2008.02.25. 03:28

Lépésben hozták a kötelezőt

Celldömölk (gz) - A papírformának megfelelően könnyű győzelmet aratott a hazai gárda a soraiban a celliek trénerét is tudó viharsarkiak ellen.

Gergácz Zoltán

Celldömölki VSE-Mávépcell Vörsas-Békési TE 7:0. - Celldömölk, férfi Extraliga asztalitenisz-mérkőzés.

Páros: Fazekas, Molnár-Baranyi, Klampár 3:1 (6, 5, -8, 3). Nem forgott veszélyben a hazai duó győzelme (1:0). Egyéni, 1. kör: Marsi-Tarkó 3:0 (4, 5, 7), Fazekas-Baranyi 3:0 (6, 6, 10), Molnár-Klampár 3:2 (7, -8, 7, -9, 8). Marsit nem késztet- te különösebb erőbedobásra Tarkó, nagy volt a tudásbeli különbség a két versenyző között. Fazekast csak a harmadik szettben tudták megszorítani, míg Molnár a nap legszorosabb mérkőzését vívta jól játszó edzője, a volt világbajnok Klampár Tibor ellen. A döntő szettben a fiatalság diadalmaskodott a rutin felett (4:0). 2. kör: Marsi-Klampár 3:1 (5, -14, 5, 8), Fazekas-Tarkó 3:0 (5, 10, 6), Molnár-Baranyi 3:1 (6, 7, -5, 4). Marsitól is elcsent egy szettet a tudását időnként villogtató örökifjú Klampár, Fazekas és Molnár is simán hozta a papírformát (7:0).

A találkozó érdekessége volt, hogy a világbajnok Klampár Tibor is asztalhoz állt celli tanítványai ellen, s noha győzelmet nem sikerült szereznie, korát meghazudtolóan játszva alaposan megszorongatta Molnárt, és a békési gárda legjobbja volt. A hazaiak a várakozásnak megfelelően könnyedén gyűjtötték be a két pontot. - Győzött: Fazekas 2, Marsi 2, Molnár 2 és a Fazekas-Molnár páros.