a parádézó Monek állta a labda útját. Állandósult az öt-hat gólos gotthárdi fór, végül biztosan győzött a BorHotel. - Ifi: 31:34 (12:19). - Jók: Kmety 13, Sipos 9, illetve Senger 17, Vilics 9.

Bölöni Roland: - Úgy gondolom, hogy a védekezés elsősorban akarati tényező.

Ernst Attila: - Tovább tart a lendületünk.

Celldömölki VSE-Mávépcell-SZESE Győr 36:28 (18:13). - Celldömölk, 220 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Bohár, Markhard.

CVSE: SÁRFI - Horváth Zs. 3, Bakonyi 1, Horváth Cs. 6, Erőss 3, Török 5, POZSONYI 9. Csere: KOZMA (kapus), Berghoffer, KORONCZAI 4, LENDVAI 1, Egyed 3, Kikás, Süle 1. Játékos-edző: Horváth Csaba.

Jól kezdte a mérkőzést a Cell (7. perc: 5:0), és bár a folytatásban hullámzó volt a hazaiak játéka, a vendégek kettő-három gólnál nem tudtak közelebb férkőzni. Aztán a második játékrészben már csak egy csapat volt a pályán, remekül játszott a CVSE, ráadásul a vendégek fel is adták a meccset. Ilyen arányban is megérdemelt a hazai győzelem. - Ifi: 23:27 (14:12). - Jó: Somogyi.