2007.11.20. 03:25

Sima vereség

Békéscsaba (he) - Nem tudta megnehezíteni a Békéscsaba dolgát a Haladás VSE NB I-es női röplabdacsapata.

Békéscsabai RSE-Haladás VSE 3:0 (22, 15, 18). - Békéscsaba, 300 néző, NB I-es női röplabdamérkőzés, vezette: Csikós, Szabó F.

Békéscsaba: TÓTH B., Molcsányi P., MOLCSÁNYI R., BOZÓNÉ, Hornok, FÉSÜS. Csere: BUCSI (liberó), Gyenge, Bacsjánszki. Edző: Nagy Attila, Kormos Mihály.

Haladás: MERKLINNÉ, Pintér, Simon, Király B., Szelle, Kanti. Csere: Horváth M. (liberó), Tóth D., Tóth Sz. Megbízott edző: Foki Róbert.

A kétmérkőzéses - bajnoki és Magyar Kupa - békéscsabai túrára nem tudott a vasi csapattal tartani Bogdán Krisztina. A hazaiak pillanatok alatt tízpontos előnyre tettek szert (18:8), nyitásban és fogadásban is felülmúlták vendégüket. Aztán némiképp össze tudták kapni magukat a szombathelyiek - illetve ebben az időszakban elég sokat rontottak Fésüsék -, 22:20-ra felzárkóztak, de ezzel el is lőtték puskaporukat (25:22). A második játszmában 4:9-re még a vasiak vezettek, de a hazaiak - időkérésük után - állva hagyták ellenfelüket (25:15). A harmadik szettben sem tudott újítani a Haladás, könnyen, összességében 64 perc alatt adta meg magát a továbbra is veretlen - két rutinos játékoson kívül tizenévesekre épülő - Békéscsabának (25:18).

Foki Róbert: - A mérkőzés minimális részében volt csapatjátékunk, amúgy az összeomlás jellemezte a produkciónkat.