2008.06.17. 02:28

Második helyen a fiúk

Szeged (gz) - Jól menetelnek a magyarok a korosztályos sakkcsapat Európa-bajnokságon. A fiúk mezőnyében a B -csapat a második, a lányok A -gárdája három forduló után a harmadik.

Gergácz Zoltán

Három fordulón vannak túl a csapatok a Szegeden zajló U18-as sakkcsapat Európa-bajnokságon. A fiúk 12 együttest felvonultató mezőnyében - némi meglepetésre - az első helyen kiemelt magyar A a negyedik helyen áll. Jól megy viszont a Sárvár SC versenyzőjét, Gergácz Attilát is soraiban tudó B -kvartettnek. A három forduló után százszázalékos lengyelek mögött a második helyen állnak. A vasi versenyző is letette névjegyét. A második fordulóban a két magyar gárda egymás ellen mérte össze erejét. A meccset 3:1-re ugyan az A -csapat nyerte, de Gergácz ikszelt a magyar bajnok Fodorral. A harmadik fordulóban aztán 4:0-ra lelépték Szlovéniát, így itt természetesen nyert. Ma a listavezető lengyelek ellen ülnek asztalhoz.

A női B -csapat - soraiban a Haladás VSE versenyzőjével, Hittér Gabriellával - a második fordulóban Románia ellen 1:1-et játszott, Hittér vereséget szenvedett. Tegnap szintén 1:1 lett a horvátok elleni találkozó eredménye, itt Hittér remizett. Az élen Románia áll 5 ponttal a szintén 5 pontos Lengyelország és a magyar A előtt. A negyedik forduló ma 15 órától lesz.